Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İETT şoförünün engelli yakınına karşı gösterdiği tepki kabul edilmedi


Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da engellinin otobüse binmesi için şoföre rampayı indirmesini isteyen yakınına, "Bunu yapmak zorunda değilim" diyen şoförün biletini İETT kesti.

İstanbul'da tekerlekli sandalyedeki bir vatandaşın yakınıyla rampa indirme nedeniyle tartışan özel halk otobüsü şoförü, görevden uzaklaştırıldı.Otobüsten çekildiği belirtilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine, İETT'den konuya ilişkin yapılan açıklamada "Engelli yolcumuza gerekli hassasiyeti göstermeyen özel halk otobüsü sürücüsü hakkında ivedilikle tahkikat işlemi başlatılmıştır. Özel Halk Otobüsleri Yönergesi kapsamında gerekli cezai işlem uygulanarak sürücü görevden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Fındıklı-Kadıköy hattında çalışan bir otobüste 5 Ocak'ta yaşandığı belirtilen tartışmaya ait görüntülerde, şoförün tekerlekli sandalyeyle otobüse binmeye çalışan engelli yakınına rampayı indirme konusunda gösterdiği tepki ile rampanın açılması sonrası tekerlekli sandalyedeki yolcunun otobüse binmesi görülüyor.


Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan şahıstan çelişkili açıklama

Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundaklayan şahıs ifadesinde hem bdülhamit Han'ın torununa hakaret ettiği için buna tepki olarak saldırıda bulunduğunu söyledi hem de bunu yaparken alkollü olduğunu belirtti.

Flaş Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan şahıs yakalandı

2 gün önce Kadıköy'de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan kişi polis tarafından gözaltına alındı.

PKK'nın hücre evinde yurt dışına kaçırılması planlanan 14 FETÖ'cü yakalandı

Manisa'da PKK'ya düzenlenen operasyonda yurt dışına kaçmayı planlayan 14 FETÖ mensubu yakalandı.