Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Benim için büyük bir keyifti, Karşılaşma kitabı ve yazarı ​Hülya Acar

Karsilasma kitabi Hulya Acar

​Karşılaşma benim için büyük bir keyifti. Öyle ki kalemi bıraktığım her anımda karakterlerimi özlediğimi hissettim. Dilerim bu duygularımı okuyucuya da geçirebilmişimdir. Şimdi artık söz onların, benim için ise yeni kitabım Dergâh’ı tamamlamak üzere yollara düşme vaktidir.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Çocukluğunun yitip gitmiş güzel anılarının ardından acılarla geçen bir yaşamdı onunkisi. Herkes gibi olmaya çalışmak belki de en zoruydu. Psikolojik olarak aldığı yaraları sarmayı başarıp hayata yeniden tutunmayı başarabilecek miydi? Julia Morgan ruhunu içine hapsettiği puslu bir dünyada bir yandan kendine ve bir yandan da Tanrı’ya karşı verdiği savaşlarla uğraşadursun, Benjamin Bernard ise önceleri hayalini bile kurmadığı bir yaşam sürmekteydi.  Ve işte o öğlen 9.40 treni ağır ağır Workington İstasyonundan uzaklaşırken onun iki yolcusu aslında yakın bir tarihte yeniden karşılaşacaklarını bilmeden, ama şimdilik aksi yönlerde yaşamlarına devam edeceklerdi. Biri onunla barış imzalamışken, diğeri büsbütün Tanrı’ya küskündü.  Ve yollarına gittiler...  

 

Dili: Türkçe  ISBN: 9781370887200  Format: Epub

 

 

Ben Hülya ve kırk bir yaşındayım. Aslına bakarsanız bu kitabı yazmak o kadar çok gecikti ki bazen kahramanlarımın bana kırgın olduklarını bile düşünüyorum. Şaka bir yana, Karşılaşma’yı iki binli yılların başında İngiltere’de yaşarken kaleme almaya başlamıştım. Fakat hayatın o zamanlar sadece kariyerimin çevresinde döneceğini düşünüyordum ve yazma isteğimi geçici olarak rafa kaldırmıştım. Şimdi kendime bakıyorum da bunca zaman boyunca nasıl dayanabilmişim?

Uzun yıllar çok uluslu şirketlerin Mali işler ve Finans bölümlerinde çalıştıktan sonra sevgili eşim Javier’le tanıştım ve evlendikten sonra Barselona’ya yerleştim. İstanbul’un tadına doyulmaz ama bir o kadar da yorucu olan ev sahipliğinden sonra artık yaşamaya başladığım bu küçük ve yemyeşil dağ kasabası, hayata yıllar önce kaldığım yerden başlamak için bir fırsattı. “Tam sırasıdır" diyerek bıraktığım kalemimi yeniden elime aldım ve böylece “Karşılaşma” doğmuş oldu. Kitabım benden çok da fazla izler taşımıyor aslında. Sadece, insanların içlerinde yaşattığı gelgitler, kavga ve hesaplaşmalar ve aşkı belki de gereğinden fazla önemsemeleri konusundaki takıntılarını dillendirmiş olabilirim.  

Julia ve Benjamin, hikâyenin başkahramanları gibi görünseler de Nathan’ın ya da Joseph’in yerleri de aynı derecede özeldi.  

“Karşılaşma” benim için büyük bir keyifti. Öyle ki kalemi bıraktığım her anımda karakterlerimi özlediğimi hissettim. Dilerim bu duygularımı okuyucuya da geçirebilmişimdir. Şimdi artık söz onların, benim için ise yeni kitabım Dergâh’ı tamamlamak üzere yollara düşme vaktidir.

 

 

Kitabın dağıtımı:

www.amazon.com (Kağıt ve dijital baskı) (Tüm Amerika ve Avrupa)

https://www.amazon.co.uk/Karsilasma-Hulya-Acar/dp/1540388301/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479463530&sr=8-1&keywords=karsilasma

www.smahswords.com

www.createspace.com

www.dr.com.tr (Sadece dijital baskı)

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi