Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Kahraman şehit polisin çocukları babalarına böyle veda etti


İzmir'de dün Adliye önünde çıkan bombalı araç saldırısında hayatını kaybeden polis memuru Fethi Sekin için valilik önünde düzenlenen törende, çocuklarının görüntüleri yürekleri burktu.

İzmir'de Adliye önünde gerçekleştirilen hain terör saldırısında, teröristleri fark edip canı pahasına müdahale ederek çok daha büyük bir felaketin yaşanmasını önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin için İzmir Valiliği önünde tören düzenlendi.

İZMİRLİ ŞEHİDİNE AĞLADI

İzmir Valiliği'nin bulunduğu Konak Meydanı'nda da tören düzenlendi. Yağmura rağmen vatandaşlar meydanı hınca hınç doldurdu.

EMNİYET MÜDÜRÜNÜN SÖZLERİ TÖRENE DAMGA VURDU

Emniyet Müdürlüğünde yapılan törene ise İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın konuşması damga vurdu. Güçlükle konuşabilen Aşkın; "Vatan uğruna can veren cesur, inançlı, asil şehidim. Seni kelimelere sığdıramam. Seni yerlere göklere sığdıramam. Senin yerin milletimin kalbi, bu vatanın kalbidir. Ruhun şad olsun. Mekanın cennet olsun." dedi.

ÇOCUKLARININ GÖRÜNTÜLERİ YÜREK DAĞLADI

Kahraman polisin eşi Rabia Sekin, çocukları Tolunay (16), Dila (15) ve Nisa'nın (8) görüntüleri yürek yağdı. Şehidin eşi ayakta durmakta zorlanırken Şehidin küçük kızı Nisa'nın babasının tabutuna sarılıp ettiği veda herkesi ağlattı.

GÖKYÜZÜ BİLE AĞLADI

Kötü hava koşullarına rağmen binlerce İzmirli şehit polis için düzenlenen törene katılarak ailesini yalnız bırakmazken, sık sık "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Gözyaşlarının sel olduğu tören sırasında, gökyüzü de adeta kahraman polise ağlıyordu.İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Şehidin küçük kızı Nisa Sekin'i öperek teselli etti.

KOCAOĞLU KATILAMADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir milletvekilleri, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, belediye başkanları ve iş dünyasının temsilcilerinin de hazır bulunduğu törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ağır gribal enfeksiyon nedeniyle katılamadı. Başkan Kocaoğlu'nu cenaze töreninde eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ve belediye bürokratları temsil etti.

ELAZIĞ'A GÖNDERİLDİ

Şehit polis Fethi Sekin'in cenazesi, 7 Ocak Cumartesi günü Elazığ'ın Baskil ilçesi Merkez Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Doğancık köyü mezarlığına defnedilecek.


Diyanet açıkladı ezan sesi için desibel ayarı yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, ezanın usulüne göre okunması için ses sistemlerinde desibel ayarlaması yapılacağını açıkladı. Aynı zamanda başkanlık, din görevlilere özel ses eğitimi de verecek.

Hücre evinde kalan eski savcılar hakkında karar verildi

Eski savcılar Sadrettin Sarıkaya, Adnan Çimen ile eski hakim Dursun Ali Gündoğdu FETÖ soruşturması kapsamında yakalandı.

Viranşehir'deki terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısı artıyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 2 kişinin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili 44 kişi gözaltına alındı