Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Oscar'da bir La La Land hatası daha


89. Oscar Ödül töreninde "En İyi Film" ödülünü kazanan Moonlight olmasına rağmen yapılan yanlışlık sonucu La La Land filmine verilmesinin ardından bir skandal hatanın daha olduğu öğrenildi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da 'The Rio' adlı sinema salona giden izleyiciler şaşkınlığa uğradı. 'Moonlight' filmine giden sinemaseverler film başlangıcında 20 saniye boyunca 'La La Land'ı izledi. Seyirci bunun bir şaka olduğunu sansa da aslında ortada bir hata vardı. 89. Oscar Ödül Töreni'nde Faye Dunaway ve Warren Beatty, en iyi film ödülünü La La Land'ın kazandığını açıklamıştı. Ancak Jordan Horowitz, duruma müdahale ederek ödülün gerçek sahibinin Moonlight olduğu duyurmuştu. Ödül töreninde en çok dalda aday gösterilen yönetmen Damien Chazelle'in 'La La Land' filmi altı ödül aldı.

Nükhet Duru, Britanya Türk Kadınları için Londra'ya geliyor

Londra’da 2002 yılında kurulan, en etkin sivil toplum kuruluşlarından Britanya Türk Kadınları Derneği 30 Nisan Pazar günü, 15’inci kuruluş yıldönümünü Millenium London Mayfair Hotel’de kutlayacak.

İngiltere Türk Dünyası UCL’de Nevruz Festivali’nde baharı kutladı

Birleşik Krallık’ta yaşayan, Türk Dünyası University College of London’da düzenlenen Bahar Festivali’nde biraraya gelerek baharı kutladı. Tataritan’dan, Kazakistan’a, Irak Türkmenlerinden, Kırım Tatarlarına kadar Türk dünyası toplulukları Londra’da bayramda buluştu.

Serinin son filminin fragmanı yayında Örümcek Adam eve dönüyor

Çizgi romandan uyarlanan Örümcek Adam serisinin son filmi "Eve Dönüş"ün fragmanı yayınlandı. Film 7 Temmuz'da sinemalarda olacak