Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok


İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds'un İstanbul  İstiklal Caddesi'nde açtığı şubede pek çok ünlü simanın bal mumu heykeli var. Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Yaşar Kemal, Hz. Mevlana,  Arda Turan, Kerem Bürsin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelleri dikkat çekiyor.

MÜZEDE NEDEN TARKAN’IN HEYKELİ YOK?

Grand Pera binasının ilk iki katında 2.000 metrekarelik bir alana yayılan Madame Tussauds İstanbul'da 60 ünlü ismin balmumu heykeli sergileniyor olmasına rağmen Tarkan'ın heykelinin olmaması merak konusu oldu. Müzede Tarkan'ın heykelinin olmamasının nedeni açıklandı. Heykelinin yapılması için Tarkan'a teklif götürülmüş ancak Tarkan programı yoğun olduğu ve boş zamanı olmadığı için kabul etmemiş. Çünkü bir heykel 6 ayda hazırlanıyor. Bu süre içinde heykeli yapılacak kişinin en az 3-4 kez provaya gitmesi gerekiyor. 

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi