Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Reina saldırganının kızının eylem yapacağı iddia edilen paylaşım ortalığı karıştırdı


Sosyal medyada, Reina katliamcısı teröristin kızının Zonguldak'ta eylem yapacağına ilişkin paylaşımın asılsız olduğu açıklanarak, emniyet müdürlüğü bu paylaşımı yapanın gözaltına alındığını belirtti.

Kimliği açıklanmayan Facebook kullanıcısı, "Aldığım habere göre Reina'da katliam yapan şahsın kızı Kilimli'de okuyormuş ve kayıpmış. İstanbul, Ankara, Zonguldak'ta eylem yapabilir ihbarı var. AVM gibi kalabalık ortamlardan kaçınız. Bütün dost ve arkadaşlarıma duyurulur." yazısını hesabında paylaştı. Polis, ihbar üzerine söz konusu kişiye ulaşıp gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen bu kişinin ifadesi alındı ve yanlış anlaşılma sonucu böyle bir paylaşım yaptığı belirlendi. Bu kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yazılı açıklamada şöyle denildi: "İlimizde bir sosyal medya sitesinde, 'Reina katliamcısının kızı Zonguldak'ta' başlığı altında yayınlanan ve toplumda zaten algı oluşturmaya çalışan hain terör odaklarının işine yarayacağı, kastını aşan ve kamuoyunda yanlış anlaşılmalara ve algıya sebep olabileceği değerlendirilen haber tamamen asılsızdır."


Bakan duyurdu depremde yıkılma riski taşıyan binlerce ev yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Çanakkale'deki depremlerin ardından İstanbul'da beklenen deprem riskiyle ilgili açıklamada bulunarak, "Vatandaşlar evlerini ölçtürsün, dayanıklılık testi yaptırsın" çağrısında bulundu.

DAEŞ'e bir darbe daha 3 cepheden saldırıyorlar

rak ordusu, Musul'un batısının terör örgütü DEAŞ'ın elinden alınması için operasyon başlattı.

AKP ve MHP referandum için ilk ortak mitingini nerede gerçekleştirecek

16 Nisan'da yapılacak referandum için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli ortak miting gerçekleştirecek. Bu mitingin 18 Mart'ta Çanakkale de yapılması düşünülüyor.