Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok


İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds'un İstanbul  İstiklal Caddesi'nde açtığı şubede pek çok ünlü simanın bal mumu heykeli var. Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Yaşar Kemal, Hz. Mevlana,  Arda Turan, Kerem Bürsin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelleri dikkat çekiyor.

MÜZEDE NEDEN TARKAN’IN HEYKELİ YOK?

Grand Pera binasının ilk iki katında 2.000 metrekarelik bir alana yayılan Madame Tussauds İstanbul'da 60 ünlü ismin balmumu heykeli sergileniyor olmasına rağmen Tarkan'ın heykelinin olmaması merak konusu oldu. Müzede Tarkan'ın heykelinin olmamasının nedeni açıklandı. Heykelinin yapılması için Tarkan'a teklif götürülmüş ancak Tarkan programı yoğun olduğu ve boş zamanı olmadığı için kabul etmemiş. Çünkü bir heykel 6 ayda hazırlanıyor. Bu süre içinde heykeli yapılacak kişinin en az 3-4 kez provaya gitmesi gerekiyor. 


Bu hafta hangi filmler vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 5 film sinemaseverlerin beğenisine sunulacak

Recep İvedik 5 Avrupa'da da rekora imza attı

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar'ın yeni filmi Recep İvedik 5 yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da büyük ilgi görüyor

Ödüllere doymayan La La Land filmi hakkında çarpıcı iddia film çalıntı mı

Oscar ve Altın Küre ödüllü müzikal film La La Land'ın müziklerinin Yunan sanatçıdan çalındığı iddia ediliyor.