Ana Sayfa | MEDYA

ANADOLU AJANSI LONDRA’DA DÜNYA MEDYA DEVLERİYLE GÖRÜŞTÜ

vatan_oz_nedim_kaya_bbc_

Anadolu Ajansı adına Türkiye’den İngiltere’ye gelen ajansın Genel Yayın Yönetmeni Metin Muanoğlu ile birlikte Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Nedim Kaya ve Belçika’dan gelen Recep Özçelik Avrupa Pazarlama Sorumlusu Londra’da yapılan Haber ajansları toplantısına katıldı.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla, Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında "Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak" amacıyla kurulan Anadolu Ajansı, 96'ncı yılında dünyanın en iyi ajanslarından biri olma yolunda ilerliyor.  Kurtuluş mücadelesinin verildiği dönemde üstlendiği kritik görevle Cumhuriyet tarihi içinde özel bir yere sahip Anadolu Ajansı, Milli Mücadele'nin başladığı süreçte, bağımsızlık mücadelesini tek ve güçlü bir kanaldan hem yurda hem de dünyaya duyurmayı başarmanın haklı gururunu taşıyor.  Haber maratonunu yıllardır aksatmadan sürdüren Anadolu Ajansı, "güvenilir, tarafsız, etik, hızlı" habercilik anlayışıyla 100'üncü yılına emin adımlarla yürüyor. 

 

REUTERS TOPLANTISI: Anadolu Ajansı adına Türkiye’den İngiltere’ye gelen Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Nedim Kaya,  Belçika’dan gelen Bölge Sorumlusu Recep Özçelik, Avrupa Medya Gurubu’nun Başkanı olan Vatan Öz ile Thomson Reuters üst düzey yetkilileri Toufik Dallal, Anita Tobias, John Pullman, Tim Santhuse

 

 

 HABER AJANSLARI TOPLANTISI

 

 

Anadolu Ajansı adına Türkiye’den İngiltere’ye gelen ajansın Genel Yayın Yönetmeni Metin Muanoğlu ile birlikte Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü (Director, Marketing and Business Development) Nedim Kaya ve Belçika’dan gelen Recep Özçelik Avrupa Pazarlama Sorumlusu (Regional Marketing Manager) Londra’da yapılan Haber ajansları toplantısına katıldı. 

 

THE GUARDIAN TOPLANTISI: Nedim Kaya,  Recep Özçelik, Peter Mulcahy ve the Guardian Gazetesi Haber ve Fotoğraf Bölümü yetkilileriyle

 

 

BBC, REUTERS ve THE GUARDIAN

 

Nedim Kaya ve Recep Özçelik, İngiltere’nin ve dünyanın önde gelen medya kuruluşlarıyla toplantı gerçekleştirdiler. Önce dünyaca ünlü İngiliz basın kuruluşu The Guardian medya Gurubu ile geçen pazartesi günü görüşen Nedim Kaya, ardından salı günü BBC yetkileriyle ve Reuters ile toplantı yaptı. BBC ve Guardian gazetesi Anadolu Ajansı’nın servislerini kullanıyor. Özel yapılan görüşmeler sonucunda, BBC ve The Guardian, daha çok servisten yararlanmak üzere Anadolu ajansı ile görüşmeleri ilerletme kararı alındı. Birleşik Krallık ülkerinden İngiltere’nin başkenti Londra’da yayım yapan Avrupa Medya Gurubu’nun Başkanı olan Vatan Öz,  toplantılarda, Nedim Kaya ve Recep Özçelik’e eşlik etti. 

 

 

Nedim Kaya ve Recep Özçelik

 

Anadolu Ajansı adına Türkiye’den İngiltere’ye gelen ajansın Genel Yayın Yönetmeni Metin Muanoğlu ile birlikte Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Nedim Kaya ve Belçika’dan gelen Recep Özçelik Avrupa Pazarlama Sorumlusu Londra’da yapılan Haber ajansları toplantısına katıldı. 

 

 

 

Nedim Kaya, Paul Rassmussen ve Vatan Öz BBC News canlı yayın bölümde


IFJ/FIJ ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, gazeteciliği özgür bırakın

IFJ/FIJ, Türkiye’deki gazetecilere ve Türkiye’deki üye kuruluşları Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne destek olmak üzere 21 Ekim’de küresel bir dayanışma etkinliği düzenliyor.

ÖMRÜNE SIĞMAYAN ADAM AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Dogumunun 100. yilinda Aziz Nesin'i edebiyati, mizahi, hayat gorusu, politik durusu ve gelecege biraktiklari acisindan daha yakindan tanimak ve degerlendirmek amaciyla duzenlenen sergi, Aziz Nesin’in yazili ve gorsel arsivine genis yer ayiriyor. Nesin Vakfi tarafindan organize edilen serginin birincil amaci, Nesin Vakfi arsivlerini paylasima acarak, gunumuz Turkiye’sinde Aziz Nesin’i kendisine yuklenen degil; olusturdugu ve yasattigi degerlerle, olabildigince objektif bir bakis acisiyla tanimak ve tanitmak.

Çiğdem Tunç kendi sanat anlayışı ve birikimi ile yoluna devam edecek

Çiğdem Tunç Kendi Tiyatrosunu Kurdu. Televizyon ve Radyo Programları Yapımcısı, Tiyatro Yönetmeni, Tiyatro-Sinema-Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı, Sunucu, Balerin, Show Sanatçısı, Seslendirme Sanatçısı, Koreograf, Köşe Yazarı gibi sayısız alanda çalışmalar yapan Çiğdem Tunç, kendi tiyatrosunu kurduğunu açıkladı.