Ana Sayfa | MAGAZİN

Elnur Hüseynov, Siz, Biz yok. Biz varız. Teşekkürler Türkiye

elnur azerbaycan

Elnur Hüseynov, 'Hayvanları çok seviyorum onlar benim kardeşim gibi. Bu yüzden şarkım hayvanlara ilişkin. Siz, Biz yok. Biz varız. Teşekkürler Türkiye.'

Nevsal Elevli/Viyana-Avusturya'nın başkenti Viyana'da bu yıl 60'ıncısı düzenlenen  2015 Eurovision Şarkı Yarışması'nda jüri finalini geçen Azerbeycan temsilcisi Elnur Hüseynov, Azerbeycan ve Türkiye için yarıştığını belirterek “Teşekkürler Türkiye  siz, biz yok, biz varız.” Dedi.  Avrupalı’nın da iyi olduğunu söyleyen Azeri şarkıcı Türkiye hayranlığını dile getirerek, “ Bizim sevgimiz bana çok başka geliyor. Aynı dille aynı şeyleri paylaşıyoruz. Bu yüzden Türkiye”de kendimi çok iyi hissediyorum   Avrupa'da gezerken görüyorum. Onlar da iyi insanlar ama biz çok farklıyız. Bizim hissiyatımız ve sevgimiz daha farklı " .  dedi.

Elnur Türkiyeyi ve Türkleri çok sevdiğini belirterek, "Finalde iki ülke için söyleyeceğim " dedi

Viyana'da çok güzel bir ortam olduğunu da belirten Hüseyinov  şansının iyi gitmesi halinde birinci olacağına inandığını belirtti.  “Hangi ülkeyi kendine rakip görüyorsun?” sorusuna  “ Ben sahnede rakip düşünürsem şarkımı  söyleyemem.  Rakip düşünürsem içimi kötü bir enerji sarar. Sahnede kimse benim rakibim değildir, sahnede rakip olamaz. En önemlisi insanların kalbine girebilmektir Bu benim için daha önemli” dedi.

Elnur Hüseynov bu yıl yarışmaya ilk kez katılan Avustralyalı şarkıcı Guy Sebestian ‘ın  çok profesyonel  bir şarkıcı olduğunu  belirterek, “Kendisini uzun yıllar izliyorum, şüphesiz  ülkeler en iyi şarkıcılarını gönderiyorlar” cevabını Verdi.

Elnur sahneye çıktığında kendisini çok güzel bir tabiat ortamında gördüğünü kuşlar ve ağaçlar arasında hayal ederek şarkısını  icra ettiğini söyledi.

 

 

Sahne güzelliğinin önemli olduğunu vurgulayan Hüseyinov “öyle insanlar vardır ki güzel değildir ama sesi öyle  güzeldir ki devleşir. Kalbin güzelliğini hissederek şarkı söylemeli insan”

Erovizyonun stresli bir ortamda geçtiğini söyleyen Elnur “sabahtan başlıyorsun röportajlara oradan araya koşuyorsun. Ben aslında gece adamı mıyım. Gündüzlerim sakindir kahve içerim dinlenirim, okurum televizyon seyrederim ama burada öyle değil “ dedi.

“O ses Türkiye Yarışmasından daha mı zor Erovizyon? Sorusuna  “bence Erovizyon zordur çünkü Türkiye de aynı ülkedesin arkadaşların yanında, tek bir dil var, aynı hisler aynı kültür. Burada farklı diller farklı insanlar , hırçın olanlar da var. Burası daha zor” cevabını verdi.

Elnur yarışmanın ardından Türkiye’ye döneceğini ve biri İngilizce ve bir Türkçe olmak üzere iki albüm çıkartacağını açıkladı.  

Erovizyon şarkı yarışmasında politikanın olup olmadığı konusunda  ise “Onu bilemem ama varsa çok üzülürüm. Bu müziktir. Politika karışmamalı “ dedi.

 

 İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Elnur’un Hour of the Wolf şarkısına ilgi artıyor

Elnur, Türkçe'yi bakın nasıl öğrenmiş

Azerbeycanlı Elnur Hüseynov Eurovision’nda Türklerden destek istedi


Sosyal medyada öldüğünü açıklamıştı Devran Çağlar'dan Onur Akay'a dava

Onur Akay, kendisinin Devran Çağlar'ın öldüğüne dair haber yazmadığını aksine kısa süre önce Twitter hesabının çalındığını söylemesine karşılık, Çağlar felaket tellalına dava açacağını belirtti.

Müjdeli haber Arto'dan geldi Serdar Ortaç sonunda muradına erdi

Uzun zamandır bebek istediği için eşi Chloe'yi ikna etmeye çalışan Serdar Ortaç, nihayet baba oluyor

Yeşilçam'ın ünlü ismine büyük ayıp Nimet Alp'in cenaze törenine kimse katılmadı

Yeşilçam'ın "Gecekondu Yosması" lakaplı oyuncusu Nimet Alp kaldığı huzur evindeki yatağından düştükten kısa bir süre sonra hayata veda etti. Düzenlenen cenaze törenine bir avuç insan katıldı.