Ana Sayfa | Konuk Yazarlar

MEDYEN HALKI


Allah sadece inkarcıların, isyancıların, şirkkoşanların üzerine kasırgalar, depremler, ateş topları, çakıl taşları, korkunç çığlıklar göndermedi. Yalnızca onları suda boğup, yerin dibine geçirmedi, helak edip, yerlere çarpmadı.

Bir de Medyen Halkı vardır tarihte bir zaman aralığında ve Kuran'ı kerimin satır aralarında. Helak edildiler şiddetli bir sarsıntı, korkunç bir titreşim onları yakalayıverdi. Evlerinde çökmüş halde kaldilar. Belki de onlardan geriye sadece kalıpları kaldı.

Onlar ölçü ve tartıda dürüst davranmıyordu, başkalarının mallarına haksız yere el koyuyor, eksik ölçüp yanlış tarttıyor,  insanların mallarını tırtıklayıp  bozgunculuk yapıyorlardı.

Görenler, duyanlar, kalbi açık olanlar anlar ki, küçük afetler başımıza geldi; mevsimler kaydı sanki Nisanı Haziranda, Mayısı Temmuzda yaşıyoruz. Kışın kar yağmadı, yazın güneş açmadı, küçük depremler ve kasırgalar… İstanbul’da hortumlar ağaçları kökünden söktü, yumruk gibi dolu yağdı.

Haziranın ortasında, beni de tepeledi balyoz gibi dolu yamuru, araba delik deşik olacak zannettim, neyse ki otobanda bir köprü altı korudu beni Allahın afetinden. Korktum ve dua ettim ıslah olmak için. Peki büyük afet ne zaman ve kimin başına gelecek?

Dinle alay ediliyor, kardeş kanı içilyor hem de müslüman ülkelerde... Islah olsunlar başını sarmalayip kıçı açıkta dolaşanlar. İncik boncuk üzerine saatlerce program yapıp, kul hakkından, kamu hakkınan bir kelime etmeyen din adamları da ıslah olsun. 

Tabii program başına milyarlar alan din adamı, hakikati söyleyemez ve en zorlu hesapta onların ki olacak...

Akara makara değil, Allah’ın ayetleri bunlar anlayana ve Allah’ın sisteminde hiçbir şaşma ve tutarsızlık bulamazsınız.  Allah pislik yağdırırmış aklını işletmeyen halkların üzerine, bizi cahillerin ve zalimlerin zulmünden korusun…

Semih BULGUR

 

Dünyanın En Mutlu Ülkesi

Sevgili okuyucularımız, bu hafta yazarımız Arzu Sheridan'ın seyahatte olması nedeniyle arkadaşı İlkgül Karaca konuk yazar olarak sizler için güzel bir şehir paylaştı.