Ana Sayfa | KÜLTÜR-SANAT

Nükhet Duru, Britanya Türk Kadınları için Londra'ya geliyor

Nükhet Duru

Londra’da 2002 yılında kurulan, en etkin sivil toplum kuruluşlarından Britanya Türk Kadınları Derneği 30 Nisan Pazar günü, 15’inci kuruluş yıldönümünü Millenium London Mayfair Hotel’de kutlayacak.

Mİhrişah Safa-LONDRA’da kurulu etkin sivil toplum kuruluşlarından Britanya Türk Kadınları Derneği (BTKD) 15’inci kuruluş yıldönümünü , ünlü Türk müziği sanatçısı Nükhet Duru’nun katılacağı görkemli bir balo ile kutlayacak. Şubat 2002’de kurulan ve bugüne kadar özellikle eğitim kurumlarına yaptığı büyük  bağışlarla adından söz ettiren BTKDn’in  15’inci kuruluş yıldönümü, 30 Nisan Pazar günü  Mayfair’deki Millenium London Hotel’inde gerçekleşecek.   Dernek Başkanı Maviş Fuchs’un adıyla yapılan bu konudaki açıklamada, sürprizlerle dolu gecenin tüm gelirinin Londra’da faaliyet gösteren hafta sonu Türk Dili ve Kültürü eğitimi veren okullar ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) arasında paylaştırılacağı belirtildi. 11 Şubat 2002 yılında Londra’da kurulan BTKD, kuruluşundan bu yana amacına uygun faaliyetler düzenleyerek, ülkede çağdaş Türk kadınını en iyi şekilde temsil etmenin yanısıra, özellikle eğitime, kadın sorunlarıyla ilgilenen kurumlara yaptığı bağışlarla saygın bir konuma erişti.

 

 

Başkan Maviş Fuchs, dernek üye ve dostlarını bu müstesna gecede aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, eğitime katkı sağlayacakları için ayrı bir sevinç duyacaklarını kaydetti. BTKD’nin 15’inci kuruluş yıldönümü balo biletleri üyeler için 90, dernek dostları için 95 sterlin. Bilet ve rezervasyon için ; btkd.info@yahoo.co.uk  yazılması veya 07717 790 830 numaranın aranması rica edildi. Balo çekleri ise ATWIB adına yazılıp, “ 48 Ince Road, Walton on Thames, Surrey KT12 5BJ” adresine gönderilebilinir.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Festivali Londrada

Gençlik Festivali, 21 Mayıs Pazar günü, Newington Green Parkında yapılacak olup, herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Türkiye genelindeki sinema salonlarında bu hafta 9 film sinemaseverlerle buluşacak

Bursaspor karıştı yönetim acilen toplandı

Süper Toto Süper Lig'de rakibi Çaykur Rizespor'a farklı skorla mağlup olan Bursaspor'da yönetim acilen toplandı