Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İETT şoförünün engelli yakınına karşı gösterdiği tepki kabul edilmedi


Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da engellinin otobüse binmesi için şoföre rampayı indirmesini isteyen yakınına, "Bunu yapmak zorunda değilim" diyen şoförün biletini İETT kesti.

İstanbul'da tekerlekli sandalyedeki bir vatandaşın yakınıyla rampa indirme nedeniyle tartışan özel halk otobüsü şoförü, görevden uzaklaştırıldı.Otobüsten çekildiği belirtilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine, İETT'den konuya ilişkin yapılan açıklamada "Engelli yolcumuza gerekli hassasiyeti göstermeyen özel halk otobüsü sürücüsü hakkında ivedilikle tahkikat işlemi başlatılmıştır. Özel Halk Otobüsleri Yönergesi kapsamında gerekli cezai işlem uygulanarak sürücü görevden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Fındıklı-Kadıköy hattında çalışan bir otobüste 5 Ocak'ta yaşandığı belirtilen tartışmaya ait görüntülerde, şoförün tekerlekli sandalyeyle otobüse binmeye çalışan engelli yakınına rampayı indirme konusunda gösterdiği tepki ile rampanın açılması sonrası tekerlekli sandalyedeki yolcunun otobüse binmesi görülüyor.


Amerika’nın tehlikeli PKK oyunu

Amerika’nın yeni Başkanı Trump görevi devraldı. Trump ve ekibi ile uyumlu bir çalışma içine girilip, bugüne kadar yaşanan gerginliklerin sona erdirilmesi hedefleniyor. Nitekim bazı sorunların

Terörist ilk hedefim Taksim'di daha sonra Reina'da karar kılındı dedi

39 kişinin ölümüne neden olan ve Esenyurt'ta geçtiğimiz günlerde yakalanan Reina katliamcısı o gece ve öncesinde neler yaşandığını anlattı

İkinci turda dördüncü madde de kabul edildi

Meclis'te anayasa tasarısı görüşmelerinin ikinci turunda 4. madde de onaylandı. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı seçimleri 5 yılda 1 yapılacak.