Ana Sayfa | MEDYA

Douglas Murray, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiiri yarışması başlattı

merkel_and_erdogan

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, son blog yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiiri yarışması başlattığını duyuran Murray, yarışmaya katılmak isteyenlerin şiirlerini kendilerine göndermelerini istedi.Murray’in komedyen Jan Böhmermann’dan şikayetçi olan Tayyip Erdoğan ve Böhmermann hakkında soruşturma açılmasına izin veren Angela Merkel’i protesto etmek için bu yolu seçtiği ifade ediliyor.

İngiltere’de yayınlanan The Spectator dergisinin yazarlarından Douglas Murray, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiiri yarışması” başlattı. Murray’in komedyen Jan Böhmermann’dan şikayetçi olan Tayyip Erdoğan ve Böhmermann hakkında soruşturma açılmasına izin veren Angela Merkel’i protesto etmek için bu yolu seçtiği ifade ediliyor. BBC Türkçe’de yer alan habere göre, son blog yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiiri yarışması" başlattığını duyuran Murray, yarışmaya katılmak isteyenlerin şiirlerini theeditor@spectator.co.uk göndermelerini istedi. Erdoğan’ı “despot” olarak nitelendiren Murray, okurlarından Erdoğan hakkında beş mısralık esprili şiirler yazmalarını istedi. Murray, şiir yarışmasının galibinin 23 Haziran tarihi öncesi açıklanacağını duyurdu.

Kraliçe’ye ve Başbakan’a hakaret edene ceza yok

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore 10 gün önce CNN Türk televizyonunda yaptığı açıklamada, İngiltere’de sosyal medya üzerinden Kraliçe ya da Başbakan'a hakaret eden kişilerin cezalandırılmadıklarını söylemişti.

 

NDR’deki Erdoğan’ı tiye alan videonun ardından Almanya Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığı’na çağrılması sonrası ZDF kanalında yayın yapan Neo Magazin Royale programı sunucusu Jan Böhmermann Erdoğan’ı hicvederken cinsiyetçi, türcü ve ırkçı ifadelere yer veren bir şiir okumuştu.

 

Programda yer alan şiir, bir süre sonra yayından kaldırılmıştı.

 

Mainz Savcılığı, Böhmermann hakkında "yabancı devletlerin temsilcilerine veya organlarına hakaret etme” iddiasıyla 7 Nisan’da soruşturma başlattı.

 

Tayyip Erdoğan da 12 Nisan’da Böhmermann’dan şikayetçi oldu.

 

Almanya Başbakanı Merkel, 15 Nisan’da Jan Böhmenmann’ın yargılanabilmesi için yargıya yetki vereceğini duyurdu.

 

Böhmenmann, Alman Ceza Yasası'nın 103. maddesinde düzenlenen “yabancı ülkelerin temsilcilerine hakaret etmek” ile suçlanıyor. ( bianet) 

 


Kiralık Aşk'taki bu sahne geceye damgasını vurdu

Her cuma akşamı Star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisi'nin 63. bölümünde Ömer ve Defne'nin öpüşme sahnesiyle AB sıralamasında en çok izlenen dizi oldu.

O dizi reytinglerde birinci geldi

Cuma günü reytinglerinde Emrah'ın başrolunde oynadığı Aşk ve Mavi dizisi birinci oldu.

Günlük gazeteler 2 Aralık 2016 gazetelerin birinci sayfaları gazete oku

2 Aralık 2016 gazetelerin birinci sayfaları foto galeride sağ altta.  Türkiye`de ne haberler yayınlandı. Günlük gazeteleri okumak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 02 Aralık.2016 tarihli tüm gazeteler. Günlük