Ana Sayfa | MEDYA

Aytaç Arman Avrupa Radyo mikrofonlarına festival galasında konuştu

Londra Türk Film Festivali

20. Londra Türk Film Festivali’nde Aytaç Arman’a Yaşam Boyu Başarı ödülü veridli. Festivalin açılış filmi olarak Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın oynadığı Niyazi Gül Dörtnala filmi gösterildi. Filmin galası Güney Londra’da O2 Cineworld, Peninsula Square’de yapıldı.

Avrupa Ajansı (AVA) Ayşe Kambir/Londra- Sinemaseverler müjde ! 20.Londra Türk Film Festivali başladı. Festivalin açılış filmi olarak Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın oynadığı Niyazi Gül Dörtnala filmi gösterildi. Filmin galası Güney Londra’da O2 Cineworld, Peninsula Square’de yapıldı. 20.Londra Türk Film Festivali için Ata Demirer ve Demet Akbağ Londra'ya özel gala için geldi ve özel resepsiyona katıldı. Festival  bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü canlandırdığı farklı karakterlerle Türk Sineması’nda özel bir yeri olan usta oyuncu Aytaç Arman’a  takdim edildi. URART tarafından özel olarak tasarlanmış olan festival Golden Wings heykelciğini açılış gecesi alan Aytaç Arman, LTFF izleyicileri ile 7 Mayıs gecesi buluştu. 10 Mayıs Pazar günü ise "Yollara Düştük" belgesel filminin gösteriminden sonra Aytaç Arman'ın katılımı ile " Ankara Yürüyüşünden 38 Yıl sonra Aytaç Arman’la Türkiye Sineması Üzerine” adında bir soru cevap paneli gerçekleştirilecek.  

 

 

20. Londra Türk Film Festivali’nde Aytaç Arman’a Yaşam Boyu Başarı ödülü verildi.Aytaç Arman Avrupa Radyo mikrofonlarına festival galasında konuştu.Aytaç Arman Avrupa Radyo mikrofonlarına festival galasında konuştu. Avrupa Radyo Müdürü Ümit Dandul'a özel konuşan Arman'ın röportajı Avrupa Radyo'da yayımlandıktan sonra Avrupa web sitesinde de ayrıca yayınlanacak.

 

 

20. Londra Türk Film Festivali başkent Londra sinemalarında 7 - 17 Mayıs arası 10 gün sürecek. Filmler biletler ve sinemalar ile tüm bilgiler için www.ltff.co.uk internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü destekleri ile hazırlanan Festival Londralı sinemaseverleri sevindirecek. Festival  bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü canlandırdığı farklı karakterlerle Türk Sineması’nda özel bir yeri olan usta oyuncu Aytaç Arman’a verdi

 

Festivalde gösterilecek filmler şöyle:    

 

 

 

Niyazi Gül Dörtnala

 

 

 

Sesime Gel Gittiler

 

 

 

Sair ve Meçhul

 

 

 

Sivas

 

 

 

Annemin Şarkɪsɪ

 

 

 

Nefesim Kesilene Kadar

 

 

 

Beş Şehir İtirazım Var

 

 

 

Polis

 

 

 

Güneşin Oğlu Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi

 

 

 

Sen Aydınlatırsın Geceyi

 

 

 

İyi Biri

 

 

 

Şafakla Dönenler

 

 

 

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

 

 

 

Gözümün Nûru

 

 

 

Balık

 

 

 

Kurtuluş Son Durak

 

 

 

Rimolar ve Zimolar

 

 

 

Kasabada Barış  

 

 

 

Guruldayan Kalpler

 

 

 

İçimdeki Balık    

 

 

 

Belgesel Filmler  

 

 

 

Küçük Kara Balıklar

 

 

 

Artık Hayallerim Var

 

 

 

Yollara Düştük

 

 


Reytingleri yine salladı ilk akşamın galibi bakın kim oldu

Kanal D'yi sunmaya başlayan Ahmet Hakan, ilk kez dün akşam seyircilerin karşısına çıktı. Fatih Portakal'a rakip olacağı söylenen Hakan, reytinglerde 16. sırada yer aldı.

60 bin TL değerindeki soruya iki joker hakkını kullandığı halde doğru cevap veremedi

Selçuk Yöntem'in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 60 bin TL değerindeki soruya hem telefon hem de çift cevap jokerini kullanan yarışmacı buna rağmen yanlış cevapladı.

Sunucunun arsızlıkla suçladığı genç kadın ölüm tehdidi aldığını açıkladı

İngiltere'de ünlü gazeteci Piers Morgan'ın "Sen en kötü annelerden birisin" diyerek ağlattığı genç kadın Bryan, her gün ölüm tehdidi aldığını açıkladı.