Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say o törene bakanları davet etti


Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta Almanya'da gerçekleşecek olan ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti.

Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti. Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden olan "Beethovenpreis", Beethoven Academy tarafından Fazıl Say'a veriliyor. Aynı zamanda "barış ve özgürlük ödülü" olarak anılan ödüle layık görülen Fazıl Say, sosyal medyadan yaptığı kamuoyu duyurusunda devlet yetkililerini törene davet ederek, "Terörün ülkemizde canlar aldığı bu zor günlerimizde böyle bir dayanışma ve kardeşlik içinde olmamızın hepimiz için iyi olacağını düşündüm." açıklamasını yaptı. Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek törenin detaylarını ve kamuoyuna duyurusunu sosyal medyadan paylaştı. 


Recep İvedik 5 filminin fragmanı yayınlandı

Sevilerek izlenen Recep İvedik serisinin beşinci filminin fragmanı yayınlandı.

VAR GİT GÜZEL VAR GİT

Kekik kokulu yaylalarda gezersin Gerdanına gök boncuk dizersin Bilmemki beni neden üzersin Var git guzel  zamanım değil Yaylanın doruklarındadır yerimiz Koyun keçidir  evvelden sürümüz Çok ömür geçirdi  herbirimiz Senin için koşar gelir

Yılmaz Erdoğan sinemayı bırakıyor mu

Ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan radikal bir karar alarak sinemayı bıraktığını, bundan sonra tiyatroya ağırlık vereceğini açıkladı.