Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say o törene bakanları davet etti


Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta Almanya'da gerçekleşecek olan ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti.

Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti. Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden olan "Beethovenpreis", Beethoven Academy tarafından Fazıl Say'a veriliyor. Aynı zamanda "barış ve özgürlük ödülü" olarak anılan ödüle layık görülen Fazıl Say, sosyal medyadan yaptığı kamuoyu duyurusunda devlet yetkililerini törene davet ederek, "Terörün ülkemizde canlar aldığı bu zor günlerimizde böyle bir dayanışma ve kardeşlik içinde olmamızın hepimiz için iyi olacağını düşündüm." açıklamasını yaptı. Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek törenin detaylarını ve kamuoyuna duyurusunu sosyal medyadan paylaştı. 

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi