Ana Sayfa | MAGAZİN

Sanatçı Oya Aydoğan gözyaşları içinde sonsuzluğa uğurlandı

Oya Aydoğan

Ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Oya Aydoğan bugün son yolculuğuna uğurlandı

Türk sinemasının ünlü oyuncularından Oya Aydoğan son yolculuğuna uğurlandı.Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Aydoğan'ın cenaze namazı, ikindi namazını müteakiben Levent Afet Yolal Camisi'nde kılındı.Sinema oyuncusu Perihan Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlıklarının çok eski olduğunu belirterek, "İyi günde, kötü günde, varlıkta, yoklukta her şeyi birlikte yaşadık. Çocuklarımızı birlikte büyüttük. Hiç beklemiyordum gidişini. Hep iyi olacak diye bekliyordum ama yanılttı beni. Allah Gurur'a sabır versin. Artık o bizim çocuğumuz." dedi.Şarkıcı Kutsi ise Oya Erdoğan'ı çok sevdiğini aktararak, gülen yüzünü ve gözlerini hiç unutmayacağını dile getirdi.Oyuncu Kerem Alışık da Aydoğan'ın çok iyi bir oyuncu ve iyi bir anne olduğuna vurgu yaparak, "Hepimizin başı sağ olsun. Çok sarsıcı ve üzücü böyle beklenmedik ölümler. Çok güzel kalpli ve çok enerjili bir insanı kaybettik." ifadelerini kullandı.

"Giden gidiyor ve gidenlerden haber yok"

Şarkıcı Bülent Serttaş, çok yakın bir dostlukları olduğuna değinerek şunları söyledi:"Böyle ani ölümler bizi çok üzüyor. Bir de Oya Aydoğan'dan bahsediyoruz. Çok büyük bir isimdi. Mekanı cennet olsun. En son birlikte yemek yedik. 'Yemeğe de muhabbete de doyamadım' dedi. 

Tiyatro oyuncusu Behzat Uygur da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok eskiden tanıştıklarına dikkati çekerek, "İzmir fuarları döneminde her yaz görüşürdük. Bizim aile dostumuzdu. Pırlanta gibi tertemiz kalbi olan biriydi. Hepimiz çok severdik. Hayat devam ediyor ama çok üzgünüz. Başımız sağ olsun." diye konuştu.Aydoğan'ı kardeşi kadar sevdiğinin altını çizen şarkıcı Selami Şahin ise, "Her şey boş tabi. Giden gidiyor ve gidenlerden haber yok. Üzülmemek elde değil. Kısmet bu kadarmış." sözlerine yer verdi.Cenaze törenine ayrıca, Aydoğan'ın oğlu Gurur'un yanı sıra, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, müzisyen Orhan Gencebay, şarkıcı Bülent Ersoy, sinema oyuncusu Kadir İnanır, şarkıcı Alişan ve birçok filmde birlikte rol aldığı oyuncu ve şarkıcı Emrah gibi ünlü isimler de katıldı.Aydoğan'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından, vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedildi.


Ünlü oyuncu hapis istemiyle yargılanan sevgilisini kötü gününde yalnız bırakmadı

Kadir İnanır, "terör propagandası yapmak" iddiasıyla hapis istemiyle yargılanan sevgilisi Jülide Kural'ı mahkemede yanındaydı

Ünlü şarkıcı hayali için servetini döktü işte Ceceli'nin yeni oyuncağı

Başarılı şarkıcı Mustafa Ceceli, uzun zamandır hayalini kurduğu Aston Martin markalı araç için tüm parasını yatırdı

Aslı Enver'in ateşli öpüşme sahneleri soruldu Murat Boz bakın ne dedi

Ünlü şarkıcı Murat Boz "İstanbullu Gelin" adlı dizide başrol oynayan sevgilisi Aslı Enver'in öpüşme sahneleri hakkında konuştu