Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Twitter'a Nasıl Girerim, DNS Ayarları Nasıl Değiştirebilirim

twitter dns ayarları

Twitter'a gelen engelin ardından DNS değiştirme ile girilmeye çalışıyor. Peki DNS ayarları değiştirme nasıl yapılır, DNS değiştirme yöntemi bu haberde

Windows 8'de kullandığınız DNS sunucusunu değiştirmek için Denetim Masası'nı açın (giriş ekranına Denetim Masası yazın) ve şu yolu izleyin: Ağ ve internet > Ağ ve Paylaşım merkezi. Sağ tarafta internet bağlantınızı bulun ve mavi bağlantının üstüne tıklayın. Açılan pencerede Özellikler'e tıklayın. Bağlantı özellikleri penceresinde bir liste göreceksiniz. Bu listede Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesini bulun ve tıklayarak seçili hale getirin (işaretini kaldırmayın). Şimdi Özellikler'e tıklayın.

Açılan pencerenin alt kısmında "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:" seçeneğine tıklayın. Artık alt tarafta etkin hale gelen iki kutucuğa kullanmak istediğiniz DNS adreslerini yazabilirsiniz.

Google'ın DNS adreslerini kullanmak isterseniz birinci ve ikinci kutucuklara sırayla 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazın. OpenDNS'i kullanmak isterseniz 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanın.  Tamam'a basarak pencereyi kapatın, sonra açık pencereleri kapatmak için iki kez Kapat'a tıklayın.

Not: DNS değişikliğinizin geçerli olması için web tarayıcınızı kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.


Arap Baharı Sonrası Kıbrıs’ın Stratejik Önemi Daha da Arttı

Kınıklıoğlu Arap Baharı olarak adlandırılan fakat süreç içerisinde bölge için güvenlik sorunsalının başlıca nedenleri arasında yer alan ayaklanma ve kalkışmaların Doğu Akdeniz güvenliğine olan etkilerini ve KKTC’ye yansımalarını KKTC güvenlik bürokrasisinden, sivil toplum örgütü temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan katılımcılara değerlendirdiği bildirildi.

NATO Komutanı Orgeneral Scaparrotti başkente geldi

NATO Müttefik Harekat Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti başkent Ankara'ya geldi

İşte 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesi

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini duyurdu. Bakanlar Kurulu listesinde yer alan isimleri yakından tanıyalım