Ana Sayfa | MEDYA

Bilge Lider Bahçeli

Devlet Bahçeli

Koalisyon hükümeti maalesef 7 Haziran seçimleri sonrasında kurulamadı. Mevcut tabloyu değerlendirirken meclise girmeyi başarmış dört siyasi partinin taraftarları, parti üst yönetimleri genel başkanların ağzına bakıyor genel başkan ne söylüyorsa diğerleri de noter gibi hep beraber onaylıyor, partililer liderin söylediğini daha da allayıp pullayıp liderlerini göklere çıkarıyorlar.

10 yaşında siyasetle tanıştım, yaşım 53. Bugüne kadar her zaman hayranlık duyduğum Alpaslan Türkeş de dahil bende lider taassubu olmadı olmaz da, benim liderim rehberim önderim HZ. Muhammed (S.A.V.) dır.

Peygamber aleyhi Selam kendinden sonra bize ihtilafa düştüğümüzde müracaat edeceğimiz Kuran-ı Kerim, kendi sünnetleri ve ehlibeytini işaret ederek sarılmamız gereken mihenk taşını göstermiştir. 

Hz.Ömer (R.A.) ilk hutbesinde cemaate dönerek ‘..şaşırır yanılırsam ashabım ne yaparsınız?’ sorusuna cemaatten bir rivayete göre mızrak, diğer bir rivayete göre de kılıç uzatılarak’ Ya Ömer eğilirsen biz seni bununla düzeltiriz’ cevabı vermişlerdir. Hz.Ömer gibi peygambere yakın birine bu cevabı veren ümmetin torunları, ilkeli duruşu bırakmış kıyamet alemeti olsa gerek, lider dalkavukluğu yarışına koyulmuşlar, kelli felli cemaat önderleri, aile liderleri, proflar, iki üç dönemdir marka haline gelmiş siyasiler, liderlerinin her hata yanlışına methiyeler düzmekte, çıplak krala elbise giydirme telaşındalar. 

Seçim sonrası oluşan tabloyu her partili kendi penceresinden değerlendirdiği gibi bende bir seçmen olarak ailemin önemli bir kısmının oy verdiği MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin tutumunun ne anlam ifade ettiğini anlamaya çalışıyorum. 

1-1999 yılında durup dururken Başbakan yardımcılığı koltuğunu ve bakanlıkları bırakıp neden seçim istedin, şimdi neden seçim istemiyorsun?

2-AK Parti ile koalisyon olmaz, CHP ile koalisyon olmaz, BDP ile koalisyon hiç olmaz, peki 80 milletvekili ile nasıl iktidar olacaksın?

3-Siyasi partilere erken seçimlerde hazine yardımı yapılmayacak, CHP-MHP adayları ve parti teşkilatları varlarını yoklarını 7 Haziran seçimlerinde harcadı tükendiler ve yorgun düştüler, AK Parti devletin bütün kurum ve imkânlarına şu an sahip erken seçim startı verildiğin de muhalefetten daha avantajlı bir şekilde seçime girecektir.

Yapılacak erken seçimden AK Parti tek başına iktidar rakamıyla çıkarsa MHP lideri Sayın Bahçeli parti tabanına ne cevap verecek?

Erken seçimde BDP 90 milletvekili MHP de 72 milletvekili çıkarırsa bu durumda erken seçim MHP’ye ne kazandıracak?

Ülke kan gölün dönmüş seçim güvenliği sağlanması mümkün görünmüyor, doğu ve güneydoğuda MHP’nin mitin yapacağı hemen hemen il kalmadı, elini taşın altına koyup ülkeyi esenliğe çıkarma yerine kaosa uygun adım koşarak gitmenin Türkçede karşılığı sizce ne?

35 yıllık gazeteciyim, dürüstlüğüne beyefendiliğine saygı duyduğum MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ne yapmaya çalıştığını biri bana anlatsın, çünkü benim bilge lideri anlayacak kavrayacak bir dağarcığım yok.

 

Zeynel Abidin KIYMAZ 

Gap Gazeteciler Birliği Genel Başkanı

Esra Erol Nurşen'in attığı mesajları ifşa etti Stüdyo gülmekten kırıldı

ATV'nin sevilen sunucusu Esra Erol, Mustafa ve Nurşen'in birbirine attığı mesajları yayınladı

İstanbullu Gelin'in 9. bölümünde Süreyya mutluluktan uçuyor

Star TV'nin çiçeği burnunda dizisi İstanbullu Gelin'in 9. bölüm fragmanları yayınlandı

Arka Sokaklar'ın 439. bölümünde Zeliş kurtarılabilecek mi

Kanal D'nin uzun zamandır devam eden dizisi Arka Sokaklar'ın 439. bölümü yayınlandı