Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok


İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds'un İstanbul  İstiklal Caddesi'nde açtığı şubede pek çok ünlü simanın bal mumu heykeli var. Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Yaşar Kemal, Hz. Mevlana,  Arda Turan, Kerem Bürsin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelleri dikkat çekiyor.

MÜZEDE NEDEN TARKAN’IN HEYKELİ YOK?

Grand Pera binasının ilk iki katında 2.000 metrekarelik bir alana yayılan Madame Tussauds İstanbul'da 60 ünlü ismin balmumu heykeli sergileniyor olmasına rağmen Tarkan'ın heykelinin olmaması merak konusu oldu. Müzede Tarkan'ın heykelinin olmamasının nedeni açıklandı. Heykelinin yapılması için Tarkan'a teklif götürülmüş ancak Tarkan programı yoğun olduğu ve boş zamanı olmadığı için kabul etmemiş. Çünkü bir heykel 6 ayda hazırlanıyor. Bu süre içinde heykeli yapılacak kişinin en az 3-4 kez provaya gitmesi gerekiyor. 


Recep İvedik 5 filminin fragmanı yayınlandı

Sevilerek izlenen Recep İvedik serisinin beşinci filminin fragmanı yayınlandı.

VAR GİT GÜZEL VAR GİT

Kekik kokulu yaylalarda gezersin Gerdanına gök boncuk dizersin Bilmemki beni neden üzersin Var git guzel  zamanım değil Yaylanın doruklarındadır yerimiz Koyun keçidir  evvelden sürümüz Çok ömür geçirdi  herbirimiz Senin için koşar gelir

Yılmaz Erdoğan sinemayı bırakıyor mu

Ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan radikal bir karar alarak sinemayı bıraktığını, bundan sonra tiyatroya ağırlık vereceğini açıkladı.