Ana Sayfa | MEDYA

Food and Travel Türkiye'nin en popüler yemeklerini şehir şehir tanıttı

Food_and_Travel_turkey_home_istanbul_pide_londra

İngiltere'nin en saygın yemek seyahat ve gastronomi dergisi Food and Travel Türkiye'nin en popüler yemeklerini şehir şehir tanıttı. Yeni sayı ile dağıtılan özel Türkiye ekinin tanıtımı Londra'nın ünlü merkezi Soho'daki İstanbul Pidecisi'nde diğer adıyla Babaji düzenlenen resepsiyonla tanıtıldı.

Avrupa ajansı (AVA) Londra-İngiliz Dergisi en lezzetli Türk yemeklerini tanıttı. İngiltere'nin en saygın yemek seyahat ve gastronomi dergisi Food and Travel Türkiye'nin en popüler yemeklerini şehir şehir tanıttı. Soho'daki İstanbul Pide Salonu'unda (Babaji) düzenlenen resepsiyona Türkiye'nin Londra Kültür ve Tanıtma Ateşesi Selçuk Can, Londra Büyükelçiliği basın Müşaviri Emin Tuğrul, Londra Eğitim Müşavirleri, Tulip Holidays adına Kerem Altındağ ve Seda Altındağ, Avrupa Medya Gurubu başkanı Vatan Öz, Londra Simit Sarayı'ndan Ezgi Ceren ve Merve Gürsoy, Melisa Wine sahibi Melisa Atay, Right Holidays ortaklarından Sinan Aydın, EcoTurkey sahibi Ali Keskin, Travel Bulletin adına Matthew Weinreb, PRCo'dan Amy O'Rourke, Lotus Design adına Nilfer Danış, Blue Cruise sahibi Yasemin Pekel, Ipek Ozerim, Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven, Food and Travel'ın yöneticisi Gregor Ranking'ın yanısıra İngiltere'nin önde gelen yemek gürme yazarları ve çok sayıda seyahat acentesi sahipleri ile temsilcileri katıldı.

 

 

Yaklaşık 81 bin okuyucusu bulunan derginin 52 sayfalık kitapçık şeklinde yayınladığı ek, 40 bin adet basıldı. Derginin gürme ve fotoğrafçılarının bir süreden beri Türkiye'de yaptığı titiz çalışmalar sonucu hazırlanan kitapçık, dağıtıma başladı. Ülkenin en önemli aylık gastronomi dergisi olan Food and Travel'ın, 81 bin okuyucusu bulunuyor.

 

 

Londra Kültür ve Tanıtım Ataşesi Ali Selçuk Can

 

Türkiye'nin Londra Kültür ve Tanıtım Ataşesi Ali Selçuk Can, Selçuklu ve Osmanlı döneminden, günümüze uzayan periyotta Türk damak kültürünü tüm yönlerinin kitapçıkta tanıtıldığını söyledi. Can, bu kitapçığın, Türkiye'nin deniz, kum ve güneşinin dışında zengin mutfağının da ziyaret nedeni olabileceğine dikkat çekeceğine inandığını belirtti.

 

 

Gregor Ranking

 

Food and Travel'ın yöneticisi Gregor Ranking, Türkiye'nin zengin mutfağını, okuyucularına duyurmak istediklerini ifade ederken, kitapçıkta her bölgedeki yemekler ve yemek yenilecek yerlerin yeraldığını vurguladı. Gregor Ranking, 'Harika lezzetleriniz var. Biz bunu tanıtmak için çaba gösteriyoruz şeklinde konuştu. 

 

 

İngiltere'nin en saygın yemek seyahat ve gastronomi dergisi Food and Travel Türkiye'nin en popüler yemeklerini şehir şehir tanıttı. Yeni sayı ile dağıtılan özel Türkiye ekinin tanıtımı Londra'nın ünlü merkezi Soho'daki İstanbul Pidecisi'nde diğer adıyla Babaji düzenlenen resepsiyonla tanıtıldı.

 

 

Vatan Öz

Birleşik Krallık ülkelerinde yayım yapan Avrupa Medya Gurubu Başkanı olan Vatan Öz, Türkiye'nin Londra Kültür ve Tanıtım Ataşesi Ali Selçuk Can'ın destekleriyle yapılan İngiliz Dergisi'nin etkinliğinde şunları söyledi: "İngiltere'de yeme içme sektörü çok önemli hale geldi. Dünyanın en ünlü mutfaklarının sergilendiği bir öncü şehir haline gelen Londra'da Türk mutfağı ve lezzeti dillere destan olmasına rağmen halen bir markaaşma aşamasındadır. Artık Londra'da bir Hindistan, İtalyan veya Fransız restaurantı bilinci gibi yemekseverlerin aklına "Türk restaurantı, Türk mutfağı" gelmelidir." Öz,  "Londra Kültür ve Tanıtım Ataşesi Ali Selçuk Can'ın girişmlerini olumlu buluyor ve destekliyoruz" dedi.

 

 

İngiliz Dergisi en lezzetli Türk yemeklerini tanıttı Food and Travel Dergisi'nden Türkiye Kitapçığı İngiltere'nin en saygın yemek seyahat ve gastronomi dergisi Food and Travel Türkiye'nin en popüler yemeklerini şehir şehir tanıttı. Etkinlik dünyaca ünlü Soho'daki İstanbul Pide Salonu'unda (Babaji) düzenlendi.

 

Vatanım Sensin'in kadrosuna süpriz 2 isim dahil oluyor

Kanal D'nin reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin'e Demet Evgar ve Hüseyin Avni Danyal katılacak

Cesur sahneleriyle konuşulan o dizideki oyuncuları kaç yaşında

İnternet dizisi olarak yayınlanan Fi dizisinde oynayan oyuncuların arasındaki yaş farkı şaşırttı

Survivor'da Sabriye ile Adem'in arası açılıyor Adem kiminle yakınlaştı

Survivor 2017'de Sabri ve Adem'in arasında Berna girdi