Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Sema Günay Turkish Women yağlıboya tablosuyla festivale katılıyor

Ressam Sema Günay Turkish Women

Sema Günay, Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri Turkish Girl adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ülke turizmine ve Türkiye’nin marka ülke olmasına katkı sağlayacağına inanarak yazdığı ve resimlediği, tescilli “Kral Midas Ve Türk Kristali’nin Tılsımı “adlı kitabı ve “Türk Kristali “ya da bilinen adı ile lületaşı hammaddeli sağlık alanında istihdam sağlayacak tasarımlarını hiçbir maddi beklentisi olmaksızın Eskişehir Valiliği’ne ve Frigküm birliğine sunan, aynı zamanda Paon Bleu adlı tekstil markasının kurucusu ressam ve tasarımcı Sema  Günay, yine Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri “Turkish Girl” adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ressam Sema Günay toplumsal ve global konuları,insan biyografilerini  inceleyen,eserlerine yansıtan ,disiplinlerarası eser üreten özgün bir sanatçıdır. Kraliçe Elizabeth’e yazdığı Ankara anlaşması sorunlarına çözüm mektubu ile iç ve dış basında yer almıştır. Harran Belediyesi desteği ile gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan  “ekolojik kadın köyü’nün oluşumuna , 2012-2013 yılında bir buçuk yıllık  sanatsal destek vermiş, projeyi 6.kişisel sergisi ve kareografisini ve tasarımını hazırladığı, model Yrd.Doc.Ebru Güzel’in giydiği  “kefenden gelinlik “etkinliği ile oluşuma hazırlamıştır

 “Ressam Sema Günay,"Turkish Women"

 

Kerkük’teki Gök Kümbet Eskişehir’de Sergileniyor

Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir Sazova Parkı'nda Türk Dünyası Şaheserleri’nin sergilendiği 32 şaheseri görmek mümkün. Türk Dünyası Kültür Başkenti projesi kapsamında yapılan parka, Türk Dünyası’na ait şaheserlerin minyatürleri bulunuyor.

Karanlığın Elli Tonu Sevgililer Gününde rekor kırdı

Grinin Elli Tonu adlı filmin devamı olan Karanlığın Elli Tonu Sevgililer Gününde izlenme rekoru kırdı

Bu hafta vizyona hangi filmler girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta birbirinden güzel 2 film vizyona giriyor