Ana Sayfa | MAGAZİN

Sanatçı Oya Aydoğan gözyaşları içinde sonsuzluğa uğurlandı

Oya Aydoğan

Ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Oya Aydoğan bugün son yolculuğuna uğurlandı

Türk sinemasının ünlü oyuncularından Oya Aydoğan son yolculuğuna uğurlandı.Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Aydoğan'ın cenaze namazı, ikindi namazını müteakiben Levent Afet Yolal Camisi'nde kılındı.Sinema oyuncusu Perihan Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşlıklarının çok eski olduğunu belirterek, "İyi günde, kötü günde, varlıkta, yoklukta her şeyi birlikte yaşadık. Çocuklarımızı birlikte büyüttük. Hiç beklemiyordum gidişini. Hep iyi olacak diye bekliyordum ama yanılttı beni. Allah Gurur'a sabır versin. Artık o bizim çocuğumuz." dedi.Şarkıcı Kutsi ise Oya Erdoğan'ı çok sevdiğini aktararak, gülen yüzünü ve gözlerini hiç unutmayacağını dile getirdi.Oyuncu Kerem Alışık da Aydoğan'ın çok iyi bir oyuncu ve iyi bir anne olduğuna vurgu yaparak, "Hepimizin başı sağ olsun. Çok sarsıcı ve üzücü böyle beklenmedik ölümler. Çok güzel kalpli ve çok enerjili bir insanı kaybettik." ifadelerini kullandı.

"Giden gidiyor ve gidenlerden haber yok"

Şarkıcı Bülent Serttaş, çok yakın bir dostlukları olduğuna değinerek şunları söyledi:"Böyle ani ölümler bizi çok üzüyor. Bir de Oya Aydoğan'dan bahsediyoruz. Çok büyük bir isimdi. Mekanı cennet olsun. En son birlikte yemek yedik. 'Yemeğe de muhabbete de doyamadım' dedi. 

Tiyatro oyuncusu Behzat Uygur da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok eskiden tanıştıklarına dikkati çekerek, "İzmir fuarları döneminde her yaz görüşürdük. Bizim aile dostumuzdu. Pırlanta gibi tertemiz kalbi olan biriydi. Hepimiz çok severdik. Hayat devam ediyor ama çok üzgünüz. Başımız sağ olsun." diye konuştu.Aydoğan'ı kardeşi kadar sevdiğinin altını çizen şarkıcı Selami Şahin ise, "Her şey boş tabi. Giden gidiyor ve gidenlerden haber yok. Üzülmemek elde değil. Kısmet bu kadarmış." sözlerine yer verdi.Cenaze törenine ayrıca, Aydoğan'ın oğlu Gurur'un yanı sıra, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, müzisyen Orhan Gencebay, şarkıcı Bülent Ersoy, sinema oyuncusu Kadir İnanır, şarkıcı Alişan ve birçok filmde birlikte rol aldığı oyuncu ve şarkıcı Emrah gibi ünlü isimler de katıldı.Aydoğan'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından, vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedildi.


Şahan Gökbakar tepki çeken o sahneyi filmden çıkardı

Recep İvedik 5 filminin fragmanında tepki çeken o sahnenin çıkaıldığını Şahan Gökbakar açıkladı

Bülent Ersoy geleceğin teröristleri olarak köpeğin kulağını kesen canileri hedef gösterdi

Bülent Ersoy Isparta'da köpeğin kulaklarını kesen canilere tepki göstererek, "Ben sizler kadar köpeklere yaklaşamıyorum ancak onların ağzı var dili yok. Sen onların kulağını nasıl kesersin bunlar ilerleyen zamanların teröristleri... " dedi.

Eylem Toraman eşini en yakın arkadaşıyla yakalayınca 5 milyon liralık dava açtı

İbrahim Toraman'ın eşi Eylem Toraman 7 yıllık arkadaşının kendisine yalan söylediğini belirtti. İbrahim Toraman ile arkadaşının aşk yaşadığını iddia eden Eylem Toraman, maddi ve manevi hakaret suçundan eşine 5 milyon liralık dava açtı.