Ana Sayfa | MEDYA

YAZARIMIZ NECDET SİVASLI ÖDÜL ALDI

necdet buluz

Bursa’da yayın hayatını sürdüren ve kısa zamanda büyük başarı kazanan Bursa Arena İnternet Gazetesi tanıtım gecesinde Necdet Buluz'a ödül verildi.

Bursa’da yayın hayatını sürdüren ve kısa zamanda büyük başarı kazanan Bursa Arena İnternet Gazetesi, Tanıtım Etkinliği düzenledi. Bursa Ördekli Kültür Merkezi’ndeki gecede gazeteye yazıları ile katkı sağlayanlara ödülleri verildi. Ödül alanlar arasında Gazetemizin köşe yazarı Necdet Buluz da bulunuyor. 

Arkadaşımız Necdet Buluz, annesinin ölümü nedeni ile ödül töreninde bulunamadı. Ödülünü Bursa Arena’nın Sahibi Hüsamettin Taşdemir aldı.

 

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İsmet Yıldırım, “Bursa Arena Tanıtım Etkinliği” ile ilgili bir yazıyı kaleme aldı. Biz de bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz:

 

“Tarihi " Bursa Ördekli Kültür Merkezi..İşte tam da "taş devri"nden kalma 60 yaş üstü iki delikanlının etkinliğine şahit oldu..

Gazetenin İmtiyaz Sahibi Hüsamettin TAŞDEMİR ve Yayın Kurulu Başkanı İsmet YILDIRIM'ın ev sahipliğinde gerçekleşen bu müstesna gecede genç gazeteci Tuğçe YILDIRIM'a iki ayrı ödül birden geldi..

Ankara'daki görevi nedeniyle geceye katılamayan Tuğçe YILDIRIM'ın ilkini ; " BURSA ARENA "dan gelirken ödülünü "Yayın Kurulu Başkanı İsmet YILDIRIM aldı..İkinci ödülü ise Ankara ERTAN GÖSTERİ MERKEZİ tarafından geliyordu vee..

kürsüden kendilerine gelen duyurunun okunması ile açıklanmış oldu.. Söz konusu ödülle ilgili açıklama manifestosunda; aynı zamanda " BURSA ARENA " gazetesi'nin de ödüle layık görünmüş olduğu belirtiliyordu..vee "ödül"lerin ARALIK / 2016 sonuna kadar Ertan Gösteri Merkezi'nde oynanacak olan bir oyun öncesi verileceği açıklanıyordu..

Bursa Ördekli Kültür Merkezi ;

Yıldırım Beyazıd döneminde (1389-1402) yapımına başlanan hamam Timur'un Bursayı işgal etmesinden ötürü yarım kalmıştır. Çelebi Mehmed devrinde bitirilerek oğlu Murat Bey adına vakfeylemiştir.

1485'de sonra sadrazam olan Çandarlı İbrahim Paşa bu vakfın mütevellisi iken savakından (su makseminin havuz kapaklı lüleli yeri) hamam duvarına bir çeşme yapmıştır.

1495'de hamam tam olarak onarılmış. (BS. 26/311) 1496 yılında kiraya verildiği görülür.

1514'de günde 22 dirheme kiraya verilmiştir..

Bursa'lılar ve Bursa'da yaşayanlar oldukça şanslılar..böylesine güzel, otantik ve hemen her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir salonun da bulunduğu " kültür merkezilerinin olduğu için..Bir ömür "kültür" ve "sanat" etkinliklerine hizmet etmesini diliyorum..”

 

60 bin TL değerindeki soruya iki joker hakkını kullandığı halde doğru cevap veremedi

Selçuk Yöntem'in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 60 bin TL değerindeki soruya hem telefon hem de çift cevap jokerini kullanan yarışmacı buna rağmen yanlış cevapladı.

Sunucunun arsızlıkla suçladığı genç kadın ölüm tehdidi aldığını açıkladı

İngiltere'de ünlü gazeteci Piers Morgan'ın "Sen en kötü annelerden birisin" diyerek ağlattığı genç kadın Bryan, her gün ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

Böyle izdivaç programı görülmedi ruh eşlerini soyarak tanımaya çalışıyorlar

Avustralya'da ekranlarda yeni yayınlanmaya başlayacak olan izdivaç programında çiftler birbirini tanımak için iç çamaşırlarını soyuyor.