Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

39 kişinin ölümüne sebep olan Reina saldırganının gerçek ismi açıklandı


Yılbaşı gece Reina'da silahlı saldırı düzenleyen teröristin isminin Abdulgadir Masharipov olduğu öğrenildi.

Saldırıyı Özbek asıllı Abdulgadir Masharipov adındaki eylemcinin yaptığı belirtiliyor.Polisin çalısmalari sonrasında 39 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı Özbek asıllı Abdulgadir Masharipov adındaki eylemcinin yaptığı belirtiliyor.Milliyet'in haberine göre polis şimdi söz konusu şüphelinin geçmisiyle ilgili araştirma yapmaya başladı.

BAŞKA BİR İSİM GÜNDEM GELMİŞTİ

Daha önce kamuoyuna yansıyan fotoğraflarda teröristin isminin Yahya Mashrapov olduğu iddia edilmiş, ancak aynı isimli bir kişi Kırgızistan'da ortaya çıkmış ve polise gidip kendisinin olayla bir ilgili olmadığına dair ifade vermişti.

YURT DIŞINA MI KAÇTI?

Bir hafta önce Ortaköy'de yılbaşı gecesi yapılan hain saldırıyı gerçekleştiren terörist her yerde aranırken, teröristin yurt dışına kaçmış olabileceği kaydediliyor.


Savaş uçakları yanlışlıkla mülteci kampını vurdu

Nijerya ordusu yanlışlıkla mülteci kampını vurduğunu kabul etti. Boko Haram örgütüne karşı düzenlenen hava operasyonunda mülteci kampının bombalandığı ve 100'den fazla ölünün olduğu açıklandı.

Mehmet Aslan o sözüyle serbest bırakıldı

Oyuncu Mehmet Aslan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hakkında soruşturma açılmıştı. Twitin şoförü tarafından yazıldığını belirten Aslan serbest bırakıldı.

Reina saldırganının evinden bakın neler çıktı

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden saldırganın evinden 197 bin ABD Doları dışında, "Sen çok delisin" ve "Seni Seviyorum Dina" yazılı bir not çıktı.