Ana Sayfa | MEDYA

Pelin Batu, Çıkmayan Filmlerin Unutulmaz Oyuncusu Oldum

Pelin Batu

Farklı konularda yaptığı açıklamalarla herkesin dikkatini çekmeyi başaran, son yıllarda köşe yazarlığı ve TV’lerde program sunuculuğu yapan Pelin Batu, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Farklı konularda yaptığı açıklamalarla herkesin dikkatini çekmeyi başaran, son yıllarda köşe yazarlığı ve TV’lerde program sunuculuğu yapan Pelin Batu, Kehkeşan Dergisi’nin 4. yaşına özel gerçekleştirilen röportajda çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Gazetecilik hayatı, pişman olduğu ve kendini haklı gördüğü konuları, son dönemin gündemden düşmeyen olayları ve Türkiye gündemindeki diğer meseleler üzerine konuşan Batu, artık dizilerde neden oynamadığını da anlattı.  Şu sıralar Bugün TV’de Yakın Tarihle Yüzleşme programını sunan Pelin Batu, öncesinde bazı kanallardan tarihle ilgili program teklifleri aldığını ancak kendini bir tarihçi olarak görmediğini dile getirdi. Batu sözlerini şöyle sürdürdü  “Ben tarihçi değilim, çünkü böyle nitelendiğinde tarihçiliğe haksızlık oluyor. Tarihçi dediğin gerçekten arşivlere girecek, araştırma yapacak, makaleler yazacak, ders verecek…  Ben master ve doktoramı edebiyat üzerine yaptım ve tabii ki tarih biliyorum, okuyorum ve seviyorum da. Ama tarihçi yaftasının yapıştırılmasını istememiştim.” 

ÇIKMAYAN FİLMLERİN UNUTULMAZ OYUNCUSU OLMA YOLUNDA GİDİYORUM 

 

Bir süredir dizi ve sinemalarda yer almadığı için oyunculuğu bıraktığı yönünde bir izlenim oluşan Batu, oyunculuğa devam ettiğini belirterek başından geçen ilginç bir olayı da şöyle anlattı. “Son birkaç yıldır birçok filmde oynadım ama çıkmayan filmlerin unutulmaz oyuncusu olma yolunda gidiyorum. Enteresan bir şekilde oynadığım filmler çıkmadı. Geçen sene Metin Yeğin ve Bülent Öztürk’ün filmlerinde yer aldım. Yani yer aldığım projeler oldu ancak filmler bir şekilde çıkmadı.” 

 

BUGÜN YİNE BANA BÖYLE BİR SEÇİM VERİLSE YİNE YAPTIKLARIMI YAPARDIM 

Bir gün Şener Şen ile birlikte oynama istediğini belirten ünlü oyuncu, Erkan Can, Işık Yenersu ve Sumru Yavrucuk’la kamera karşısına geçmeyi arzu ettiğini söyledi. 

 

Son yıllarda yaşadığı olaylarla ilgili kendini eleştirdiği ya da pişmanlık duyduğu konular üzerine de Kehkeşan’a özel açıklamalar yapan Batu, “Ben hiçbir zaman ille de muhalif olayım, lafı gediğine koyayım, çıkış yapayım gibi bir dertte olmadım. Ne hissediyorsam ne düşünüyorsam onu söyledim. Ama bu yüzden bazı işlerimden oldum, bazı noktalarda ötekileştirildim. Pek çok çirkin saldırıya, sosyal medya üzerinden linç kampanyası gibi durumlara maruz kaldım. Ancak bugün yine bana böyle bir seçim verilse yine yaptıklarımı yapardım. Çünkü bu benim karakterim. Belki bazen bazı şeyleri yanlış telaffuz ediyorum, belki söylediklerim bazı insanlara ters geliyor. Ama üzgünüm ben böyle düşünüyorum ve kendimi ifade etmem benim en büyük özgürlüğümdür. Sadece bir iş kaybedeceğim ya da belli kişileri sinirlendireceğim yahut mutsuz edeceğim diye otosansür uygulamayacağım. Çünkü böyle yaparsam o hiç de hoşlanmadığım, haz etmediğim kişilerin istediğini yapmış olacağım.” dedi. 


IFJ/FIJ ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, gazeteciliği özgür bırakın

IFJ/FIJ, Türkiye’deki gazetecilere ve Türkiye’deki üye kuruluşları Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne destek olmak üzere 21 Ekim’de küresel bir dayanışma etkinliği düzenliyor.

ÖMRÜNE SIĞMAYAN ADAM AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Dogumunun 100. yilinda Aziz Nesin'i edebiyati, mizahi, hayat gorusu, politik durusu ve gelecege biraktiklari acisindan daha yakindan tanimak ve degerlendirmek amaciyla duzenlenen sergi, Aziz Nesin’in yazili ve gorsel arsivine genis yer ayiriyor. Nesin Vakfi tarafindan organize edilen serginin birincil amaci, Nesin Vakfi arsivlerini paylasima acarak, gunumuz Turkiye’sinde Aziz Nesin’i kendisine yuklenen degil; olusturdugu ve yasattigi degerlerle, olabildigince objektif bir bakis acisiyla tanimak ve tanitmak.

Çiğdem Tunç kendi sanat anlayışı ve birikimi ile yoluna devam edecek

Çiğdem Tunç Kendi Tiyatrosunu Kurdu. Televizyon ve Radyo Programları Yapımcısı, Tiyatro Yönetmeni, Tiyatro-Sinema-Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı, Sunucu, Balerin, Show Sanatçısı, Seslendirme Sanatçısı, Koreograf, Köşe Yazarı gibi sayısız alanda çalışmalar yapan Çiğdem Tunç, kendi tiyatrosunu kurduğunu açıkladı.