Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

AFAD Başkanı Bilden, “Fırat Kalkanı Operasyonu'ndan beri Türkiye’ye hiç göç olmadı"


AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında açıklamada bulundu. Bilden, “Fırat Kalkanı Operasyonu başladığından beri Suriye’den Türkiye’ye hiç göç olmadı. Aksine yaklaşık 30 bin Suriyeli, kendi rızası ile Suriye’deki evlerine, güvenli bölgeye döndü ve orada yaşamaya başladı” dedi.

Türkiye’nin El-Bab ve Menbiç’i de alarak 5 bin km²ye tamamlamayı hedeflediği güvenli bölge ısrarının doğruluğu ortaya çıktı. Başarı ile süren harekât, bölgeye tersine göçün başlamasına sebep oldu. 24 Ağustos’ta Cerablus ile başlayan ve 80 günü geride bırakan Fırat Kalkanı Harekâtı’nın ardından Suriye’den Türkiye’ye bir tek sığınmacı geçmezken, terörden arındırılan bin 500 km² alanda bulunan 187 yerleşim bölgesinde sağlanan huzur ve güvenlik ortamı çok sayıda Suriyeliyi dönüşe teşvik etti.  AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, “Fırat Kalkanı Operasyonu başladığından beri Suriye’den Türkiye’ye hiç göç olmadı. Aksine yaklaşık 30 bin Suriyeli, kendi rızası ile Suriye’deki evlerine, güvenli bölgeye döndü ve orada yaşamaya başladı” dedi.  


Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan saldırganın tavırları şüphelendirdi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklamaktan yakalanan saldırgan yakalandıktan sonra pişman olduğunu söylese de şimdi “Hiç kimseden korkum yok” diye konuşmuş

Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundakçısı hakkında yeni bir gelişme yaşandı

Kadıköy'de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yönelik kundaklama olayıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı

Flaş Türk komandolar Yunanistan'a kaçtı

Yunan Ethnos gazetesi, 2 Türk komandosunun Yunanistan’a kaçtığını ve siyasi sığınma talebinde bulunduğunu yazdı