Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Benim için büyük bir keyifti, Karşılaşma kitabı ve yazarı ​Hülya Acar

Karsilasma kitabi Hulya Acar

​Karşılaşma benim için büyük bir keyifti. Öyle ki kalemi bıraktığım her anımda karakterlerimi özlediğimi hissettim. Dilerim bu duygularımı okuyucuya da geçirebilmişimdir. Şimdi artık söz onların, benim için ise yeni kitabım Dergâh’ı tamamlamak üzere yollara düşme vaktidir.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Çocukluğunun yitip gitmiş güzel anılarının ardından acılarla geçen bir yaşamdı onunkisi. Herkes gibi olmaya çalışmak belki de en zoruydu. Psikolojik olarak aldığı yaraları sarmayı başarıp hayata yeniden tutunmayı başarabilecek miydi? Julia Morgan ruhunu içine hapsettiği puslu bir dünyada bir yandan kendine ve bir yandan da Tanrı’ya karşı verdiği savaşlarla uğraşadursun, Benjamin Bernard ise önceleri hayalini bile kurmadığı bir yaşam sürmekteydi.  Ve işte o öğlen 9.40 treni ağır ağır Workington İstasyonundan uzaklaşırken onun iki yolcusu aslında yakın bir tarihte yeniden karşılaşacaklarını bilmeden, ama şimdilik aksi yönlerde yaşamlarına devam edeceklerdi. Biri onunla barış imzalamışken, diğeri büsbütün Tanrı’ya küskündü.  Ve yollarına gittiler...  

 

Dili: Türkçe  ISBN: 9781370887200  Format: Epub

 

 

Ben Hülya ve kırk bir yaşındayım. Aslına bakarsanız bu kitabı yazmak o kadar çok gecikti ki bazen kahramanlarımın bana kırgın olduklarını bile düşünüyorum. Şaka bir yana, Karşılaşma’yı iki binli yılların başında İngiltere’de yaşarken kaleme almaya başlamıştım. Fakat hayatın o zamanlar sadece kariyerimin çevresinde döneceğini düşünüyordum ve yazma isteğimi geçici olarak rafa kaldırmıştım. Şimdi kendime bakıyorum da bunca zaman boyunca nasıl dayanabilmişim?

Uzun yıllar çok uluslu şirketlerin Mali işler ve Finans bölümlerinde çalıştıktan sonra sevgili eşim Javier’le tanıştım ve evlendikten sonra Barselona’ya yerleştim. İstanbul’un tadına doyulmaz ama bir o kadar da yorucu olan ev sahipliğinden sonra artık yaşamaya başladığım bu küçük ve yemyeşil dağ kasabası, hayata yıllar önce kaldığım yerden başlamak için bir fırsattı. “Tam sırasıdır" diyerek bıraktığım kalemimi yeniden elime aldım ve böylece “Karşılaşma” doğmuş oldu. Kitabım benden çok da fazla izler taşımıyor aslında. Sadece, insanların içlerinde yaşattığı gelgitler, kavga ve hesaplaşmalar ve aşkı belki de gereğinden fazla önemsemeleri konusundaki takıntılarını dillendirmiş olabilirim.  

Julia ve Benjamin, hikâyenin başkahramanları gibi görünseler de Nathan’ın ya da Joseph’in yerleri de aynı derecede özeldi.  

“Karşılaşma” benim için büyük bir keyifti. Öyle ki kalemi bıraktığım her anımda karakterlerimi özlediğimi hissettim. Dilerim bu duygularımı okuyucuya da geçirebilmişimdir. Şimdi artık söz onların, benim için ise yeni kitabım Dergâh’ı tamamlamak üzere yollara düşme vaktidir.

 

 

Kitabın dağıtımı:

www.amazon.com (Kağıt ve dijital baskı) (Tüm Amerika ve Avrupa)

https://www.amazon.co.uk/Karsilasma-Hulya-Acar/dp/1540388301/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479463530&sr=8-1&keywords=karsilasma

www.smahswords.com

www.createspace.com

www.dr.com.tr (Sadece dijital baskı)


'İçerde' dizisinde yürek dağlayan o sahne

Show TV'nin reyting rekortmeni İçerde dizisinde Mert bu hafta her şeyi öğreniyor.

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok

İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Sinemaseverlere müjde, bu hafta 8 film vizyona giriyor

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli olmak üzere 8 film izleyicilerle buluşacak