Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Ünlü Müzisyen Sezar Uğur Soy Londra’da Rüzgar Estiriyor

sezar ugur soy

Ünlü Müzisyen Sezar Uğur Soy Londra’da Müzik ve Lezzet Rüzgarı Estiriyor

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Türkiye’nin tanınmış sanatçılarından ve işletmecilerinden olan Sezar Uğur Soy, Londralıların keyif ve lezzet durağı Hattush Restaurant’ıı hizmete soktu. Tam 24 yıldır yönetmenlik, bestecilik, aranjörlük, söz yazarlığı yapan Sezar Uğur Soy’un beş albümü ve 2 tane Kral TV müzik ödülü bulunuyor. Türkiye’de 300’ün üzerinde konser vermiş olan müzisyen, sanat hayatına hem Türkiye’de hem de İngiltere’de devam ediyor. Önümüzdeki ay Türkiye’de iki konser verecek olan sanatçının Türkiye’ bir de stüdyosu bulunuyor, çok yakında da “Best Of” Çıkaracak. İngiltere’de ise kendi işletmesi olan Hattush’ta müzikseverlerle buluşuyor.

 

 

Başarılarla Dolu Sanat Hayatı

 

Sezar Uğur Soy’un beş albümü var: Çifte Kavrulmuş, Çok Geç Kaldın, Es Geç, Yok Böyle Bir Şey ve Hola Dolce Vita. Hola Dolce Vita, İtalya listelerinde zirveyi görmüş bir albüm. Nitekim yetenekli sanatçı Türkçe ve İngilizce’ye ilaveten İspanyolca ve Fransızca şarkılar da besteliyor ve söylüyor. Sibel Can’dan Ebru Gündeş’e, Davut Güloğlu’ndan Tarık Mengüç’e kadar Türkiye’nin birçok tanınmış sanatçısı onun bestelerini seslendiriyor. 

 

 

Akdeniz Müzisyeni Akdeniz Mutfağı’nda da İddialı

 

Sezar Uğur Soy, 1998 yılında Mr. Mediterranean yani Akdeniz’in en yakışıklı erkeği seçildi ve hemen ardından Şahin Özer ona albüm yapmayı teklif etti. Daha önce de birçok mekanda canlı müzik yapan Sezar Uğur Soy, Akdeniz’in hem yakışıklısı hem de müzisyeni olarak anılmaya başlanıyor. Ve bu başarılarını Akdeniz mutfağı ile de taçlandırıyor. İstanbul’da 7 yıl restaurant, Bodrum’da da 6 yıl bar işletmeciliği yapan müzisyen, Londra’daki Hattush isimli mekanıyla hem lezzet hem de keyif arayanların durağı oluyor. Menü Akdeniz ve Anadolu mutfağı ağırlıklı rafine lezzetlerden ve dünya şarapları başta olmak üzere içeceklerden oluşuyor. Özellikle Şeftali Kebabı, Kleftiko, balık çeşitleri ve vejateryan seçenekler çok rağbet görüyor.

 

 

Antik Dekorlar Eşliğinde Canlı Müzik

 

Her cumartesi akşamı 20.30’da dansöz ile başlayan program, Sezar Uğur Soy’un canlı müzik performansıyla devam ediyor. Açılalı henüz 8 hafta olmasına rağmen çok ilgi gören mekan cumartesi geceleri dolup taşıyor. Bu yüzden de bu gece damsız girmek yasak. Mekanın bu kadar dikkat çekici olmasında Sezar Uğur Soy’un müzik ve işletme kalitesi yatıyor. Öyle ki iç dekor için çok özenilmiş, Kapadokya’dan getirilmiş antik dekorlar ve 200 yıllık kapı, ışıklandırma ve mumlarla çok otantik bir atmosfer yaratıyor.

 

 

Ünlüler de Akın Ediyor

 

Hattush’un lezzeti ve keyfi birçok ünlüyü de cezbetmiş durumda. Game of Thrones oyuncusu Murray McArthur, ünlü yazar Kenan Malik, ünlü oyuncu John Hannah ve Sting’in müzisyenlerinden futbolculara kadar birçok isim henüz 8 hafta olmasına rağmen mekanın müdavimi olmuş durumdalar.

 

 

Güney Londra’nın En Klas Restaurantı Olmaya Aday

 

İngilizler ve diğer Türk olmayan müşterileri, Hattush’u Güney Londra’nın özellikle de doğu kısmındaki en klas restaurant olmaya aday gösteriyor. Hattush daha 8 haftada sosyal medyada 5 üzerinden 4.9 yıldız aldı bu skora ulaşmış başka bir Southeast London restaurant yok. Enfield ve Chelsea bölgelerinden de birçok konuğu olan Hattush için, Chelsea’yı Honor Oak’a getirdi deniliyor. Hattush pazar kahvaltılarıyla da ön plana çıkıyor. Öyle ki açık büfe olan pazar kahvaltıları için iki gün önceden rezervasyon yaptırmak durumundasınız.

 

 

Engelli tuvaletinden, çocuk bakım odasına kadar konuklarının her türlü ihtiyacı için hassasiyet gösteren Hattush Restaurant’a ulaşmak için:

 

http://www.hattushrestaurant.co.uk

 

68-70 Honor Oak Park, SE23 1DY, London United Kingdom 

 

Telephone:  0208 291 1447

Email:  info@hattushrestaurant.com

 

 

Game of Thrones oyuncusu Murray McArthur ve Sezar Uğur Soy

 

 

Ünlü yazar Kenan Malik ve Sezar Uğur Soy

 

 

Ünlü oyuncu John Hannah ve Sezar Uğur Soy

 

 

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi