Ana Sayfa | Manşetler

İngiltere’deki tarihi fırtına ve sel baskınları can aldı

 Wood Green İngiltere fırtına

Güney İngiltere’de fırtına günlük hayatı olumsuz etkilerken, devam eden fırtına yüzünden ağaçlar devriliyor, yollar kapanıyor, zaman zaman da elektrik kesiliyor.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere’de dün gece başlayan fırtına, birçok bölgede hayatı olumsuz etkiledi. Pazartesi işe gitmek isteyen insanlar otobüs ve tren istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturarak sıra bekledi. Özellikle Güney İngiltere’de fırtına günlük hayatı olumsuz etkilerken, devam eden fırtına yüzünden ağaçlar devriliyor, yollar kapanıyor, zaman zaman da elektrik kesiliyor.

2 ölüm

Kent Bölgesinde üzerine ağaç devrilemsinden dolayı 17 yaşındaki  genç kız fırtınadan hayatını kaybederken ikinci üzücü haber Watford’dan geldi. Watford’da 50 yaşındaki bir adam yine üzerine ağaç devrilemsinden dolayı hayatını kaybetti.

Türk mahalleleri

İngiltere’nin başkenti Londra’da Türkleri yoğun olarak yaşadığı Wood Green Bölgesi’nde ağaçlar otobüslerin üstüne devrildi, yollar kapandı. Şu ana kadar ajansımıza ulaşan bilgilere göre, Türk mahallelerinde ölüm ve ciddi kazalara rastlanmadı.

Heatrow’da 130 uçuş iptal

Tren ve toplu taşımalarda aksamalar var. Heatrow Havalanında 130 uçuş ertelendi. Saatte 159km/h varan rüzgarın hızından dolayı insanlara evinizden çıkmayın uyarısı yapılıyor. Güney vatı ve Güney doğu İngiltere’de 12 tane su baskını yaşandı. 131 bölgede su baskını alarmı verildi. 220 bin ev elektiriksiz kaldı. Üzerinde ağaç devrilmesinden dolayı birçok yaralı da ambulansla hastanelere kaldırıldı. İyi haber ise fırtınanın gün içinde sona ermek üzere olması.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İngiltere’de Fırtına Son Dakika haberleri için twitter sayfamızı takip edebilirsiniz @avrupagazete

Avrupa facebook sayfası için tıklayınız

 

 

Selahattin Demirtaş Başbakan Erdoğan'ı Tehdit Etti

HDP Başkanı Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası kapsamında yaptığı konuşmada AKP Lideri Başbakan Erdoğan hakkında açıklamalarda bulundu

Çanakkale'de Korkutan Deprem

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Çanakkale Eceabat'ta öğlen saatlerinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

İşsizlik rakamları açıklandı

Türkiye'de işsizlik oranları Nisan ayında yüzde 9 olarak gerçekleşti.