Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

İngiltere Göçmenlik Hukuku Uzmanı Avukat Ahmet Emre Yüksel Gazetemizi Ziyaret Etti

Ahmet Emre Yüksel

İngiltere Göçmenlik Hukuku Uzmanı Avukat Ahmet Emre Yüksel, Avrupa Gazetesi ofisini ziyaret etti ve göçmenlik hukuku üzerine yaptığı çalışmalardan bahsetti

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere Göçmenlik Hukuku Uzmanı Avukat Ahmet Emre Yüksel, Avrupa Gazetesi ofisini ziyaret etti ve göçmenlik hukuku üzerine yaptığı çalışmalardan bahsetti. Maltepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve aynı zamanda Adalet Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta olan Yüksel, 2006’dan bu yana kurucusu ve yöneticisi olduğu LONDINIUM Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasında İngiltere Vize Hukuku üzerine danışmanlık yapmaktadır. 

 

İngiltere Göçmenlik Hukuku Kitabı

Vize Başvuru Rehberi ve Dilekçe Örnekleri

Av. Ahmet Emre Yüksel 

MİMOZA YAYINLARI 

   

Yayın Tarihi 2014-07-01

ISBN 9755431680

Baskı Sayısı 1. Baskı

Dil TÜRKÇE

Sayfa Sayısı 284

Cilt Tipi Karton Kapak

Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt

Boyut 14 x 21 cm

 

 

Avrupa Medya Genel Yayın Yönetmeni Vatan Öz ve Avukat Ahmet Emre Yüksel

 

SOAS’taki Yüksek Lisansını Distinction Derecesiyle Tamamladı

 

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Emre Yüksel, avukat stajını müteakiben 1999 yılında avukat olarak İstanbul Barosu’na kaydoldu. Askerlik görevini 2001 senesinde tamamladıktan sonra, İngilizce eğitimi ve akademik çalışmalar yapmak için İngiltere’ye geldi. Yüksek lisans çalışmalarını, Londra’da SOAS – University of London’da tamamladı. Yüksek lisans süreci boyunca ağırlıklı olarak Avrupa Birliği Hukuku, Uluslararası Ticari Tahkim ve Uluslararası Ticaret Hukuku üzerine çalıştı ve tahkim alanında yazmış olduğu yüksek lisans tezi “distinction” derecesine layık görüldü. 

 

Londra’nın Önde Gelen Göçmenlik Hukuku Avukatlarıyla Çalıştı

 

Ahmet Emre Yüksel, yüksek lisansının ardından, 2005-2006 yıllarında, Londra Barosu’na (The Law Society) bağlı olarak Vincent Buffoni & Co. Avukatlık bürosunda çalıştı. Bu süreçte Londra’nın önde gelen göçmenlik hukuku avukatlarından Vincent Buffoni ve Dhruti Thakrar ile İngiltere Göçmenlik Hukuku üzerine çalışan Yüksel, çok sayıda başarılı vize başvurusuna imza attı.

 

İngiltere Göçmenlik Hukuku Üzerine Kitap Yazdı

 

Ahmet Emre Yüksel, İngiltere’de yaşayan veya yaşamak isteyen toplumumuz için bir ilke imza atarak İngiltere Göçmenlik Hukuku üzerine Türkçe bir kitap yazdı. Yüksel, gazetemize yapmış olduğu açıklamada, bu alanda yazılmış çok sayıda İngilizce kitabın olduğunu ama Türkçe kitapların bulunmadığını belirtti. “Keşke daha fazla sayıda Türkçe kitap kaleme alınsa” diyen Yüksel, bu durumda Home Office’in başvuruları daha çok ciddiye alacağını düşündüğünü kaydetti. “20 tane, İngiltere Göçmenlik Hukuku üzerine Türkçe yazılmış, insanların tecrübelerini paylaştığı ve birbirlerini yönlendirdikleri kitap olsa, bu işi bizim ne kadar ciddiye aldığımızı gördükleri için red kararlarında daha çekimser davranacaklarını düşünüyorum” dedi.

 

 

Kitabı satın almak için tıklayınız

 

 

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi