Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Nesimi Erbil maaşını kimsesiz ve yoksullara yardım yapan kuruluşlara veriyor

Nesimi Erbil

Örnek davranış. Cllr. Nesimi Erbil, belediyeden aldığı ücreti, kimsesiz ve yoksullara yardım yapan kuruluşlara veriyor.

Mustafa Çetinkaya/Londra-Enfield Belediye Meclis Üyesi Nesimi Erbil, belediyenin meclis üyelerine gider (expense) olarak ödediği parayı, Enfield bölgesinde faaliyet yürüten yaşlı, çocuk, engelli ve yardıma muhtaç insanlara hizmet sunan kuruluşlara dağıtacak. Geçen hafta ilk olarak Citizens Advice Bureau’ya £609 değerindeki ilk çeki teslim eden Meclis Üyesi Nesimi Erbil, yaptığı açıklamada. Politikayı sevdiği için yaptığını, maddi bir beklentisi olmadığını belirterek, daha öncede bir şeklide toplum için harcadığı meclis üyeliği görevinden gelen parayı, bu aydan itibaren doğrudan topluma vereceğini açıkladı.

Nesimi Erbil basına, kamuoyuna ve ilgili kişilere yaptığı açıklamada  görevi gereği ortaya çıkacak masrafları bu günden itibaren kendisinin karşılayacağını ve belediyenin hesabına yatırdığı aylık £609’i özellikle en çok ihtiyacı olan kesimlere hizmet sunan Enfield bölge vakıflarına dağıtacağını bildirdi.

2014 yılı Mayıs ayında Lower Edmonton bölgesinde İşçi Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Nesimi Erbil, bağımsız olarak sürdürdüğü görevine 2018 Mayıs ayına kadar devam edeceğine de vurgu yaptı. İşlerinden dolayı çok meşgul olduğunu, politikayı maddi menfaat beklemeden sevdiği için yaptığını belirten Erbil, bölge halkın sorunlarıyla bu güne kadar yakından ilgilendiğini ve kalan sürede de aynı şekilde ilgilenmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Enfield Belediye Meclis Üyesi Nesimi Erbil £609 değerindeki ilk yardım çekini, Enfield Citizens Advice Bureau yetkilisi Jill Harrison’a teslim etti.

 

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan saldırganın tavırları şüphelendirdi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklamaktan yakalanan saldırgan yakalandıktan sonra pişman olduğunu söylese de şimdi “Hiç kimseden korkum yok” diye konuşmuş

Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundakçısı hakkında yeni bir gelişme yaşandı

Kadıköy'de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yönelik kundaklama olayıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı

Flaş Türk komandolar Yunanistan'a kaçtı

Yunan Ethnos gazetesi, 2 Türk komandosunun Yunanistan’a kaçtığını ve siyasi sığınma talebinde bulunduğunu yazdı