Ana Sayfa | MEDYA

Gazeteci Ahmet Şık hakkında avukatlarından şok eden iddia

Ahmet Şık

Tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın avukatları Şık'ın son durumuyla ilgili önemli bilgiler verdi

Gözaltına alınmasının ardından çıkartıldığı İstanbul Adliyesi'nde FETÖ ve PKK propagandası yaptığı iddiası ile tutuklanmasının ardından Metris Cezaevi'ne konulan Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'ne sevk edildi. Silivri Cezaevi'nde Şık ile görüşen avukatları, Şık'a Metris'te kaldığı 3 gün boyunca içme suyu verilmediğini söyledi. Cumhuriyet Gazetesinin haberine göre Metris Cezaevi'nde üç gün boyunca sadece bir yatak olan hücrede tutulan Şık, içme suyu istedi. Ancak Şık'ın talebi, kantinin kapalı olduğu ve musluk suyunu içebileceği söylenerek kabul edilmedi.

Metris Cezaevi'nden Silivri Cezaevi'ne nakledilen gazeteci Ahmet Şık yine tek kişilik bir hücreye konuldu. Metris Cezaevi'nde ses kayıt sistemi olmadığı gerekçesiyle avukatı Can Atalay ile görüştürülmeyen Şık, Silivri'ye naklinin ardından ilk kez avukat görüşü yapabildi.Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde televizyon ve radyosu olmayan Şık'a gazete ve kitap verilmiyor. Reina saldırısından ziyaretçileri sayesinden haberdar olduğu belirtilen Şık'ın "Neler oluyor dışarıda" diye sorduğu ifade edildi.


İngiliz gazetesi Erdoğan AB için kaos yazı tehdidinde bulunuyor

İngiliz Times gazetesi editör ve yazarlarından Roger Boyes, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kaleme aldığı yazısında AB'nin Türkiye'yi neden istemediğini Avrupa'yı eleştirerek gazetenin yorum sayfasına taşıdı.

Survivor 2017'de Sabriye ile Adem barıştı mı

Survivor 2017'de kısa süre önce tartışma yaşayan Sabriye ve Adem barıştı.

Survivor 2017'nin yayınlandığı kanal değişti işte yarışmanın yeni adresi

Survivor 2017'nin yeni bölümleri TV8,5'ta yayınlanmaya devam edecek.