Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say ve Serenad Bağcan'dan unutulmayacak konser

Fazıl Say ve Serenad Bağcan'dan efsane konser

Fazıl Say'ın Yeni Şarkılar albümünün İstanbul galası, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava'da yapıldı

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Yeni Şarkılar albümünün İstanbul galası, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nda yapıldı. Serenad Bağcan’ın etkileyici yorumuyla eşlik ettiği konser, açık hava sahnesini dolduran yaklaşık bin ENKA seyircisinin yanı sıra vivlive.com üzerinden dünyanın 68 ülkesinde, Türkiye ’nin 81 ilinde 40 binden fazla kişiye ulaştı.

Gelenekselden çağdaşa tüm sanat anlayışlarına ev sahipliği yapan ENKA Kültür Sanat, 27. Yıl ENKA Açıkhava Buluşmaları’nda daimi sanatçısı Fazıl Say’ın yeni albümü “Yeni Şarkılar”ın İstanbul’daki ilk konserine ev sahipliği yaptı. Etkileyici sesiyle Serenad Bağcan’ın Say’a eşlik ettiği konser, vivlive.com üzerinden aynı anda tüm dünyaya ulaştı. Konser, Eşref Denizhan Açıkhava Sahnesi’ni dolduran bini aşkın seyirciyle birlikte Türkiye’nin 81 ilinde, dünyanın 68 ülkesinde yaklaşık 40 bin müziksevere ulaştı. Vivlive.com üzerindeki yayın dünya çapında en büyük ilgiyi Türkiye, ABD ve Almanya’dan gördü. 

Nazım Hikmet’ten Metin Altıok’a Say’ın Şiir Besteleri

Sivas katliamının 22. yılında denk gelen konserde Serenad Bağcan, Fazıl Say'ın, Metin Altıok'un iki şiirine yaptığı besteyi seslendirdi. 'Düşerim' ve 'Bu Kekre Dünya' seyirciden büyük alkış aldı. Fazıl Say ve Serenad Bağcan konserde ayrıca, yeni albümleri “Yeni Şarkılar”ın yanı sıra “İlk Sarkılar” albümünden de eserler seslendirdi. İkili, Nazım Hikmet’in “Memleketim”, “Masalların Masalı ve Dört Mevsim”; Cemal Süreya’nın “Bu Bizimki”, Ömer Hayyam’ın  “Akılla Bir Konuşmam Oldu”, Can Yücel’in “Sardunya’ya Ağıt”, Aşık Veysel’in “Kara Toprak” eserlerini yorumladı. 

Barış Şarkıları Bu Kez ENKA Açıkhava’da Yankılandı

2 Temmuz Perşembe akşamı ENKA Kültür Sanat, Fazıl Say konseri öncesinde Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu’nu ağırladı. ENKA sahnesinde trompet, korno, trombon, tuba ve vurmalı enstrüman çalan yaklaşık 30 öğrenciden oluşan topluluk, konser öncesi fuaye alanında yarım saatlik keyifli bir müzik dinletisi sundu. Barışın müziği, genç müzisyenlerin sınırsız enerjisiyle bir kez daha ENKA’da yankıladı.

RADİKAL


Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.

Duman Londra konserine sayılı günler

Duman hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Londra konseri için geri sayım başladı

Yılmaz Erdoğan'ın en son yönettiği film

Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve Demet Akbağ ile senelerce kapalı gişe oynadıkları Haybeden Gerçeküstü Aşk'ın film uyarlaması olan filmde aynı partide tanışan 4 ayrı çift üzerinden bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadarki süreçler komik bir dille ele alınıyor.