Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Nesimi Erbil maaşını kimsesiz ve yoksullara yardım yapan kuruluşlara veriyor

Nesimi Erbil

Örnek davranış. Cllr. Nesimi Erbil, belediyeden aldığı ücreti, kimsesiz ve yoksullara yardım yapan kuruluşlara veriyor.

Mustafa Çetinkaya/Londra-Enfield Belediye Meclis Üyesi Nesimi Erbil, belediyenin meclis üyelerine gider (expense) olarak ödediği parayı, Enfield bölgesinde faaliyet yürüten yaşlı, çocuk, engelli ve yardıma muhtaç insanlara hizmet sunan kuruluşlara dağıtacak. Geçen hafta ilk olarak Citizens Advice Bureau’ya £609 değerindeki ilk çeki teslim eden Meclis Üyesi Nesimi Erbil, yaptığı açıklamada. Politikayı sevdiği için yaptığını, maddi bir beklentisi olmadığını belirterek, daha öncede bir şeklide toplum için harcadığı meclis üyeliği görevinden gelen parayı, bu aydan itibaren doğrudan topluma vereceğini açıkladı.

Nesimi Erbil basına, kamuoyuna ve ilgili kişilere yaptığı açıklamada  görevi gereği ortaya çıkacak masrafları bu günden itibaren kendisinin karşılayacağını ve belediyenin hesabına yatırdığı aylık £609’i özellikle en çok ihtiyacı olan kesimlere hizmet sunan Enfield bölge vakıflarına dağıtacağını bildirdi.

2014 yılı Mayıs ayında Lower Edmonton bölgesinde İşçi Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Nesimi Erbil, bağımsız olarak sürdürdüğü görevine 2018 Mayıs ayına kadar devam edeceğine de vurgu yaptı. İşlerinden dolayı çok meşgul olduğunu, politikayı maddi menfaat beklemeden sevdiği için yaptığını belirten Erbil, bölge halkın sorunlarıyla bu güne kadar yakından ilgilendiğini ve kalan sürede de aynı şekilde ilgilenmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Enfield Belediye Meclis Üyesi Nesimi Erbil £609 değerindeki ilk yardım çekini, Enfield Citizens Advice Bureau yetkilisi Jill Harrison’a teslim etti.

 

İngiliz Parlamentosunun yayınladığı raporun içeriği ne

İngiliz Parlamentosunun Dış İlişkiler Komisyonu tarafından yayınlanan raporda terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen de yer aldı

İngiltere hükümetinin Türkiye raporu yayınlandı içinde Gülen de var

İngiltere hükümeti Türkiye ile ilişkiler raporunu yayınladı. İçinde Fethullah Gülen raporuna yer verdi

Londra'da terör estiren saldırganının ilk kez fotoğrafı yayınlandı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 5 kişin öldüğü 29 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belirlendikten sonra fotoğrafı basında ilk kez paylaşıldı