Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Türkiye'nin iki bölgesi Doğu ve Batı'yı ayırmayan, bir aile gibi sergileyen bir film 'Yarım'

yarim

Türkiye'nin güzel ve önemli bölgeleri Doğu ve Batı'yı ötekileştirmeden ve ayrımcılık yapmayarak sergileyen sinema filmi 'Yarım'

Ahmet Kaynak: “İlk 15’e kalmak büyük mutluluk…” Yönetmenliğini Çağıl Nurhak Aydoğdu’nun yaptığı, başrolleri Ece Tatay, Serhat Yiğit, Hülya Böceklioğlu, Recep Yener, Ahmet Kaynak ve Gözde Okur'un paylaştığı ‘Yarım’ adlı sinema filmi 22. Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen Uzun Metraj Film Yarışması’nda 15 film arasına girerek finale kaldı.  14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 15 eser arasında 1. olan film 350 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.  ‘Yarım’ usta oyuncu Recep Yener’in de son filmi oldu. Sanatçı kısa bir süre sonra vefat etti. Filmin başrol oyuncularından Ahmet Kaynak; “Yarım sinema filminde evin en büyük oğlu Emin’i oynuyorum. Engelli bir kardeşi var, aile özürlü olduğu için sürekli küçük kardeşe ilgi gösterilmiş. Bu durum Emin’in çok zoruna gidiyor ve ailesine karşı çıkıyor… Emin içine kapanık, her şeyi derinde yaşayan, köyde yetişmiş kasabalı genç bir adam..” dedi.

TÜRKİYE’NİN DOĞU VE BATISINI ÖTEKİLEŞTİRMEDEN GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR!

Türkiye’nin doğusu ve batısını ötekileştirmeden bir aile hayatı üzerinden anlatan film izleyiciyi bir hayli şaşırtacak. Doğu’dan gelen kızı, Batı da ki engelli gençle evlendirmek isteyen anne kendisine bir şey olursa ‘başka biri oğluna bakamaz diye’ evladını düşünüyor. Engelli bir çocuk 15 yaşında ki kız ile evlilik hayatına sürükleniyor.


Recep İvedik 5 filminin fragmanı yayınlandı

Sevilerek izlenen Recep İvedik serisinin beşinci filminin fragmanı yayınlandı.

VAR GİT GÜZEL VAR GİT

Kekik kokulu yaylalarda gezersin Gerdanına gök boncuk dizersin Bilmemki beni neden üzersin Var git guzel  zamanım değil Yaylanın doruklarındadır yerimiz Koyun keçidir  evvelden sürümüz Çok ömür geçirdi  herbirimiz Senin için koşar gelir

Yılmaz Erdoğan sinemayı bırakıyor mu

Ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan radikal bir karar alarak sinemayı bıraktığını, bundan sonra tiyatroya ağırlık vereceğini açıkladı.