Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İki kaptan bir gemiyi batırır açıklamasıyla Binali Yıldırım gündem yarattığını


Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nun anayasa değişikliğiyle ilgili öneri paketini ele alacağı yoğun mesaisi başladı. İki kaptan bir gemiyi batırır açıklamasıyla Binali Yıldırım gündemden düşmedi

İki hafta sürmesi beklenen görüşmelerde TBMM Genel Kurulu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) 18 maddelik anayasa değişikliği önerisi paketini tartışacak.

TBMM Genel Kurulu, usul tartışmasıyla çalışmalarına başlarken meclisin dışında ise anayasa değişikliği paketini protesto etmek için toplananlara yönelik yapılan müdahale gündeme oturdu.

"Türk tipi başkanlık" TBMM Genel Kurulu'nda

Görüşmelerde söz alan Başbakan Binali Yıldırım, hem parlamento hem cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldığını söyleyerek "İki kaptan bir gemiyi batırır" benzetmesinde bulundu.

"CHP parlamenter sistemi savunuyor, biz başkanlık sistemini. Burada farklı düşünmemiz gayet doğaldır. Ama kararı verecek olan işin sahibidir, millettir" diyen Yıldırım, "Parlamento millet iradesiyle seçilmiş, Cumhurbaşkanı yine millet iradesiyle seçilmiş. Bu ikili yapı sürdürülebilir değil" saptamasını yaptı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise muhalefetin eleştirileri üzerine yaptığı konuşmada, "Bizim yaptığımız Atatürk yasalarına dönmek" ifadesini kullandı.


İsviçre'de PKK gösterilerinin hedefi olan Erdoğan için Ankara harekete geçti

İsviçre'de yapılan PKK gösterilerinde "Erdoğan'ı Öldür" pankartı açmaları üzerine Ankara, İsviçre Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırarak duyulan rahatsızlığı iletti

Son dakika ABD'de gece kulübüne kanlı saldırı çok sayıda yaralı var

ABD'nin ünlü eğlence kulübü Cameo'ya silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganın kaçtığı olayda 1 kişi ölürken 14 kişi de yaralandı

Son dakika 230'dan fazla sivili vuran ABD katliamı kabul etti

ABD, bir kaç gün önce Musul'da DEAŞ hedefleri yerine sivilleri vurduğunu kabul ederek, katliamı üstlendi