Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say o törene bakanları davet etti


Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta Almanya'da gerçekleşecek olan ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti.

Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti. Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden olan "Beethovenpreis", Beethoven Academy tarafından Fazıl Say'a veriliyor. Aynı zamanda "barış ve özgürlük ödülü" olarak anılan ödüle layık görülen Fazıl Say, sosyal medyadan yaptığı kamuoyu duyurusunda devlet yetkililerini törene davet ederek, "Terörün ülkemizde canlar aldığı bu zor günlerimizde böyle bir dayanışma ve kardeşlik içinde olmamızın hepimiz için iyi olacağını düşündüm." açıklamasını yaptı. Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek törenin detaylarını ve kamuoyuna duyurusunu sosyal medyadan paylaştı. 


Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.

Duman Londra konserine sayılı günler

Duman hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Londra konseri için geri sayım başladı

Yılmaz Erdoğan'ın en son yönettiği film

Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve Demet Akbağ ile senelerce kapalı gişe oynadıkları Haybeden Gerçeküstü Aşk'ın film uyarlaması olan filmde aynı partide tanışan 4 ayrı çift üzerinden bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadarki süreçler komik bir dille ele alınıyor.