Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

TÜRK MUTFAĞI DÜNYANIN EN ÜNLÜ YİYECEK FESTİVALİNDE

taste_of_london_Tacim_Yetis_turk_yemegi

TÜRK MUTFAĞI DÜNYANIN EN ÜNLÜ YİYECEK, İÇECEK VE YAZ EĞLENCESİ FESTİVALİ TASTE OF LONDON’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR. ÜNLÜ İNGİLİZ ŞEF ED BAINES, HÜNKAR BEĞENDİ YEMEĞİNİ PİŞİRECEK. ZiYARETÇİLERE TÜRKİYE`DE TATİL KAZANMA FIRSATI SUNULACAK

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, 15-19 Haziran 2016 tarihleri arasında Londra Regent Park’ta gerçekleştirilecek olan dünyanın en ünlü ve büyük yiyecek, içecek ve yaz eğlencesi festivali Taste of London’a resmi destinasyon ortağı olarak katılıcaktır. Festivalin süresince ziyaretçiler, Regent Park’taki Türkiye çadırındaki lezzetleri tatma ve aktivitelere katılma şansına sahip olacaklar. Bu bağlamda ünlü Türk aşçıları tarafından hazırlanıp sunulan lezzeti eşsiz olan Türk yemek ve tatlıları ziyaretçilere ikram edilecektir.  Türk Mutfak Şefleri Ali Cengiz ve Tacim Yetiş festival esnasında yemek şovları da sunacaktır.

Londra Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ali Selçuk Can; bu gürme festivaline katılarak İngilizlerin algılarındaki Türkiye imajını,  zengin ve lezzetli Türk mutfağı ile özdeşleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

ÜNLÜ İNGİLİZ ŞEF ED BAINES, HÜNKAR BEĞENDİ YEMEĞİNİ PİŞİRECEK

Ünlü İngiliz Mutfak Şefi Ed Banies, 16 Haziran Perşembe günü 15:00 – 15:30 saatleri arasında festival alanındaki ana sahnede, geleneksel Türk yemeklerinden biri olan Hünkar Beğendi’yi özel şovu ile pişirecektir. Bu şov yaklaşık 4.5 milyon izleyicisi bulunan TurkeyHome Facebook hesabından canlı yayınlanacaktır (https://www.facebook.com/TurkeyHomeOf/).

ZiYARETÇİLERE TÜRKİYE`DE TATİL KAZANMA FIRSATI SUNULACAK

Öte yandan, Türkiye çadırında özel olarak tasarlanan Instagram yarışma çerçevesinde fotoğraf çektirip, #TasteofLondon etiketiyle instagramda paylaşan kişiler arasından bir kişiye, @Turkey_Home tarafından 4 kişilik bir aile için her şey dahil konseptinde Antalya’da bir haftalık tatil kazanma imkanı da sunulacaktır.

FESTİVAL BEŞ GÜN SÜRECEK 

Beş gün sürecek olan gürme festivaline katılan ziyaretçiler, sayısı kırktan fazla olan en güncel, en ünlü ve en heyecan verici restorantları keşfedebilme, lezzetli yiyecekleri tadabilme, birbirinden farklı içecekleri deneyebilme, sanat içerikli gösterileri izleyebilme ve canlı müzik performanslarını dinleyebilme imkanına sahip olacaklardır.

Fotoğraflar   https://we.tl/ssO5DcwVRb   linkinden erişilebilinir.

Regent Park`ta Gerçekleştirilecek Olan Taste of London Yiyecek ve İçecek Festivalinin Programı 

15 Haziran Çarşamba 17:30 - 21:30

16 Haziran Perşembe 12:00 - 16:00 & 17:30 - 21:30

17 Haziran Cuma 12:00 - 16:00 & 17:30 - 21:30

18 Haziran Cumartesi 12:00 - 16:00 & 17:30 - 21:30

19 Haziran Pazar 12:00 - 17:00

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği Hakkında: 

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği; Birleşik Krallık, İrlanda ve Güney Afrika’da Türk kültür ve turizminin tanıtımına yönelik projeleri yürütmektedir.

İlave bilgi için iletişim elektronik postası: PR@gototurkey.co.uk

Telefon: +44 0207 839 7778 

İnternet sayfası www.gototurkey.co.uk   

Taste of London resmi internet sayfası

 http://london.tastefestivals.com/

 

Ödüllere doymayan La La Land filmi hakkında çarpıcı iddia film çalıntı mı

Oscar ve Altın Küre ödüllü müzikal film La La Land'ın müziklerinin Yunan sanatçıdan çalındığı iddia ediliyor.

Vizyonda rekor kırması bekleniyordu gişede resmen çakıldı

Grinin Elli Tonu serisinin bu ay vizyona giren ikinci filmi Karanlığın Elli Tonu gişede hüsrana uğradı.

Recep İvedik 5'e yoğun ilgi bakın film 3 günde kaç kişi tarafından izlenmiş

17 Şubat vizyona giren Recep İvedik 5 filmine insanlar adeta akın etti. Yapılan açıklamaya göre 3 günde film toplam 1 milyon 890 bin 410 kişi tarafından izlendi.