Ana Sayfa | MAGAZİN

Silahlı saldırıya uğrayan Mutlu Kaya kimdir

Mutlu Kaya kimdir

Ses yarışmasına katılan ve silahlı saldırıya uğrayan Mutlu Kaya'nın erkek arkadaşı Veysel E. tutuklandı

Mutlu Kaya'nın ailesinin hastane önündeki bekleyişi de sürüyor. Mutlu Kaya ile ilgili son gelişmeleri buradan aktaracağız. Veysel E. ifadesinde "Ailesi sürekli onun bu yarışmalara katılmasını istiyordu, ben istemiyordum. Bu nedenle çok tartıştığımız doğru ama onu ben vurmadım" dedi.Bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili adliyeye sevk edilen 3 kişiden biri tutuklandı.Alınan bilgiye göre, Mutlu Kaya'nın, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Veysel E., Ramazan L. ve Cemil Ç.'nin adliyedeki sorgusu tamamlandı. Mutlu Kaya'ya silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan erkek arkadaşı Veysel E., savcılıktan sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

"YARIŞMAYA KATILMASINI İSTEMİYORDUM"

Olayı soruşturan polis,, Mutlu Kaya'nın 4 ay önce kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle erkek arkadaşından şikayetçi olduğunu belirledi.Veysel E., sorgusunda suçlamaları kabul etmedi. İfadesinde "Ailesi sürekli onun bu yarışmalara katılmasını istiyordu, ben istemiyordum. bu nedenle çok tartıştığımız doğru ama onu ben vurmadım" dedi. Veysel E., ailenin kendisine tepki göstermemesi için hastaneye gitmediğini,, telefonunu da kapattığını söyledi.

ERKEK ARKADAŞI GECE DIŞARIYA ÇAĞIRMIŞ

Diyarbakır Valiliği, Ergani İlçesi'nde Mutlu Kaya'nın silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, kamuoyunda ulusal bir kanalda yayımlanan ses yarışmasıyla günüdeme gelen Mutlu Kaya'nın dün saat 03.20 sıralarında evinde başından ateşli silahla yaralanması olayıyla ilgili olarak fail ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"M.K.'nın 18.05.2015 günü gece saatlerinde V.E. (26) isimli erkek arkadaşıyla Ergani Devlet Hastahanesi civarında buluştukları, şahsın M.K.'yı ikametine bıraktıktan sonra saat 02.30 sıralarında M.K.'yı dışarıya çağırdığı ancak M.K'nın dışarıya çıkmadığı, saat 03.20 sıralarında ise, M.K'nın kapısının önünde evinin iç tarafında başından yaralandığı anlaşılmıştır. Diyarbakır il merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda, V.E. isimli şüpheli Şahıs 18.05.2015 günü saat 22:30 sıralarında cinayet büro görevlilerince yakalanmıştır. Olay esnasında V.E.'nin yanında oldukları tespit edilen R.L. ve C.Ç. isimi şahıslar da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan 3 şahıs Ergani ilçemizde adli makamlara sevk edilmiş olup, R.L. ve C.Ç. hakkında adli kontrol kararı verilmiş, V.E. ise tutuklanıp cezaevine teslim edilmiştir."

ERDOĞAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya'yı arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Erdoğan, Kaya'nın 19 yaşındaki kızının başına gelen hadiseden derin üzüntü duyduğunu ifade etti.

SAĞLIK DURUMU CİDDİ

Bu arada, İstanbul'da katılacağı televizyon programı öncesi evde prova yaparken başından vurularak ağır yaralanan Kaya'nın, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi  tedavisi devam ediyor. Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.19 yaşındaki Mutlu Kaya, ses yarışmasında ünlü şarkıcı Sibel Can'ın yarışmacısıydı.Kaya'nın şarkı yarışmasına katılmasından dolayı akrabalarından tehdit aldığı iddia ediliyor. Yarışmaya katılmaya karar verdiğinde "Şarkıcı mı olacaksın. Seni öldürürüz" denilerek tehdit ettiğini Sibel Can'a ve programın yapımcılarına söylediği belirtildi. Can da tehditleri doğrulayıp, "Geleceği karartılmamalı. Okuyacak ve bu işin eğitimini alacak" demişti.

Mutlu Kaya'ya silahlı saldırının ardında ' töre ' cinayeti şüphesi doğdu. Kaya'nın yarışma katılmaya karar verdiği dönemde tehdit aldığı belirtildi.17 Nisan tarihinde Posta gazetesinde çıkan habere göre, Mutlu Kaya, yarışmaya katılmaya karar verdiği zaman akrabalarının kendisine kızdığı ve "Televizyona çıkıp şarkıcı mı olacaksın? Biz aşiretiz seni öldürürüz" dedikleri belirtildi.

Haberde olayı Sibel Can'ın da doğruladığı ifade edilerek, Can'ın şu açıklamasına yer verildi: "O benim Sindirellam, prensesim. Sonuna kadar arkasındayım. Bu tehditler onun geleceğini karartmamalı. Mutlu okuyacak, bu işin eğitimini alacak. Sesi kadar kaderi de güzel olacak."

Sibel Can, yarışma için keşfettiği 19 yaşındaki genç kızı Diyarbakır'dan İstanbul'a getirmişti. Sibel Can çalıştığı okulun kantininde ziyaret etmiş, genç kızın annesine "Artık kızınız bana ait. O gerçekten büyük bir yetenek. Mutlu’yu İlk dinlediğimde ’işte budur’ dedirten bir ses ile karşılaştım. Ona sahip çıkarak elimden gelen tüm desteği vereceğim" demişti.

Ünlü çiftin evlilik tarihi ve yeri kesinleşti

Almanya'da nişanlanan Fahriye Evcen ile Burak Özçivit evlilik tarihini ve düğün mekanını açıkladı

Seren Serengil Şallı'nın çıplak fotoğrafını inceledi Bu Ebru değil dedi

Bir TV kanalında sabah programı sunan Seren Serengil, arkadaşı Ebru Şallı hakkında ortaya çıkan çıplak fotoğraflarla ilgili açıklamada bulundu

Eşinin çok zayıfsın dediği ünlü oyuncunun hedefi 3 kilo almak

İzzet Özilhan ile evlendikten sonra 2 çocuk doğuran Yasemin Özilhan'ın kilo alması için eşi istekte bulundu