Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pakistan kara gün dostu olduğunu göstermiştir"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı ile yaptığı basın toplantısında FETÖ mensuplarının 20 Kasım'a kadar ülkeyi terk etme kararına açıklık getirdi. Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişimi akabinde de milletimizin kara gün dostu olduğunu Pakistan, çok açık ve net göstermiştir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, Pakistan'da FETÖ'ye okulların kapatılması FETÖ mensuplarının 20 Kasım'a kadar ülkeden ayrılması kararına değinerek, "Gördüğümüz kadarıyla bu örgüt artık Pakistan'da da barınamayacaktır" dedi.Erdoğan ayrıca, "Ülkemizdeki FETÖ kalıntıları ile kararlı bir mücadele içindeyiz. Bugünkü Pakistan gazetelerinde köşe yazarlarının masum ifadeleri pek de kabullenilecek ifadeler değildir, çünkü onlar bu süreci bizimle yaşamadılar." siteminde bulundu.

"PAKİSTAN, KARA GÜN DOSTUMUZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslamabad'daki temasları kapsamında Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile önce başbaşa ardından da heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan ve Şerif daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye ve Pakistan'ın en zor zamanlarda yan yana olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Tıpkı İstiklal harbimizde olduğu gibi. 15 Temmuz darbe girişimi akabinde de milletimizin kara gün dostu olduğunu Pakistan, çok açık ve net göstermiştir. Darbe teşebbüsünün hemen ardından gerek kardeşim Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin gerek kardeşim Başbakan Navaz Şerif yine kardeşleri Şahbaz hep birlikte bizleri aramak suretiyle burada neler yapılabileceğini bizlerle paylaşmış ve hüzünleri ifade etmişlerdi. Parlamentonun her iki kanadı da gerek ayrı gerekse oybirliği ile aldıkları destek kararları, ülkemize gerçekleştirilen destek ziyaretleri bize güç vermiştir" dedi.

"BU DURUŞ VE SAMİMİYETİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

"Pakistan'ın bu duruşunu ve samimiyetini asla unutmayacağız" diyen Erdoğan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Darbe girişimin arkasında FETÖ örgütü ve onun Pennsylvania'daki başının bulunduğu artık kesinlik kazanmıştır. Yıllardır hizmet, eğitim, diyalog gibi en masum kavramları kullanan bu yapının hedeflerine ulaşmak için kan dökmek dahil her yolu başvurabileceği 15 Temmuz'da maalesef acı bir şekilde gördük. Geçmiş itibari ile 40 yıla dayalı bir çalışmayla TSK başta olmak üzere polis teşkilatımıza, yargı teşkilatımıza, devletin tüm bakanlıklarına gayet sakin bu masum kavramlar bahane edilerek sızma hareketini gerçekleştirilmiştir. Bunun neticesinde de o gece milletimizin vergileri ile almış olduğu F-16 uçakları başta olmak üzere helikopterlerle kendi sivil halkına bomba yağdırmış, TBMM parlamentomuzu bombalamış, Cumhurbaşkanlığı külliyemizi bombalamış, özel kuvvetler aynı şekilde, İstanbulumuz'un nadide Boğaz Köprüsünü bombalamak suretiyle her türlü ihaneti, alçaklığı yapmışlardır. O gece 248 şehit verdik 2 bin 193 gazi vererek ülkemiz millet olarak bağımsızlığına sahip çıktı. Milletimiz şehadete yürüdü ve demokrasisine sahip çıktı. Şimdi tüm dostlarımızı, kardeş toplumları bu örgütün karanlık emelleri konusunda uyarıyoruz.Ülkemizdeki FETÖ kalıntıları ile kararlı bir mücadele içindeyiz. Bugünkü Pakistan gazetelerinde köşe yazarlarının masum ifadeleri pek de kabullenilecek ifadeler değildir, çünkü onlar bu süreci bizimle yaşamadılar."

 

 


İngiliz Parlamentosunun yayınladığı raporun içeriği ne

İngiliz Parlamentosunun Dış İlişkiler Komisyonu tarafından yayınlanan raporda terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen de yer aldı

İngiltere hükümetinin Türkiye raporu yayınlandı içinde Gülen de var

İngiltere hükümeti Türkiye ile ilişkiler raporunu yayınladı. İçinde Fethullah Gülen raporuna yer verdi

Londra'da terör estiren saldırganının ilk kez fotoğrafı yayınlandı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 5 kişin öldüğü 29 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belirlendikten sonra fotoğrafı basında ilk kez paylaşıldı