Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Sema Günay Turkish Women yağlıboya tablosuyla festivale katılıyor

Ressam Sema Günay Turkish Women

Sema Günay, Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri Turkish Girl adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ülke turizmine ve Türkiye’nin marka ülke olmasına katkı sağlayacağına inanarak yazdığı ve resimlediği, tescilli “Kral Midas Ve Türk Kristali’nin Tılsımı “adlı kitabı ve “Türk Kristali “ya da bilinen adı ile lületaşı hammaddeli sağlık alanında istihdam sağlayacak tasarımlarını hiçbir maddi beklentisi olmaksızın Eskişehir Valiliği’ne ve Frigküm birliğine sunan, aynı zamanda Paon Bleu adlı tekstil markasının kurucusu ressam ve tasarımcı Sema  Günay, yine Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri “Turkish Girl” adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ressam Sema Günay toplumsal ve global konuları,insan biyografilerini  inceleyen,eserlerine yansıtan ,disiplinlerarası eser üreten özgün bir sanatçıdır. Kraliçe Elizabeth’e yazdığı Ankara anlaşması sorunlarına çözüm mektubu ile iç ve dış basında yer almıştır. Harran Belediyesi desteği ile gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan  “ekolojik kadın köyü’nün oluşumuna , 2012-2013 yılında bir buçuk yıllık  sanatsal destek vermiş, projeyi 6.kişisel sergisi ve kareografisini ve tasarımını hazırladığı, model Yrd.Doc.Ebru Güzel’in giydiği  “kefenden gelinlik “etkinliği ile oluşuma hazırlamıştır

 “Ressam Sema Günay,"Turkish Women"

 

Recep İvedik 5 filmi için Şahan Gökbakar'a bakanlıktan bir şok daha

Recep İvedik 5 filminde geçen boks sahnesi nedeniyle çok fazla tepki toplayan Şahan Gökbakar'ın çekimlerini nerede yaptığını öğrenmeye çalışan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü çok önemli bilgilere ulaştı.

Devlet Bahçeli'yi anlatan o kitaba toplatılma kararı

Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar'ın yazdığı bugün piyasaya çıkarılan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler" kitabı hakkında toplatılma kararı verildi.

Recep İvedik 5 filminin fragmanı yayınlandı

Sevilerek izlenen Recep İvedik serisinin beşinci filminin fragmanı yayınlandı.