Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Reina saldırganının kızının eylem yapacağı iddia edilen paylaşım ortalığı karıştırdı


Sosyal medyada, Reina katliamcısı teröristin kızının Zonguldak'ta eylem yapacağına ilişkin paylaşımın asılsız olduğu açıklanarak, emniyet müdürlüğü bu paylaşımı yapanın gözaltına alındığını belirtti.

Kimliği açıklanmayan Facebook kullanıcısı, "Aldığım habere göre Reina'da katliam yapan şahsın kızı Kilimli'de okuyormuş ve kayıpmış. İstanbul, Ankara, Zonguldak'ta eylem yapabilir ihbarı var. AVM gibi kalabalık ortamlardan kaçınız. Bütün dost ve arkadaşlarıma duyurulur." yazısını hesabında paylaştı. Polis, ihbar üzerine söz konusu kişiye ulaşıp gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen bu kişinin ifadesi alındı ve yanlış anlaşılma sonucu böyle bir paylaşım yaptığı belirlendi. Bu kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yazılı açıklamada şöyle denildi: "İlimizde bir sosyal medya sitesinde, 'Reina katliamcısının kızı Zonguldak'ta' başlığı altında yayınlanan ve toplumda zaten algı oluşturmaya çalışan hain terör odaklarının işine yarayacağı, kastını aşan ve kamuoyunda yanlış anlaşılmalara ve algıya sebep olabileceği değerlendirilen haber tamamen asılsızdır."

Brezilya'nın başkentine yerliler indi topraklarını istedi

Brezilya'nın başkenti Brazilya'da sokağa çıkan yerliler yaşadıkları toprakları geri istedi

DİSK açıkladı 1 Mayıs kutlamaları bakın bu sene nerede yapılacak

Her sene Taksim'de düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarının bu sene Bakırköy'de yapılacağı açıklandı

Bu yılın başından bu yana Akdeniz bin 89 sığınmacıya mezar oldu

Uluslararası Göç Örgütü tarafından elde edilen verilere göre bu yılın ilk gününden bu yana bin 89 sığınmacı umuda yolculukta can verdi