Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Bal mumu heykel müzesinde o sanatçının heykeli yok


İstanbul'da açılan bal mumu heykel müzesinde her alandan pek çok ünlü ismin heykeli bulunuyor. Tarkan'la görüşmüş olmalarına rağmen müzede heykelinin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds'un İstanbul  İstiklal Caddesi'nde açtığı şubede pek çok ünlü simanın bal mumu heykeli var. Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Yaşar Kemal, Hz. Mevlana,  Arda Turan, Kerem Bürsin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelleri dikkat çekiyor.

MÜZEDE NEDEN TARKAN’IN HEYKELİ YOK?

Grand Pera binasının ilk iki katında 2.000 metrekarelik bir alana yayılan Madame Tussauds İstanbul'da 60 ünlü ismin balmumu heykeli sergileniyor olmasına rağmen Tarkan'ın heykelinin olmaması merak konusu oldu. Müzede Tarkan'ın heykelinin olmamasının nedeni açıklandı. Heykelinin yapılması için Tarkan'a teklif götürülmüş ancak Tarkan programı yoğun olduğu ve boş zamanı olmadığı için kabul etmemiş. Çünkü bir heykel 6 ayda hazırlanıyor. Bu süre içinde heykeli yapılacak kişinin en az 3-4 kez provaya gitmesi gerekiyor. 


Mozart’ın Idomeneo oyunu İstanbullu opera severler ile buluşuyor

Müzik dehası Mozart’ın savaş sonrası Girit Adası’nda geçen bir aşk hikâyesi etrafında kurguladığı ünlü eseri ‘Idomeneo’ İstanbullu opera severler ile buluşuyor.

Mert Erkan Defilesi, Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı şiirinden

Mert Erkan, Sonbahar 2017 koleksiyonunu, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu

Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.