Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Kerkük Tarih ve İnsan Panoraması

Kerkuk_Tarih_ve__, nsan_Panorama

Kerkük’le ilgili güzel bir yeni eser daha kitabevi raflarında yerini aldı. Dr. İbrahim Halil Sait'in büyük özveri ile yazdığı " Kerkük Tarih ve İnsan Panoraması 1.Cilt" adlı eserinin Kerkük’ün tarih, kültür, sanat, spor ve hayat alanlarına ışık tutuyor

Kerkük’le ilgili güzel bir yeni eser daha kitabevi raflarında yerini aldı. Dr. İbrahim Halil Sait'in büyük özveri ile yazdığı " Kerkük Tarih ve İnsan Panoraması 1.Cilt" adlı eserinin Kerkük’ün tarih, kültür, sanat, spor ve hayat alanlarına ışık tutma açısından çok önemli idi. Bu eserde çok sayıda bilgi ve belgeye yer veriyordu, çarpıcı bilgiler ve ayrıntılarla dolu idi. Bu eser gerçekte Kerkük ile ilgili geniş bir ansiklopedi niteliğindeydi. Kerkük Tarih ve İnsan Panoraması 1.Cilt 2013’te yayınlanmıştı. Büyük ilgi gören ilk cildinin ardından serinin devamı olan “Kerkük Tarih ve İnsan Panoraması II.Cildi” ile yoluna devam ediyor Dr. İbrahim Halil Sait .Yazarın bu eserinde modern Kerkük tarihi ve Kerkük'te su, elektrik, petrol ve  gaz sanayi hizmeti alanında belge ve fotoğraflarla desteklenerek 600 sayfa ve 8 bölümden oluşuyor. Türkmen şehri Kerkük’ün tarihi gerçekleri ve Kerkük hakkında detaylı bilgiler içeriyor.

Dr. İbrahim Halil Sait bir çok konuya en ince ayrıntısına kadar değinmiş, uzun araştırmalar sonucunda elde edilen bilgi, fotoğraf ve belgelere dayanarak eserlerini hazırlamıştır. Konu ve olayları vurgulamak için eserlerinde fotoğraf geniş çapta kullanılmış. Gerek konusu gerek anlatımı mükemmel eserler. Gerçekten okunması gereken eserler. Herkese bu eserlerin okumasını tavsiye ediyorum, yararlı olabilecek bir kaynak ve ansiklopedi niteliğinde olan bir çalışma ve ayrıca bu eserler bir başucu kitabı niteliğindedir

Bu eserler Türkmen şehri Kerkük’ün tanıtımı adına önemli katkı sağlayacaktır. Dr. İbrahim Halil Sait’e değerli eserlerinden dolayı tebrik eder, başarıların devamını dileriz.

Kürşat Çavuşoğlu

 

Vizyonda rekor kırması bekleniyordu gişede resmen çakıldı

Grinin Elli Tonu serisinin bu ay vizyona giren ikinci filmi Karanlığın Elli Tonu gişede hüsrana uğradı.

Recep İvedik 5'e yoğun ilgi bakın film 3 günde kaç kişi tarafından izlenmiş

17 Şubat vizyona giren Recep İvedik 5 filmine insanlar adeta akın etti. Yapılan açıklamaya göre 3 günde film toplam 1 milyon 890 bin 410 kişi tarafından izlendi.

Recep İvedik 5 ilk dört günde rekor kırdı

Şahan Gökbakar'ın yeni sinema filmi Recep İvedik 5 yeni bir rekora imza attı