Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say o törene bakanları davet etti


Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta Almanya'da gerçekleşecek olan ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti.

Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden "Beethovenpreis"e layık görülen Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek ödül törenine Kültür Bakanı Nabi Avcı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu davet etti. Almanya'nın en prestijli müzik ödüllerinden olan "Beethovenpreis", Beethoven Academy tarafından Fazıl Say'a veriliyor. Aynı zamanda "barış ve özgürlük ödülü" olarak anılan ödüle layık görülen Fazıl Say, sosyal medyadan yaptığı kamuoyu duyurusunda devlet yetkililerini törene davet ederek, "Terörün ülkemizde canlar aldığı bu zor günlerimizde böyle bir dayanışma ve kardeşlik içinde olmamızın hepimiz için iyi olacağını düşündüm." açıklamasını yaptı. Fazıl Say, 17 Aralık'ta gerçekleşecek törenin detaylarını ve kamuoyuna duyurusunu sosyal medyadan paylaştı. 


Kerkük’teki Gök Kümbet Eskişehir’de Sergileniyor

Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir Sazova Parkı'nda Türk Dünyası Şaheserleri’nin sergilendiği 32 şaheseri görmek mümkün. Türk Dünyası Kültür Başkenti projesi kapsamında yapılan parka, Türk Dünyası’na ait şaheserlerin minyatürleri bulunuyor.

Karanlığın Elli Tonu Sevgililer Gününde rekor kırdı

Grinin Elli Tonu adlı filmin devamı olan Karanlığın Elli Tonu Sevgililer Gününde izlenme rekoru kırdı

Bu hafta vizyona hangi filmler girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta birbirinden güzel 2 film vizyona giriyor