Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Sema Günay Turkish Women yağlıboya tablosuyla festivale katılıyor

Ressam Sema Günay Turkish Women

Sema Günay, Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri Turkish Girl adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ülke turizmine ve Türkiye’nin marka ülke olmasına katkı sağlayacağına inanarak yazdığı ve resimlediği, tescilli “Kral Midas Ve Türk Kristali’nin Tılsımı “adlı kitabı ve “Türk Kristali “ya da bilinen adı ile lületaşı hammaddeli sağlık alanında istihdam sağlayacak tasarımlarını hiçbir maddi beklentisi olmaksızın Eskişehir Valiliği’ne ve Frigküm birliğine sunan, aynı zamanda Paon Bleu adlı tekstil markasının kurucusu ressam ve tasarımcı Sema  Günay, yine Eskişehir’in Han ilçesinde gerçekleşecek olan festival kapsamında tarihi hamamda 09 mayıs 2015 günü gerçekleşecek karma sergide, ilk solo sergisinde bulunan ethnic women serisinden koleksiyon eseri “Turkish Girl” adlı yağlıboya tablosu ile yer alacak.

Ressam Sema Günay toplumsal ve global konuları,insan biyografilerini  inceleyen,eserlerine yansıtan ,disiplinlerarası eser üreten özgün bir sanatçıdır. Kraliçe Elizabeth’e yazdığı Ankara anlaşması sorunlarına çözüm mektubu ile iç ve dış basında yer almıştır. Harran Belediyesi desteği ile gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan  “ekolojik kadın köyü’nün oluşumuna , 2012-2013 yılında bir buçuk yıllık  sanatsal destek vermiş, projeyi 6.kişisel sergisi ve kareografisini ve tasarımını hazırladığı, model Yrd.Doc.Ebru Güzel’in giydiği  “kefenden gelinlik “etkinliği ile oluşuma hazırlamıştır

 “Ressam Sema Günay,"Turkish Women"

 

Mozart’ın Idomeneo oyunu İstanbullu opera severler ile buluşuyor

Müzik dehası Mozart’ın savaş sonrası Girit Adası’nda geçen bir aşk hikâyesi etrafında kurguladığı ünlü eseri ‘Idomeneo’ İstanbullu opera severler ile buluşuyor.

Mert Erkan Defilesi, Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı şiirinden

Mert Erkan, Sonbahar 2017 koleksiyonunu, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu

Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.