Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

AKP'li vekil Şamil Tayyar Gaziantep'te Amerikan gizli servisi özel olarak çalışıyor


Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde bugün yaşanan saldırının ardından AK Parti Gaziantep milletvekilleri Şamil Tayyar saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne bugün 15.15 sıralarında 2 terörist, canlı bomba eylemi düzenlemeye çalıştı. Eylemi fark eden polislerle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist öldürüldü, 1 polis hafif yaralandı. Saldırının ardından kaçan bir terörist ise yakalandı. Çatışmanın ardından AK Parti Gaziantep milletvekilleri Şamil Tayyar ve Ahmet Uzar'dan saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

"BÖLGENİN EN FAZLA RİSK TAŞIYAN ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ"

Şamil Tayyar saldırıya ilişkin şunları söyledi:Bomba yüklü bir araç şüphesiyle operasyonlar sürüyor. Gaziantep bölgenin en fazla risk taşıyan şehirlerinden birisi. Ama buna rağmen ben emniyetin burada insan üstü bir mücadele verdiğini düşünüyorum. Gaziantep, Fırat Kalkanı operasyonunun yürütüldüğü bir yer.

"AMERİKAN GİZLİ SERVİSİ ÖZEL OLARAK ÇALIŞIYOR"

Düne kadar DEAŞ'a komşuluk yapan bir şehirdi. DEAŞ teröristlerini Türkiye'ye sokabiliyordu. İstihbarat örgütlerinin cirit attığı bir şehirden bahsediyoruz. Bu kadar karanlık kirli elin olduğu şehirde verilen mücadelenin insan üstü olduğunu düşünüyorum. Bunun ismini ben ifade etmek istiyorum. Amerikan gizli servisinin de özel olarak çalıştığı şehirlerden birisidir Gaziantep.

"KUŞATMA KARŞISINDA HALK KENARA ÇEKİLMİYOR"

Bunca terör teşebbüsüne rağmen Gaziantep halkının da bu kuşatma karşısında kenara çekilmediğini ve gündelik hayata devam ettiğini görüyoruz. Bir tarafta güvenlik kuvvetleri, diğer taraftan da destek veren bir halk var. Emniyetin bir ana caddeye, bir de arka bölümü var. Şimdi o bölüm uzun süre araç trafiğine kapatıldı. Beton bariyerler, kamera sistemiyle yakın takip. Ve oraya trafiği sağlayan her temel noktada da özel birimler var. Bu kısa vadede alınan tedbirler.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DAHA KORUNAKLI BİR YERE TAŞINACAK

Asıl tedbir, emniyet müdürlüğünün ayrı bir yere taşınmasıdır. Yer tahsisi yapıldı, daha korunaklı bir merkez olacak. Ama bu zaman alacak bir işlem. Kalabalığın yoğun olduğu bir yerde emniyet binasının ciddi risk altında olduğunu düşünüyoruz. Dört tarafı ada olan bir yer. Dolayısıyla teröristlerin kalabalıkların arasına karışarak kolayca eylem planlayabileceği bir alan. Yüzlerce insanın geçtiği bir güzergahtan bahsediyoruz.

 

 

"BİZ GAZİANTEP TEŞKİLATIMIZLA ÖVÜNÜYORUZ"

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzar ise saldırıya ilişkin şu yorumda bulundu:

 

Gaziantep'e geçmiş olsun, ülkemize geçmiş olsun. Gerçekten bu tür hain hadiseler bizleri, vatandaşlarımızı üzüyor. Biz Meclis çalışmalarından beri Ankara'dayız. İki teröristten bahsediliyor, birisi öldürüldü. Bir polisimiz yaralı şekilde hastaneye kaldırıldı. Biz Gaziantep emniyet teşkilatımızla övünüyoruz.

 

"ÇOK SAYIDA HADİSEYİ, SALDIRIYA DÖNMEDEN BERTARAF ETTİK"

 

Sınıra yakın bir il olmamızdan dolayı da çeşitli yasa dışı geçişlerin, bazı üstlenmelerin yapıldığı bir şehir durumundayız. Ama Gaziantep emniyetimiz, bir çok hadiseyi hadise meydana gelmeden çözen bir gelişim gösterdi. Çok hadiseyi kaynağında, doğru istihbaratlarla menfur bir saldırıya dönmeden bertaraf ettik. Biz polisimize güveniyoruz, emniyetimize güveniyoruz. Tekrar şehrimize geçmiş olsun diyorum.


Savaş uçakları yanlışlıkla mülteci kampını vurdu

Nijerya ordusu yanlışlıkla mülteci kampını vurduğunu kabul etti. Boko Haram örgütüne karşı düzenlenen hava operasyonunda mülteci kampının bombalandığı ve 100'den fazla ölünün olduğu açıklandı.

Mehmet Aslan o sözüyle serbest bırakıldı

Oyuncu Mehmet Aslan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hakkında soruşturma açılmıştı. Twitin şoförü tarafından yazıldığını belirten Aslan serbest bırakıldı.

Reina saldırganının evinden bakın neler çıktı

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden saldırganın evinden 197 bin ABD Doları dışında, "Sen çok delisin" ve "Seni Seviyorum Dina" yazılı bir not çıktı.