Ana Sayfa | MEDYA

Başarılı Gazeteci Yazar Günay Demirbağ İngiltere'de

gunay demirbag

Türkiye’de ki başarılı çalışmalarını İngiltere’ye taşımayı hedefleyen Günay Demirbağ, mesleki ve akademik bilgilerini başarılı projelere dönüştürüyor.

GD PR’ın SAHİBİ GÜNAY DEMİRBAĞ

***Türkiye’de ki başarılı çalışmalarını İngiltere’ye taşımayı hedefleyen Günay Demirbağ, mesleki ve akademik bilgilerini başarılı projelere dönüştürüyor.

Günay Demirbağ, İletişim Bilimleri Fakültesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra, büyüdüğü ve aşığı oldu şehir, İstanbul’da iş hayatına başladı. Bu sırada daha Türkiye’de yeni başlayan sektörel yayıncılığın duayenlerinin yanında tecrübe edinme şansını yakaladı. Bu süre içerisinde  eğitim hayatından uzaklaşmayarak, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde de Sinema Tv Fotoğrafcılığı dalında doktoraya devam etti.  

-Günay Hanım yayın hayatına başladığınız o yılları anlatır mısınız?

- G.D: ‘80’li yılların sonu, o dönemlerde her şey çok farklıydı hatta daha zevkliydi diyebilirim benim için. Çünkü yaptığımız iş ülkemiz için yeniydi. Ortaya çıkan her şeyin içerisinde çok fazla alın teri, koşuşturma ve emek vardı.

 Her sektöre yönelik yayınlar çıkarıyor ve böylece pazarın kendi içerisinde tanıtımlarını yaparak, gelişmesine destek oluyorduk. Marketing Türkiye gibi birçok alanda uzun süre devam eden kaliteli yayınlarda çalışma imkânı elde ettim.

-Kendi dergilerinizi yayınladınız mı?

-G.D: Evet, daha sonra uzun yıllar kendi dergilerimi çıkardım, bunlardan biri olan  Eğitim Teknolojisi Dergisini İstanbul İl Milli Eğitim ile işbirliği ile yaptım. Dağıtım Kanalı ise beyaz eşya marketini hedefleyen bir dergiydi. Daha sonra devrettim dergilerimi ve farklı bir alana geçiş yaptım.  Bu süre içerinde de Uçurtma Festivali gibi ve  çeşitli fuar organizasyonlarının içerisinde yer aldım. Ve  Lüks yaşam üzerinde uzmanlaşmayı tercih ettim. Yazılarıma www.smluxuria.com  www.saatmagazin.com ve Saat Dünyası dergilerinde devam ediyorum.

 

 

-Şu anda GD PR’ı kurdunuz. Ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

- G.D: Londra’da da aynı şekilde işlerime devam ediyorum. Bu güzel ülke lüks yaşamın önemli merkezlerinden biri. Ve özellikle bu seviyedeki insanlarımızın ve firmaların lüks platformda tanıtımlarını yapıyorum, hakkında yazılar yazıyorum. Kendini İngiltere’de tanıtmak isteyen Türk firmalarına veya Avrupa’daki müşterilerime de Halkla İlişkiler alanında destek oluyorum. Organizasyonlar ve toplantılar düzenliyorum. Aynı şekilde kendini Türkiye’de ifade etmek isteyen, market arayan firmalara da yardımcı oluyorum.

-Başka bir alanda çalışmayı hiç düşündünüz mü ?

-G.D: Yazmayı çok seviyorum. Kelimeler, harfler benim dünyam. Çok konuşkan bir insan değilim, mesleğimin aksine. Sakinliği, sessizliği severim. Ama konu yazmak olunca işte o zaman çok geveze oluyorum. Durdurabilene aşk olsun. Ayrıca yazmanın yanı sıra yeni kişilerle tanışıp organizasyonlar düzenlemek de beni çok heyecanlanıyor. Sevdiği işi yapmak herkese nasip olan bir şey değil. Şanslıyım.

-Daha farklı çalışmalarınız var mı?

-G.D: Bunların yanı sıra hazırlığını yaptığım bir kitabım var ama onunla ilgili bir şeyler söylemeyeyim, sürpriz diyelim. İpucu verecek olursam bir kısmı polisiye- macera diyebiliriz.


IFJ/FIJ ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, gazeteciliği özgür bırakın

IFJ/FIJ, Türkiye’deki gazetecilere ve Türkiye’deki üye kuruluşları Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne destek olmak üzere 21 Ekim’de küresel bir dayanışma etkinliği düzenliyor.

ÖMRÜNE SIĞMAYAN ADAM AZİZ NESİN 100 YAŞINDA

Dogumunun 100. yilinda Aziz Nesin'i edebiyati, mizahi, hayat gorusu, politik durusu ve gelecege biraktiklari acisindan daha yakindan tanimak ve degerlendirmek amaciyla duzenlenen sergi, Aziz Nesin’in yazili ve gorsel arsivine genis yer ayiriyor. Nesin Vakfi tarafindan organize edilen serginin birincil amaci, Nesin Vakfi arsivlerini paylasima acarak, gunumuz Turkiye’sinde Aziz Nesin’i kendisine yuklenen degil; olusturdugu ve yasattigi degerlerle, olabildigince objektif bir bakis acisiyla tanimak ve tanitmak.

Çiğdem Tunç kendi sanat anlayışı ve birikimi ile yoluna devam edecek

Çiğdem Tunç Kendi Tiyatrosunu Kurdu. Televizyon ve Radyo Programları Yapımcısı, Tiyatro Yönetmeni, Tiyatro-Sinema-Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı, Sunucu, Balerin, Show Sanatçısı, Seslendirme Sanatçısı, Koreograf, Köşe Yazarı gibi sayısız alanda çalışmalar yapan Çiğdem Tunç, kendi tiyatrosunu kurduğunu açıkladı.