Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Denktaş’ın verdiği mücadele her geçen gün daha fazla anlaşılıyor

Denktaş

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın vefatının 5. yıl dönümünde mesaj yayımladı.

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın vefatının 5. yıl dönümünde mesaj yayımladı.

Mesajda, hayatını Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesine adayan Dünya’nın kabul ettiği lider ve devlet adamı Denktaş'ın halkı ve devleti için verdiği mücadesinin her geçen gün daha fazla anlaşıldığı vurgulandı.

Aynı mesajda, Kıbrıs Türk Halkı’nın eşitlik ve özgürlük davasını, Türkiyesiyle gerçek bir gönül birliğiyle, bıkmak usanmak nadir bilmeden hayatının son anına kadar büyük bedeller ödeyerek savunan Denktaş'ın, taktir gören devlet adamlığıyla tarihte her zaman kıymetli bir yere sahip olacağına yer verildi.

Kıbrıs Türk Halkı’nın, Dr. Fazıl Küçük ve Rauf R. Denktaş'ın yürüttüğü haklı davanın, adada adil, kapsamlı ve sürdürülebilir bir çözüme ulaşılması ve bölgede barış ve istikrarın egemen olarak, gerçek bir turizm adası haline gelinebilmesinde yol gösterici olması gerektiğine vurgu yapılan mesajda, “merhum Denktaş'ı derin bir üzüntüyle anıyor ve aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Başbakan Yıldırım referandum tarihini açıkladı

Başbakan Yıldırım, mecliste yapılan anayasa değişikliğinin ikinci tur görüşmelerinin ardından yasalaştırılması üzerine referandum tarihini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şimdi milletim inşallah gerçek ve nihai kararı verecektir dedi

Kadıköy-Kartal metro hattının Tavşantepe'ye kadar uzatılması üzerine resmi açılışı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kararı sonrası ilk kez açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan o üniversitelere rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 üniversitenin rektör atamalarını yaptı.