Ana Sayfa | MAGAZİN

Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu podyumda nefes kesti

defne samyeli

Atıl Kutoğlu’nun Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenlenen defilede Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu da podyuma çıktı

Defne Samyeli ile Eren Talu’nun büyük kızları Deren Talu, önceki gün Atıl Kutoğlu’nun Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenlediği defilede podyuma çıktı.Amerika’da oyunculuk eğitimine devam eden, aynı zamanda yabancı modaevlerinin defilelerinde görev alan Talu, düzgün fiziği ve duruşuyla moda camiasının usta isimlerinin beğenisini kazandı.

Etnik lüksü çağrıştıran çizgisine ve özgün tasarım kodlarına sadık kalan Atıl Kutoğlu, İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda minimalizm ve geometriyi buluşturarak podyuma taşıdı. Akdeniz ve Güney Amerika esintilerinin Viyana sanatıyla kucaklaştığı koleksiyondan parçalarla podyumu arşınlayan isimler arasında Özge Ulusoy, Özlem Katipoğlu ve Avusturyalı top modeller Marylise Larunsi ile Stephanie Keinprecht bulunuyordu.Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 8. Sezonu, 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında ilk defa Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Bu mekan seçimi ile, moda haftasının son tüketiciyi de kapsayacak şekilde genişledi ve Zorlu PSM’in üstün prodüksiyon olanakları IMG Fashion’un uzmanlığıyla birleştirilerek prodüksiyon anlamında kusursuz bir etkinlik geride bırakıldı. Etkinliği yine Getty Images ve InDigital, dünya standartlarında görüntüleyerek dünya basınına servis ettiler.

Arzu Kaprol, futuristik çizgilerle dikkat çeken koleksiyonunu sunarken, ünlü isimlerin akınına uğrayan Derya Açıkgöz defilesinde tasarımcı Kafkas kültüründen esinlendi. Defileyi tasarımcının kardeşi Hadise de en ön sıradan izledi.

İsim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul'da da ilk sezonundan itibaren bir tasarımcıyı belirleyerek koleksiyonunu sunan Mercedes-Benz, 8. sezonunda Türk moda sektörünün önde gelen isimlerinden Bahar Korçan'ı onurlandırıyor ve koleksiyonunu "Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan" ismiyle sunuyor. Bugün Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ile uluslararası bir etkinlik olarak yoluna devam eden moda haftasının temellerinin atılmasına öncülük eden, moda tasarımcılığının doğru algılanmasına ve Türkiye'de moda kültürünün oluşmasına öncülük ederek kanaat önderliğini sürdüren Bahar Korçan'ın ilham verici hikayesini kutlayan "Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan" sergisi, 11 Ekim Salı günü saat 20:30'da gerçekleşecek. Korçan’ın sergi formundaki koleksiyon sunumunda, misafirler 15’er kişilik gruplar halinde alana kabul edilerek birebir bir deneyim yaşadılar. 

Bahar Korçan, “Toz” isimli koleksiyonunda insanın tozdan yaratıldığı ve toza dönüşeceği düşüncesinden ve kendi yazdığı bir şiirden yola çıkmış, yine kendi desenlerini tablolara dökmüş, el boyaması ipekler ve tabloları yansıtan desenler kullanmış. 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olan koleksiyon, resim, heykel ve modayı ilham verici bir sentezde birleştirmiş.

Kariyerini İngiltere'de sürdüren ve Türkiye'yi global moda sahnesinde başarıyla temsil eden Bora Aksu, İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunun ilhamını, çok sevdiği anneannesinin genç kızlığına doğru yaptığı hayali bir yolculuktan alıyor ve Ege kıyısında küçük bir kasabada büyüyen anneannesinin rüyalarını gerçekleştiren bir gardırobu ona armağan ediyor. İpek ve organzaların brokarlarla dans ettiği romantik koleksiyon, geleneksel, modern ve sofistike feminenliği vurguladı.

Her sezon farklı sosyal problemlere dikkat çeken Deniz-Begüm Berdan tasarım ikilisi, sezonunda ikili bu defa herkesi cinsel kimliğini kutlamaya davet etti. DB BERDAN, “Tek mücadele, yapışalım birbirimize!” (One struggle, stick together!) diyerek, izleyenleri ironik bir tavırla, cinsiyet ayrımcılığına karşı olmaya davet ettiği görsel bir şovla şaşırttı. Defilenin açılışını Gonca Vuslateri, kapanışını ise Rüzgar Erkoçlar gerçekleştirdi. Bu haftanın en politik defilesi de yine DB Berdan’ın defilesi oldu.

Her sezon koleksiyonları merakla beklenen Özgür Masur, tamamı el işçiliği ile hazırlanan 40 parçalık "Rituel" isimli couture koleksiyonu ile MBFWI'nin ikinci gününün kapanışını gerçekleştirdi. Tasarımcının çiçek formlarının başrolde olduğu koleksiyonunun defilesini en ön sırada izleyenler arasında Burcu Esmersoy, Özge Ulusoy, Derin Mermerci, Sedef Avcı, Neslişah Alkoçlar, Elif Gönlüm, Öykü Serter, Başak Dizer, Ahu Yağtu, Hazar Ergüçlü, Hazal Kaya, Nebahat Çehre gibi isimler bulunuyordu.

 

Kısmetse Olur bitti mi Kanal D 1 Mayıs yayın akışı

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yayından kaldırılmasına karar verilen İzdivaç programlarından biri olan kısmetse Olur yarın ekrana gelecek mi? Kanal D'nin 1 Mayıs tarihinde yayın akışı haberimizde

Esra Erol yayın akışında var mı ATV 1 Mayıs yayın akışı

Esra Erol programı yayından kaldırılacak mı, ATV yayın akışının 1 Mayıs tarihinde Esra Erol'un programı yer alıyor mu, detaylar haberimizde

Zuhal Topal'la yarın ekrana gelecek mi Star TV 1 Mayıs yayın akışı

KHK ile yasaklanan evlilik programlarının içinde Zuhal Topal'la da var. 1 Mayıs günü yayın akışında program yer alıyor mu, detaylar haberimizde