Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Saldırıyı yapan teröristlerin kimlik bilgileri tespit edildi


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, teröristlerin kimliklerinin belirlendiğini de bildirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir saldırısıyla ilgili 18 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Bozdağ, teröristlerin kimliklerinin de belli olduğunu belirterek "Talimatı terör örgütü PKK verdi." dedi. İzmir'de şehitler için adliyede düzenlenen törenin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ şu açıklamaları yaptı:"Saygıdeğer basın mensupları dün, saat 16 sularında İzmir ilimiz Bayraklı adliyesi hizmet binası c blok giriş kapısında bulunan polis kapısı önünde Broadway bir aracın patlatılması ve sonrasında teröristin takibi, diğer noktada indirilen teröristin tespiti sonucu çıkan çatışmada bir polisimiz bir adliye çalışanımız şehit oldu. Şehitlerimize rahmet diliyorum, 9 yaralımız var acil şifalar diliyorum.

"FETHİ SEKİN GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK BİR KAHRAMANLIK GÖSTERDİ"

Teröristlerin ikisi ölü olarak ele geçirilmiştir. Fethi Sekin gerçekten çok büyük bir kahramanlık göstermek suretiyle adeta kendisini feda ederken büyük bir felaketin önüne geçmiştir. Şehit polis memurumuz Fethi Sekin'i ve yaralı polislerimizi onların şahsında terörle mücadele eden bütün güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Milletimiz onlara şükran borçludur.

"10 TERÖR ÖRGÜTÜYLE EŞ ZAMANLI MÜCADELE EDİYORUZ"

Yaklaşık 10 terör örgütüyle eş zamanlı mücadele den tek ülke Türkiye'dir. Terör asla kazanamayacaktır. Yaralılarımızdan 3'ü avukat, 2'si polis, 2'si de sivil vatandaş.

"18 GÖZALTI VAR, TERÖRİSTLERİN KİMLİK BİLGİLERİ DE BELLİ"

18 gözaltı yapılmıştır. Saldırıyı yapan teröristlerin kimlik bilgileri tespit edilmiştir. Ancak şu anda bu bilgileri açıklamıyoruz. Terör örgütü konusunda herhangi bir tereddüt yok. Eylemi gerçekleştirme talimatı veren örgütün bölücü terör örgütü PKK olduğu bellidir. Eylemin İzmir'de olmasına birileri farklı anlamlar yüklemek isteyebilir. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu terör örgütleri insanlığın düşmanıdır. Bu, Türkiye'nin 81 iline dönük bir terör saldırısıdır. Terör terördür, terörist teröristtir."


Mesut Barzani'nin Türkiye ziyaretinde o konular ele alınacak

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani bazı temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelecek

Viranşehir'deki terör saldırısını o örgüt üstlendi

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi'nde 2 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili önemli gelişme yaşandı

TSK'dan son dakika El Bab açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, El Bab'daki son durumla ilgili açıklama yaptı