Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Küçük Yıldızlar Sanat Alanında Olağanüstü Başarılar Elde Ediyor

Kucuk Yildizlar

Aynı ailede üç küçük yıldız elde ettiği başarılara yüzümüzü güldürmeye devam ediyor

     Çocuklarımızın eğitim alanında elde ettiği başarılar yüzümüzü güldürmeye devam ediyor.

 

     Henüz 8 yaşındaki Eray Hüseyin Ülgüdür, klasik gitar dalında geçtiğimiz Aralık ayında girmiş olduğu Grade sınavında 4.Grade'i en başarılı seviye olan "Distinction" (Olağanüstü) derecesiyle geçerek, küçük yaşta ulaşılması güç bir başarıya imza atmış oldu. 

 

    Sanatsal eğitim alanında uğraş veren gençlerin akademik denklik seviyelerinin belirlenmesinde uluslararası geçerliliğe sahip olup, her yıl 93 ayrı ülkede 650000’den fazla adayın sınava girdiği “Grade” sertifikaları için ortalama yılda bir sınava girilmesi önerilirken, Eray iki yıl önce başlamış olduğu klasik gitar çalışmalarında 4. sertifikasını elde ederek, oldukça hızlı bir gelişme elde etti.

 

Başarıda Aile ve Çevre Faktörü

 

    Klasik gitarın yanı sıra rock topluluğunda elektro gitar ve davul da çalan Eray Ülgüdür, müzikle iç içe yaşayan bir ailenin çocuğu. Kendisinden 3 yaş büyük ağabeyi Berkan Ülgüdür de, geçtiğimiz yıl Hackney Belediyesi & Hackney Trust’s Music Service’in  çok başarılı genç müzisyenleri teşvik etmek amacıyla sunmuş olduğu 1.000 pound’luk “Music Award” ödülüne layık görülmüştü. Eray'ın 9 yaşındaki kuzeni Ceyda Polat ise, girmiş olduğu Grade sınavlarından 100 üzerinden 96 ve 93 gibi oldukça yüksek puanlar elde ederek, yeteneğiyle birlikte disiplinli çalışmayı kararlılıkla sürdüren bir başka örnek çocuğumuz olarak, başarıya ulaşmada ailedeki diğer üyelerin ve çevrenin nasıl teşvik edici bir rol oynadığının bir başka kanıtı oldu.

 

Orkestral Uygulamaların Çekim Kuvveti

 

    Sanat eğitiminde, ortamın sanatsal ifadeye uygun olması, performans için gerekli koşulların, araç ve gereçlerin eksiksiz tedarik edilmeye çalışılmasının önemli olduğunu açıklayan müzik eğitmeni Sedat Sarıcı, çocuklarımızdaki potansiyelin doğru ve verimli bir çalışmayla ortaya çıkarılması ve yükseltilmesi için günümüzde ulaşılan eğitim yöntemleri ve teknik donanımın bir an önce kendi toplumumuzdaki yetişmekte olan nesile de sunulması gerkliliğini yineledi. 

 

    Enstrüman derslerinin yanı sıra gençlerimize rock topluluğuyla çalışmaları için prova stüdyoları, eserlerini toplumla buluşturmaları için festivaller sunan Orkestral Reform'da eğitim alan gençler girmiş oldukları son dönem Grade sınavlarında 75 ve üzerinde notlar elde ederek eğitimde başarı grafiğimizin artmasına katkıda bulunmuş oldular.

 

 

Rock Topluluğu: Eray Ülgüdür, Tan Doğuç, Ceyda Polat, Berkan Ülgüdür

 

 

Sedat Sarıcı ve Ceyda Polat

 

'İçerde' dizisinde yürek dağlayan o sahne

Show TV'nin reyting rekortmeni İçerde dizisinde Mert bu hafta her şeyi öğreniyor.

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok

İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Sinemaseverlere müjde, bu hafta 8 film vizyona giriyor

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli olmak üzere 8 film izleyicilerle buluşacak