Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Şam Adalet Sarayı'nda intihar saldırısı çok sayıda ölü var


Suriye'de yönetim karşıtı gösterilerin yıl dönümünde bir militanın Adalet Sarayı'nın içinde kendini havaya uçurduğu ortaya çıktı. Olayda en az 25 kişinin öldüğü çok sayıda yaralının olduğu söyleniyor.

Suriye'de yönetim karşıtı gösterilerin başlamasının altıncı yıl dönümünde, başkent Şam'daki ana mahkeme binasının içinde intihar saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda 25 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Suriye resmi haber ajansı SANA, başkent Şam'daki ana mahkeme binasını hedef alan intihar saldırısında onlarca kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını duyurdu.SANA'ya konuşan bir emniyet yetkilisi, ilk gelen bilgilere göre 25 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

BİNAYA GİRİP KENDİNİ HAVAYA UÇURDU

Devlet televizyonu, merkezdeki Hamidiye bölgesinde bulunan Adalet Sarayı'nın içinde bir militanın kendisini havaya uçurduğunu açıkladı. Olay yerindeki bir AFP haber ajansı muhabiri binanın dışında ambulanslar ve itfaiye araçlarının olduğunu bildirdi. Saldırı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a karşı gösterilerin başladığı 15 Mart'ın altıncı yıl dönümünde meydana geldi. Suriye'deki iç savaşta bugüne dek 320 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği, 11 milyon insanın evlerini terk etmek zorunda kaldığı belirtiliyor.


Londra'da terör estiren saldırganının ilk kez fotoğrafı yayınlandı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 5 kişin öldüğü 29 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belirlendikten sonra fotoğrafı basında ilk kez paylaşıldı

Londra saldırısını gerçekleştiren teröristin gerçek kimliği açıklandı

İngiltere polisi ve terörle mücadele yetkilisinin sürdürdüğü sorguları sonucunda saldırganın kimliğiyle ilgili çarpıcı bir detay açıklandı.

Eski Mısır Cumhurbaşkanı serbest bırakıldı başkentte patlama oldu

Devrik lider Hüsnü Mübarek'in serbest bırakılmasından kısa bir süre sonra Kahire'de patlama olduğu açıklandı.