Ana Sayfa | MAGAZİN

Jon Snow karakteri diziye geri mi dönüyor

jon snow

Game of Thrones'un dünyayı ekrana kilitleyen finali nefesleri kesti. Peki finalde Jon Snow öldü mü? İşte izleyicilerin en çok merak ettiği sorunun cevabı

Tam adı George Raymond Richard Martin olan George R. R. Martin’in kaleme aldığı Game of Thrones yani Taht Oyunları filminin 5. Sezon 10. Bölümünde yani sezon finalinde George R. R. Martin yine yapacağını yaptı. Diziyi izleyince sanki George R. R. Martin’in Starklara karşı bir nefreti var gibi geliyor ama benim tahminim dizinin sonunda Starklar hak ettiği konuma gelecek ve dizinin son bölümlerinde göreceğiz ki Starklar Game of Thrones dünyasını şekillendirecek.

Orijinal adı Game of Thrones olan dünyaca ünlü Taht Oyunları dizisinin 5nci sezon finalinde Lord Eddard Stark’ın gayri meşru çocuğu olan Jon Snow öldü. Dizinin 5nci sezon finalinin yayınlandığı 14 Haziran 2015 tarihinde Game of Thrones, Jon Snow Dead, Jon Snow, Got ve dizinin benzer kelimeleri google verilerine Amerika Birleşik Devletleri’ninde 2 milyondan fazla aratıldı. Twitter’da Trend Topic oldu. Birçok soysal ağlarda Game of Thrones, Jon Snow haberleri en üstte yer aldı. Jon Snow öldü mü, Jon Snow dirilecek mi üzerine birçok teori ortaya atıldı.

Dizi de tam Jon Snow’un öldürülmesi ile sezon finali yaptı. Şimdi Jon Snow ve Game of Thrones Jon Snow’un gerçekten ölüp ölmediğini veya dirilip, diriltilip tekrar dâhil olup olmadığını merak ediyor ki. Bu sorunun cevabını görmek için de koca bir sezon beklemek zorundalar.

Kısaca Jon Snow Kimdir?

Game of Thrones dizisinde Türkçe ismi ile Taht Oyunları dizisinde Jon Snow karakterini İngiliz oyuncu Kit Harington canlandırmaktadır.

Jon Snow, annesi hakkında hiçbir bilgi olmayan Lord Eddard Stark’ın gayri meşru çocuğu olarak dünyaya geldi. Jon Snow, Gece Nöbeti’ne katılmak üzere Sur’a gider. Jon Snow Gece Nöbeti’nin Kumandanı olur.

Jon Snow öldürülmesi üzerine birçok teori ortaya atıldı. Jon Snow öldü daha dönmeyecek diyenler, Jon Snow dirilecek diyenler, Jon Snow Ak Gezen olacak diyenler ve daha niceleri biz şimdi en popüler teorilerden bahsedeceğiz.

Jon Snow Gerçekten Öldü

Bu teoriye göre Jon Snow öldü ve bir daha diziye dâhil olamayacak. Game of Thrones hayranlarının en çok istemediği teori bu. Bu teori Game of Thrones hayranlarını özellikle Jon Snow hayranların çok üzecek.

Jon Snow’un Ateş Tanrısı Tarafından Diriltilmesi

Jon Snow’un Kırmızılı Kadın olarak bilinen Lаdy Mеlisаndrе aracılığı ile Ateş Tanrısı tarafından diriltilmesi ve Stannis’in de istediği gibi King of The North yani Kuzeyin Kralı olarak yolunda devam etmesidir. Ateş Tanrısı’nın dizinin daha önceki bölümlerin birinde özgürlükçü bir takımın liderini 6-7 kez tekrar dirilttiğini izlemiştik.

Azor Ahai kehanetinde Stannis’ten bahsedildiğini düşünen Melisandre büyük bir yıkımın ardından duvara geri dönmüştü ama ya Azor Ahai kehanetini Jon Snow’dan bahsediyorsa?

Jon Snow’un Ak Gezen Olması

Jon Snow’un White Walkers yani Ak Gezen olması. Bu teoriye göre Jon Snow’un diziye bir Ak Gezen olarak dönmesidir.

Jon Snow Ölmedi

Bu teoriyi savunanlar ise Jon Snow’un öldürülme sahnesinin ya birisinin ya da Jon Snow’un rüyası olduğu yönünde. Melisandre’nın da rüyası olabilir.

Türk sinemasının Sultanı'ndan kötü haber

Usta oyuncu Türkan Şoray'ın kilo almasının ardından menajerinin yaptığı açıklamayla böbreklerinde Cushing sendromu hastalığı olduğu öğrenildi

Dünyanın en kalabalık ülkesinin gözdesi oldu Trump'ı Tanrıça ilan ettiler

ABD Başkanı Trump'ın kızı İvanka Trump Çinliler tarafından çok seviliyor. Öyle ki, babasına danışmanlık yapan İvanka Trump Çin'de 'Tanrıça' olarak görülüyor

Bensu Soral ve sevgilisi dostlarını ağırladı Yemeğe 6 bin TL ödediler

Bensu Soral ve sevgilisi Hakan Baş dostlarını bir balıkçıda ağırlayarak, yemeğin sonunda 6 bin TL hesap ödediler