Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Oscar Ödül Töreni'nde yönetmen Kur'an'dan ayet okudu salonda alkış koptu


Oscar Ödül Töreni'nde "En İyi Belgesel" dalında ödül alan "Beyaz Kasklar" ın yönetmeni törene Kur'an'dan okuduğu ayetle damga vurdu. Kur'an-ı Kerim'in 32. ayetini okuyan (Bir hayatı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış olur) yönetmen salondan Suriye'de barışın sağlanması için alkış istedi.

89'uncusu düzenlenen Oscar Ödülleri'nde 'The White Helmets' (Beyaz Kasklar) en iyi kısa belgesel dalında ödülün sahibi oldu. Filmin Yönetmeni Orlando vin Einsiedel, kazandığı ödül sonrası Kur'an'dan Maide Suresi 32. ayeti okudu. 'Bir hayatı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış olur' dedikten sonra ödül törenindeki ünlüleri ayağa kaldırarak Suriye savaşının bitmesi için alkış istedi ve salonda alkış tufanı koptu. 


Mozart’ın Idomeneo oyunu İstanbullu opera severler ile buluşuyor

Müzik dehası Mozart’ın savaş sonrası Girit Adası’nda geçen bir aşk hikâyesi etrafında kurguladığı ünlü eseri ‘Idomeneo’ İstanbullu opera severler ile buluşuyor.

Mert Erkan Defilesi, Keşke bordo ekoseli bir eteğim olsaydı şiirinden

Mert Erkan, Sonbahar 2017 koleksiyonunu, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda severler ile buluşturdu

Tiyatro oyunundaki kız kıza öpüşme sahnesi tepki çekecek

Kadıköy'de Akla Kara Tiyatrosu'nda sahnelenen '15 Dakikalık Şöhret İçin Neleri Göze Alırsınız?' oyunun prömiyerinde kız kıza öpüşme sahnesinin tepki çekeceği iddia ediliyor.