Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Başbakan Yıldırım Ortak hedefimiz tüm insanlığın baş belası olan bu sapık örgütü ortadan kaldırmak


Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Erbil'de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile biraraya geldi. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Yıldırım, "Ortak hedefimiz bölgenin ve tüm insanlığın baş belası olan bu sapık örgütü ortadan kaldırmak." dedi. Öte yandan terör örgütlerinin sürekli isim değiştirdiğine değinen Yıldırım, "PKK eşittir PYD eşittir YPG. Artık o kadar çok örgüt adları çıkartılıyorlar ki her saldırıdan sonra yeni bir ad duyuyoruz. Bunları yediğimizi zannetmesinler." Ortak basın toplantısında Binali Yıldırım şunları söyledi: "15 Temmuz sonrası ziyaretiniz çok önemliydi. Gazi Meclisi'mizi ziyaret ettiniz ve Türk milletiyle dayanışmanızı gösterdiniz.

"TERÖR SADECE TÜRKİYE'NİN MESELESİ DEĞİL"

Görüşmelerimiz çerçevesi iki başlık altında toplanabilir.Bunlardan birincisi terörle ortak mücadele. İkincisi ise ekonomik ve yatırım konuları. Özellikle terör bağlamında şunları ifade etmekte fayda var. Hem DAEŞ hem PKK hem de FETÖ terör örgütü sadece Türkiye'nin meselsi değil aynı zamanda bu bölgenin de meselesidir.

"ORTAK HEDEFİMİZ BU SAPIK ÖRGÜTÜ ORTADAN KALDIRMAK"

Biz Suriye'de DAEŞ'e karşı Fırat Kalkanı operasyonunu sürdürüyoruz. Ortak hedefimiz bölgenin ve tüm insanlığın baş belası olan bu sapık örgütü ortadan kaldırmak. DAEŞ'e karşı uluslararası camia daha fazla destek vermelidir.

"ORTAK BİR ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VAR"

PKK ile hem yurt içinde hemde bu bölgede mücadelemiz sürüyor. PKK'ın Irak'tan ülkemize gerçekleştirdiği saldırılar asla kabul edilemez. Bu konuda gereken neyse hepsi sonuna kadar yapılacak. Bu terör örgütünün batıya doğru yayılması ve Şengal bölgesine yuvalanması asla kabul edeceğimiz bir şey değildir. Bu bir güvenlik meselesidir. Sadece Türkiye'nin değil sizinde güvenlik meselenizdir. Irak merkezi hükümetin de sizinde güvenlik meselenizdir. O yüzden burada ortak bir çalışmaya ihtiyaç var. Bunu Avrupa'lı ve ABD'li dostlarımıza da anlatıyoruz. Diğer yandan PYD'nin Suriye bölgesinde oldu bittiler yapmasına asla rıza gösteremeyiz. Orada yaşayan insanları yerinden yurdundan ettiler. Adını ne kadar değiştirirse değiştirsin bunların ne yaptıklarınız biliyoruz. Bunlar PKK'dan türemiş isim değiştirmiş terör örgütleri. PKK eşittir PYD eşittir YPG. Artık o kadar çok örgüt adları çıkartılıyorlar ki her saldırıdan sonra yeni bir ad duyuyoruz. Bunları yediğimizi zannetmesinler. Diğer yandan ekonomik konularda bakanlar çalışmalarını yaptılar. Ekonomik konuları görüşmek üzere Ocak ayında bir komisyon kurulacak. Erbil'de bir iş forumu kurulacak.


Pop müziğin sevilen isminden annesine duygu dolu mesaj

Şarkıcı İrem Derici annesinin de olduğu bir fotoğrafı paylaştı. Annesine olan özlem ve sevgisini belirten Derici, fotoğrafın altına duygusal bir not yazdı.

Şilili reklamcı Ferrada'dan Önemli olan oy vermek değil bunun sonunda neyin olacağı dedi

CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Ferrada referandum ve 'hayır' kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

FETÖ'nün Kara Kuvvetleri İmamı 31 yıl önce örgüt yapılanmasını itiraf etmiş

15 Temmuz darbe gecesi yakalanan FETÖ'nün Kara Kuvvetleri imamı Kurmay Albay Bilal Akyüz'ün 1986 yılında örgüt yapılanmasını itiraf ettiği ortaya çıktı.