Ana Sayfa | MAGAZİN

Kibariye Davutoğlu'nu kendisine benzetti

Roman sivil toplum kuruluşları toplantısı sonrası Kibariye'den garip açıklamalar geldi

Davutoğlu'nun Roman sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı toplantısı sonrası şarkıcı Kibariye Davutoğlu'nu kendisine benzetti

Başbakan Davutoğlu’nin Roman sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantı sonrasında konuşan şarkıcı Kibariye, “Çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, küçücük böyle benim gibi… Çok şeker, çok tatlı, çok sevdim. Hepsi birbirinden iyi ağırladılar bizi” dedi.

KİBARİYE: ÇOK TATLI BICIR BICIR BAŞBAKANIMIZ KÜÇÜCÜK BÖYLE BENİM GİBİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Dolmabahçe’de Romanlar buluşmasına katılan Sanatçı Kibariye çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Kibariye, “Burada olmaktan çok gurur duydum. İyi ki çağırdılar. Çok ağladım çünkü çok duygusal laflar vardı içeride. Ama gerçeklerdi. Çünkü ben insan ayırmıyorum. Ama yıllar evvel ben çok ezilmiştim. Onu hep anlattım zaten. ‘İnsana insan gibi muamele yapılsın’ diyorum” diye konuştu. Başbakan Davutoğlu’nu çok sevdiğini söyleyen Kibariye, “Ama çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, küçücük böyle benim gibi…” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle Dolmabahçe’de bir araya geldi. Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıya ünlü sanatçı Kibariye de katıldı.

BAŞBAKAN’DAN ROMANLARA MÜJDE

Burada konuşan Davutoğlu, Roman vatandaşlara vaatlerini sıraladı, “Alacağımız 120 bin işçinin 5 bin kişilik kontenjanını Roman kardeşlerimize ayırıyoruz. Bir Roman kardeşimizi de kendime danışman olarak alacağım.” dedi.

KİBARİYE: BICIR BICIR BAŞBAKANIMIZ

Toplantı çıkışında konuşan Kibari’ye de Başbakan’la ilgili ilginç bir yorumda bulundu: “Çok tatlı bıcır bıcır başbakanımız, küçücük böyle benim gibi…Çok şeker, çok tatlı, çok sevdim. Hepsi birbirinden iyi ağırladılar bizi” dedi.”

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“CHP, ROMANLARDAN ÖZÜR DİLESİN”

“Biz sahip çıktıktan sonra birçok parti Roman kardeşlerimize sahip çıkmaya başladı. 1934 yılında tek parti döneminde çıkan iskan kanunu nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu Roman vatandaşlarımızdan özür dilemeye çağırıyorum. Mesele onların listelere girmesi değil önce onların gönlüne girmek.

“BİR ROMAN KARDEŞİMİZİ KENDİME DANIŞMAN YAPACAĞIM”

Askerliğini onurla yapan, askerlik yapmayana kız vermeyen Romanlar bu ülkede nasıl ikinci sınıf vatandaş olabilir? Hiç kimse Roman vatandaşlara tepeden bakamayacak. Başbakanlık’ta bir mekanizma kuracağım. Bir Roman kardeşimizi kendime danışman olarak alacağım.

“120 BİN İŞÇİNİN 5 BİNİ ROMAN KONTENJANINA”

Alacağımız 120 bin işçinin 5 bin kişilik kontenjanını Roman kardeşlerimize ayırıyoruz.

“BELEDİYELERE POZİTİF AYRIMCILIK GENELGESİ GÖNDERECEĞİM”

Eğitim konusunda gerekli adımları atacağız. AK Partili bütün belediyelere Roman kardeşlerimize pozitif ayrımcılık için genelge göndereceğim.

Roman kültürünü sanatını geliştirmek için beraber çalışma yürüteceğiz. Romanların daha romanı yazılmadı. Yazıldığında bu bir insanlık destanı olacak.

SAĞLIK KONUSUNDA SEFERBERLİK

Kadın ve çocuk sağlığı konusunda seferberlik başlatacağız. Sağlık taramasını en kısa zamanda başlatacağız.

KONUT İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Konut konusunda ihtiyaçları karşılayacağız. Roman mahallelerinde kentsel dönüşümle yaşanabilecek alanlar oluşturacağız. Hukuk konusunda Roman kardeşlerimize davlet desteği vereceğiz.

“SINIR DIŞI EDİLEN HER ROMANA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Avrupa’da sınır dışı edilen her Romana Türkiye sahip çıkacak.”

Yarış kızışıyor Survivor 75. bölüm fragmanı izle

Ekranların sevilen yarışması Survivor'da bu akşam ödül oyunu için her iki takım da mücadele edecek

Ezgi Mola o haber karşısında çılgına döndü

Güzel oyuncu Ezgi Mola televizyonda izlediği bir habere verdiği tepkiyi sosyal medya hesabından paylaştı

Neslihan Atagül eşinin baş harfini bakın neresine yazdırdı

Ünlü oyuncu Neslihan Atagül geçen yazdan bu yana evli olduğu eşi Kadir Doğulu'nun baş harfini ağzının içine dövme yaptırdı