Ana Sayfa | MEDYA

Gazeteci Ahmet Şık hakkında avukatlarından şok eden iddia

Ahmet Şık

Tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın avukatları Şık'ın son durumuyla ilgili önemli bilgiler verdi

Gözaltına alınmasının ardından çıkartıldığı İstanbul Adliyesi'nde FETÖ ve PKK propagandası yaptığı iddiası ile tutuklanmasının ardından Metris Cezaevi'ne konulan Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'ne sevk edildi. Silivri Cezaevi'nde Şık ile görüşen avukatları, Şık'a Metris'te kaldığı 3 gün boyunca içme suyu verilmediğini söyledi. Cumhuriyet Gazetesinin haberine göre Metris Cezaevi'nde üç gün boyunca sadece bir yatak olan hücrede tutulan Şık, içme suyu istedi. Ancak Şık'ın talebi, kantinin kapalı olduğu ve musluk suyunu içebileceği söylenerek kabul edilmedi.

Metris Cezaevi'nden Silivri Cezaevi'ne nakledilen gazeteci Ahmet Şık yine tek kişilik bir hücreye konuldu. Metris Cezaevi'nde ses kayıt sistemi olmadığı gerekçesiyle avukatı Can Atalay ile görüştürülmeyen Şık, Silivri'ye naklinin ardından ilk kez avukat görüşü yapabildi.Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde televizyon ve radyosu olmayan Şık'a gazete ve kitap verilmiyor. Reina saldırısından ziyaretçileri sayesinden haberdar olduğu belirtilen Şık'ın "Neler oluyor dışarıda" diye sorduğu ifade edildi.


Star grubu patronu Ferit Şahenk kanallarını satıyor mu

Star grubu patronu Ferit Şahenk, Digitürk'ü satın alan Bein Sports grubuyla anlaştı.

Diriliş Ertuğrul 79'uncu bölüm fragmanı yayınlandı

Reyting rekortmeni dizi Diriliş Ertuğrul'un 79. bölüm fragmanı yayınlandı. Peki bu haftaki bölümde Ertuğrul Bizans'a karşı verdiği mücadelede başarılı olacak mı? İşte detaylar...

Aliyev Fatih Portakal'ı affetmedi FOX TV'nin yayınını durdurdu

Azerbaycan'ın Cumhurbaşkanı olan Aliyev'in eşini yardımcısı ilan etmesi üzerine FOX ana haber sunucusu Fatih Portakal sivri ve alaycı dille konuyu eleştirdi. Aliyev'in bu duruma kızması üzerine FOX TV'nin yayınını durdurttu.