Ana Sayfa | Manşetler

Milli Sporcularımıza İlk Hediye Ünlü İşadamından

Hüseyin Özer, sözünü tutarak altın madalyanın yanı sıra gümüş madalya da kazanan milli sporcularımıza hediyelerini takdim etti.

Hüseyin Özer ve Tigb Sponsorluğunda Londra'da Büyük Buluşma.

Avrupa Ajansı (AVA)-Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan sporcularımız, ünlü işadamı Hüseyin Özer'in sahibi olduğu Sofra restorantta onurlarına düzenlenen resepsiyonda ilk kez bir araya geldi. Olimpiyat Oyunları öncesi altın madalya kazanan sporcularımıza hediye sözü veren Özer, sözünü tutarak altın madalyanın yanı sıra gümüş madalya da kazanan milli sporcularımıza hediyelerini takdim etti.

2012 Londra Olimpiyatları'nda altın ve gümüş madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, Servet Tazegül, Gamze Bulut ve Nur Tatar,hayırsever işadamı Hüseyin Özer ve Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği'inin (TİGB) ortaklaşa düzenlediği resepsiyonda bir araya geldi.

Başkentin ünlü caddelerinden Regent Street'deki Özer restorantta Pazar günü düzenlenen resepsiyona Türkiye Tekvando Federasyon Başkanı Dr. Metin Şahin, Başkan Vekili WTF Denetçisi Ali Sağırkaya, Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or, Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven, TİGB Başkan Yardımcısı Aynur Tattersall, Gamze Bulut ve antrenörü Süleyman Altınok, Aslı Çakır Alptekin ve hem antrenörü,hem de eşi olan ihsan Alptekin'in yanı sıra Servet Tazegül'ün babası Beyler Tazegül ve kızı katıldı.

Milli sporcularımız ve beraberindeki teknik heyeti, Hüseyin Özer, TİGB Başkanı Alpaslan Düven ve TİGB Başkan Yardımcısı Aynur Tattersall çiçeklerle kapıda karşıladı.

SPORCULARA İLK HEDİYEYİ ÜNLÜ İŞADAMI VERDİ

Olimpiyat Oyunları öncesi sporcularımıza hediye sözü veren ünlü işadamı, tekvando da 68 kiloda altın madalya kazanan Servet Tazegül ve atletizm bayanlar 1500 metre finalinde birinci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'e Apple Ipad, kadınlar 67 kiloda tatamiye çıkan ve Güney Koreli rakibine yenilerek gümüş madalya kazanan Nur Tatar ile yine atletizm bayanlar 1500 metre finalinde ikinci olarak gümüş madalya kazanan Gamze Bulut'a  birer Apple iTunes hediye etti.

ÖZER: "TÜRKİYE CUMHURİYETİ KADAR BENDE MUTLU OLDUM "

Milli sporcuları ağarlamaktan büyük bir onur duyduğunu belirten Hüseyin Özer, "Bugün benim için büyük bir gün.Çok heyecanlıyım.Türkiye Cumhuriyeti nasıl mutlu olduysa bende öyle mutlu oldum. Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek altın ve gümüş madalya kazanan sporcularımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Olimpiyatlarda altın madalya kazanan sporcularımıza birer bilgisayar ve ömür boyu restorantlarımızda yemek sözü vermiştim. Bu sözümü bugün yerine getirmekten kıvanç duyuyorum.İnşallah madalyaları çoğaltacağız ilerde. Bütün sporcularımıza çok teşekkür ediyor, gözlerinden öpüyorum" dedi.

TİGB ADINA BÜYÜK BAŞARI

Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven de milli sporcularımızla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: "Bugün burada çok anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yapmanın gururu içindeyiz. Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil ederek, altın ve gümüş madalya kazanan milli sporcularımız ilk kez Özer restoratta bir araya geldiler. Çok kıymetli işadamımız Hüseyin Özer, Olimpiyat Oyunları öncesi kendileri hediye sözü vermişti. Bu vesileyle sporcularımıza hediyelerini takdim etti. Bu duygu dolu anları hep birlikte yaşadık. zaman zaman gözlerimiz doldu ama onları izlerken göğsümüz her daim kabarıyor. Bize böylesi bir mutluluğu yaşattıkları için kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz."

