Ana Sayfa | MEDYA

Müge Anlı'nın programında cinayetin perde arkası aralandı

Müge Anlı ile Tatlı Sert'te detay

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir cinayetin detayları ortaya çıkarıldı

Müge Anlı sunumu ile gerçekleşen Müge Anlı İle Tatlı Sert program'ı karanlık olayları aydınlatmaya devam ediyor. Gündüz kuşağının en çok seyredilen programı olan Mügen Anlı ile Tatlı Sert son bölümde; geçen yıl Ekim ayında kaybolan Şanlıurfa Siverek'te inşaat işçisi Bayram Dişkaya'ya ne olduğu araştırılıyordu. Canlı yayında izlenilen Müge Anlı son bölüm'de ortaya çıkan vahşet izleyicilerin kanını dondurdu. Eşi Perihan Dişkaya, Müge Anlı'nın programında 6 ay boyunca kayıp eşinin bulunmasını isteyip, gözyaşı döktü. Cinayet ihtimalini de değerlendiren polis geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekipler, Müge Anlı'nın programına çıkararak eşinin bulunmasını isteyen kadının, Mustafa Ç. isimli kişiyle yasak ilişki yaşadığını belirledi.

CESET FIRAT NEHRİ'NDE BULUNDU

Müge Anlı programına katılan kadının yasak ilişki yaşadığı Mustafa Ç.'nin telefonlarını takibe alması olayı aydınlatacak önemli bir hamle oldu. İkilinin, Bayram Dişkaya'nın kaybolduğu tarihte Fırat Nehri kıyısında olduklarını tespit etti. Polis olayla ilgili olarak Perihan Dişkaya, sevgilisi Mustafa Ç. ve 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 5 şüpheli Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek, sorguya alındı. Dişkaya çiftinin 3 çocuğu ise Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Şüphelilerden Mustafa Ç.'nin arkadaşı Mustafa B., ifadesinde Bayram Dişkaya'nın öldürülüp, cesedinin Fırat Nehri'ne atıldığını belirterek, "Mustafa beni arayarak arabasının bozulduğunu söyleyep, yardım istedi. Ben de Siverek'te tanıdığım çekici arkadaşlarımı arayarak Mustafa'nın yanına gittim. Arabasını çekiciye yükleyerek Siverek'e geldik. Bu sırada Mustafa yeni bir araba buldu ve bozulan arabanın bagajındaki torbayı yeni otomobile taşıdı. Mustafa'nın belinde silah vardı ve bagaja koyduğu torbada ceset olduğunu gördüm. Beni "Olayı birisine anlatırsan seni öldürürüm." diye tehdit etti.

Daha sonra Fırat Nehri kıyısına gittik. Otomobilin bagajından cesedi çıkardı ve bilıkçı teknesine koyarak suya açıldık. Cesedin bulunduğu torbaya taş bağlayarak suya attık. Bana onu boğduğunu söyledi. Tehdit edildiğim için korktum ve polise gidemedim. Ama ölen Bayram Dişkaya rüyalarıma giriyordu. "Beni buradan çıkartın" diyordu. Vicdan azabı çektim." diye konuştu. Böylece Müge Anlı'nın programı sayesinde kan donduran bir olay daha aydınlığa çıktı.


IFJ/FIJ ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, gazeteciliği özgür bırakın

IFJ/FIJ, Türkiye’deki gazetecilere ve Türkiye’deki üye kuruluşları Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne destek olmak üzere 21 Ekim’de küresel bir dayanışma etkinliği düzenliyor.

ÖMRÜNE SIĞMAYAN ADAM AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Dogumunun 100. yilinda Aziz Nesin'i edebiyati, mizahi, hayat gorusu, politik durusu ve gelecege biraktiklari acisindan daha yakindan tanimak ve degerlendirmek amaciyla duzenlenen sergi, Aziz Nesin’in yazili ve gorsel arsivine genis yer ayiriyor. Nesin Vakfi tarafindan organize edilen serginin birincil amaci, Nesin Vakfi arsivlerini paylasima acarak, gunumuz Turkiye’sinde Aziz Nesin’i kendisine yuklenen degil; olusturdugu ve yasattigi degerlerle, olabildigince objektif bir bakis acisiyla tanimak ve tanitmak.

Çiğdem Tunç kendi sanat anlayışı ve birikimi ile yoluna devam edecek

Çiğdem Tunç Kendi Tiyatrosunu Kurdu. Televizyon ve Radyo Programları Yapımcısı, Tiyatro Yönetmeni, Tiyatro-Sinema-Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı, Sunucu, Balerin, Show Sanatçısı, Seslendirme Sanatçısı, Koreograf, Köşe Yazarı gibi sayısız alanda çalışmalar yapan Çiğdem Tunç, kendi tiyatrosunu kurduğunu açıkladı.