Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Sinema salonlarında bu hafta 7 film vizyona girecek

sinema

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek

Dünya galasını yaptığı 72. Venedik Film Festivali'nden "Jüri Özel Ödülü", Adana Altın Koza'dan da "En İyi Film" ve "Halk Jürisi Ödülü" dahil toplam 5 ödülle dönen Emin Alper'in son filmi "Abluka", yarın sinemaseverlerle buluşacak."Tepenin Ardı" filmiyle ismini duyuran yönetmenin ikinci filmi, yoğun bir politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesini konu alıyor.Dram türündeki filmin başrollerinde Mehmet Özgür ve Berkay Ateş yer alırken, onlara yardımcı rollerde Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba eşlik ediyor.

"Cin Kuyusu"
Murat Toktamışoğlu'nun yönettiği filmde Sinem Sarızayim, Beril Özgür, Asi Güner, Zeynep Buse Kale, Cemal Baykal, Emre Korkmaz ve Kubilay Güleçoğlu gibi isimler rol aldı.Korku ve gerilim türündeki filmde, çocukları olmayan bir ailenin son umut olarak köydeki büyücüye gitmeleriyle başlayan bir hikaye, sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

"Kariyer"
Dost Elver, Sevil Uyar, Umut Oğuz, Aziz Özuysal, Deniz Gönen, Özkan Çınarlı, Kayra Şenocak ve Derya Demir'in oynadığı filmin yönetmenliğini Suat Ay yaptı.Kariyer, İstanbul'dan Malatya'ya giden ve başına binbir türlü olay gelen bir adamın yaşadıklarını anlatıyor.

"Spectre"
Başrollerinde Daniel Craig, Monica Bellucci, Naomie Harris, Christoph Waltz, Lea Seydoux, Ben Whishaw, Dave Bautista ve Ralph Fiennes'in yer aldığı filmin yönetmeni Sam Mendes.

"Gizli Dosya"
Mary Mapes'in "Truth and Duty" adlı kitabından uyarlanan filmin başrollerini, Oscar ödüllü usta oyuncular Robert Redford ve Cate Blanchett paylaşıyor.

"Düşlerin Terzisi"
Rosalie Ham'in aynı isimli çok satan romanından uyarlanan filmde, "Düşlerin Terzisi" rolünü Kate Winslet canlandırırken, ona genç aktör Liam Hemsworth, Hugo Weaving ve Judy Davis eşlik ediyor.

"Sevimli Köpek Lotte"
Heiki Ernits ile Janno Poldma'nın yönettiği, animasyon türündeki filmin orjinal seslendirmeleri Evelin Voigemast, Andero Ermel, Argo Aadli ve Lembit Ulfsak'a ait.Estonya-Letonya ortak yapımı olan film, her türlü icat yapmanın çok önemli bir görev olarak kabul edildiği bir köyde bulunan 'Sevimli köpek Lotte'nin yaşadığı maceraları konu alıyor.


Mozart’ın Idomeneo oyunu İstanbullu opera severler ile buluşuyor

Müzik dehası Mozart’ın savaş sonrası Girit Adası’nda geçen bir aşk hikâyesi etrafında kurguladığı ünlü eseri ‘Idomeneo’ İstanbullu opera severler ile buluşuyor.

Mert Erkan Defilesi, Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı şiirinden

Mert Erkan, Sonbahar 2017 koleksiyonunu, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu

Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.