"MAÇTAN BİR GÜN ÖNCE SOFRA'DA KEYİF YAPMIŞTIM"

Ünlü işadamının verdiği hediyenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Servet Tazegül, hediyesini aldıktan sonra duygularını şu sözlerle ifade etti: "Hüseyin bey, bizi davet ederek onurlandırdı. Babam da kendisini televizyonlardan takip ediyormuş. Yaptığı yemekleri yapmaya çalışıyormuş. Güzel bir duygu burada olmak. Güzel bir yemek yemek istiyoruz."

Kendisinin de Almanya'da yaşayan bir gurbetçi olduğunu vurgulayarak, Türklerin heryerde bir birlerine sıcak davrandığını söyleyen Tazegül, altın madalya için çıktığı karşılaşmadan bir gün önce Sofra restorantta keyif yaptığını ifade etti.

"TÜRKİYE'DE GÜZEL BİR KARŞILAMA BEKLİYORUM"

Türkiye'de güzel bir karşılama beklediğini belirten Tazegül, Güzel birşeyi başardık. Şimdilik bunun farkında değiliz..Herşey sıcağı sıcağına. Türkiye'ye gidince güzel bir karşılama bekliyorum. Zaten kulübümde karşılayacakmış. Sağolsunlar herzaman destekliyorlar. Hecanlıyız. Onlar bizi bekliyor, bizlerde onları bekliyoruz.

Tazegül, ünlü işadamına üzerine 'Maçtan bir gün önce Sofra'da keyif yapmıştım' yazılı bir de imzalı tişörtünü hediye etti. 

LONDRA'DA İLK DEFA MİDEMİZ BAYRAM ETTİ

''Londra'ya geldiğimiz zaman ilk günden beri ilk defa midemiz bayram etti'' diyen Aslı Çakır Alptekin, Olimpiyat Köyü'ndeki yemeklerden şikayetçi oldu.

Alptekin, "Yemekleri gerçekten çok güzel. Sıcacık bir mercimek çorbası içtik dün. Ardından çok güzel etlerin tadına vardık. Gerçekten lokum gibiydi. Buraya gelen herkes mutlaka tadına bakmalı bence. Gerçekten bütün samimiyetimle söylüyorum çok güzeldi. Bugün de tıka basa yiyeceğim çünkü, aynı yemekleri Türkiye'de bulabileceğimizi düşünmüyorum" diye konuştu.

 Olimpiyat Köyü'ndeki yemeklerin soğuk olduğunu, yarışmalardan dolayı makarna, tavuk yemek zorunda kaldıklarını ve ne tadı ne de tuzundan dolayı tadına varamadıklarını söyleyen Alptekin, 'Sofra'da midemiz bayram etti' dedi. 

 BBC VE İNGİLİZLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

 Milli sporcularımıza gösterilen yoğun ilgiyi meraklı gözlerle izleyen İngilizler ve yabancı turistler, sporcularımızla hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Türkçe ve İran servisi yetkilileri, milli sporcularımızla canlı yayın stüdyolarına davet ederek, canlı yayında mülakat yaptı. 

Selahattin Demirtaş Başbakan Erdoğan'ı Tehdit Etti

HDP Başkanı Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası kapsamında yaptığı konuşmada AKP Lideri Başbakan Erdoğan hakkında açıklamalarda bulundu

Çanakkale'de Korkutan Deprem

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Çanakkale Eceabat'ta öğlen saatlerinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

İşsizlik rakamları açıklandı

Türkiye'de işsizlik oranları Nisan ayında yüzde 9 olarak gerçekleşti.