Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Britanyalı Kadınlar tepkili: 'Bizim vicdanımız adaletimizdir'

Britanya Alevi Kadınlar Birliği,

Birleşik Krallık ülkelerinden İngiltere'nin başkneti Londra'da faaliyet gösteren Britanya Alevi Kadınlar Birliği bir açıklama yaparak Türkiye'de meclise sunulan önerinin iptal edilmesi ve ceza kanunu düzenlemesinin tekrar düzeltilmesi çağrısı yaptı. Açıklama şöyle

AVRUPA AJANSI (AVA) LONDRA-Britanya Alevi Kadınlar Birliği, Avrupa Gazetesi'ne bir açıklama gönderdi. Açıklama şöyle: "Bizim vicdanımız adaletimizdir. AKP hükümeti ve destekçileri Türkiyede her geçen gün  toplumsal ahlak düzenini ve Anayasayı bile tecavüzcüyü ve katilleri korur hale getirerek, bile isteye çocuklarımızın, kadınlarımızın hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Kendi kurdukları vakıflarda küçücük çocuklara tecavüzü, bir kereden bir şey olmaz diyerek hafife almak, hergün erkek şiddetinin kurbanı olan kadınların çocuklarımızın katillerini çıkardıkları yasalarla koruma altına almak tamda AKP ye yakışan bir tutumdur. Tecavüz edenlerin, mağdur edilen çocuk ve kadınlarla evlendirimesi mantığı kabuledilemez ve onaylanamaz bir  tutumdur. Bu durum tüm akıl ve vicdan sahibi insanları, özelliklede kadınları son derece rahatsız etmiştir. Talebimiz: dün gece apar topar meclise sunulan bu önerinin iptal edilmesi ve ceza kanunu düzenlemesinin tekrar düzeltilmesidir. AKP hükümetinin son dönemde yaptıkları usülsüzlükleri kabul etmiyor, kamuoyu önünde birkez daha toplumu ayrıştırmaktan, oyalamaktan ve kamu vicdanını rahatsız eden düzenlemelerden vaz geçmesini talep ediyoruz."

 

 


TSK'dan ihraç edilen doktor dünyaya umut oluyor

28 Şubat döneminde binbaşı rütbesiyle emekliye sevk edilen Op. Dr. Cevat Uçar'ın dış kulak yolunu oluşturan "Uçar Flebi" yöntemini tüm dünya uyguluyor.

Sınırdan Irak'taki PKK'lılara top yağdı

Irak sınırında bulunan 34'üncü Hudut Alay Komutanlığı'nda konuşlu obüs topları PKK hedeflerini yoğun top atışına tuttu.

İstanbul'da yürekleri ağızlara getiren olay tüm binalar boşaltıldı

İstanbul'da devam eden metro çalışmalarında Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı üzerinde oturan vatandaşları binalarından çıkmaları istendi. Çalışmaların binalarda çatlaklar oluşturduğu ortaya çıktı.