Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan iptalini istedi oy birliğiyle kabul edildi


Hollanda ile yaşanan diplomatik krizin ardından Türkiye yaptırımlarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Rotterdam Belediyesi ile yaptığı kardeş şehir protokolünün iptalini istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Rotterdam Belediyesi ile yaptığı kardeş şehir protokolünü oy birliği ile iptal etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, "Rotterdam Belediye Başkanı, İstanbul'la da kardeş şehirlermiş. Dün akşam Başbakanımıza söyledim, 'Hemen İstanbul Belediye Başkanımıza söyleyelim, tek taraflı olarak bunlarla o kardeşlik akdini bozsun.' Zira bizim bu tür insanlarla kardeş şehir olmamız mümkün değil." dedi. İBB Meclisi Hollanda'nın Rotterdam Belediyesi ile yaptığı kardeş şehir protokolünü oy birliği ile iptal etti.

GERİLİM SÜRÜYOR

Türkiye ile Hollanda arasındaki gerilim sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ile Rotterdam Belediyesi arasındaki kardeş şehir protokolünün iptal edilmesi için Başbakan Binali Yıldırım ile konuştuğunu söyledi. Bu açıklamanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden beklenen haber geldi. Belediye Meclisi, Rotterdam Belediyesi ile yaptığı kardeş şehir protokolünü oy birliği ile iptal etti

Londra'da emekli oldu Çeşmede İngiliz bayrağını indirdi Türk bayrağı astı

Çeşme’de Türk bayrağına geçen ilk tekne Kalamisia’nın sahibi Bilgisayar Mühendisi Prof. Dr. Cahit Aybet’e Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman tarafından bir Türk bayrağı hediye edildi.

Eczacıbaşına ait düşen uçakla ilgili flaş gelişme

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalktıktan kısa bir süre sonra düşen Eczacıbaşına ait uçağın, Beylikdüzü'ndeki TV kulesine çarptığı ancak navigasyonda buranın gözükmediği açıklandı

Son dakika KHK yayınlandı 91 kişi ihraç edildi

Yayınlanan son Kanun Hükmünde Kararname ile iki bakanlıktan 91 kişi ihraç edildi