Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Oscar Ödül Töreni'nde yönetmen Kur'an'dan ayet okudu salonda alkış koptu


Oscar Ödül Töreni'nde "En İyi Belgesel" dalında ödül alan "Beyaz Kasklar" ın yönetmeni törene Kur'an'dan okuduğu ayetle damga vurdu. Kur'an-ı Kerim'in 32. ayetini okuyan (Bir hayatı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış olur) yönetmen salondan Suriye'de barışın sağlanması için alkış istedi.

89'uncusu düzenlenen Oscar Ödülleri'nde 'The White Helmets' (Beyaz Kasklar) en iyi kısa belgesel dalında ödülün sahibi oldu. Filmin Yönetmeni Orlando vin Einsiedel, kazandığı ödül sonrası Kur'an'dan Maide Suresi 32. ayeti okudu. 'Bir hayatı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış olur' dedikten sonra ödül törenindeki ünlüleri ayağa kaldırarak Suriye savaşının bitmesi için alkış istedi ve salonda alkış tufanı koptu. 

Kuzey Kıbrıs Londra'ya taşınıyor, Kıbrıslı Türkler bu festivalde buluşuyor!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın desteği ile North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu organizasyonuyla 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’nın Islington bölgesinde bulunan The Business Design Centre’de “Festival of North Cyprus” isimli bir etkinlik düzenlenecektedir.

Meydan Sofrası, Happy Days Holiday ve Taç Porselen Sponsorluğuyla Pepee Londra’da

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk çizgi dizisi Pepee, ‘Sevmek Zamanı’ isimli tiyatro gösterisiyle Londra’ya geliyor.

Hızlı ve Öfkeli 8 ilk 5 günde rekor kırdı

Sinema sektörüne damga vuran aksiyon serisinin devamı Hızlı ve Öfkeli 8'i ilk 5 günde bir milyonu aşkın kişi izledi