Ana Sayfa | MEDYA

Gazeteci Ahmet Şık hakkında avukatlarından şok eden iddia

Ahmet Şık

Tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın avukatları Şık'ın son durumuyla ilgili önemli bilgiler verdi

Gözaltına alınmasının ardından çıkartıldığı İstanbul Adliyesi'nde FETÖ ve PKK propagandası yaptığı iddiası ile tutuklanmasının ardından Metris Cezaevi'ne konulan Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'ne sevk edildi. Silivri Cezaevi'nde Şık ile görüşen avukatları, Şık'a Metris'te kaldığı 3 gün boyunca içme suyu verilmediğini söyledi. Cumhuriyet Gazetesinin haberine göre Metris Cezaevi'nde üç gün boyunca sadece bir yatak olan hücrede tutulan Şık, içme suyu istedi. Ancak Şık'ın talebi, kantinin kapalı olduğu ve musluk suyunu içebileceği söylenerek kabul edilmedi.

Metris Cezaevi'nden Silivri Cezaevi'ne nakledilen gazeteci Ahmet Şık yine tek kişilik bir hücreye konuldu. Metris Cezaevi'nde ses kayıt sistemi olmadığı gerekçesiyle avukatı Can Atalay ile görüştürülmeyen Şık, Silivri'ye naklinin ardından ilk kez avukat görüşü yapabildi.Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde televizyon ve radyosu olmayan Şık'a gazete ve kitap verilmiyor. Reina saldırısından ziyaretçileri sayesinden haberdar olduğu belirtilen Şık'ın "Neler oluyor dışarıda" diye sorduğu ifade edildi.


Reytingleri yine salladı ilk akşamın galibi bakın kim oldu

Kanal D'yi sunmaya başlayan Ahmet Hakan, ilk kez dün akşam seyircilerin karşısına çıktı. Fatih Portakal'a rakip olacağı söylenen Hakan, reytinglerde 16. sırada yer aldı.

60 bin TL değerindeki soruya iki joker hakkını kullandığı halde doğru cevap veremedi

Selçuk Yöntem'in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 60 bin TL değerindeki soruya hem telefon hem de çift cevap jokerini kullanan yarışmacı buna rağmen yanlış cevapladı.

Sunucunun arsızlıkla suçladığı genç kadın ölüm tehdidi aldığını açıkladı

İngiltere'de ünlü gazeteci Piers Morgan'ın "Sen en kötü annelerden birisin" diyerek ağlattığı genç kadın Bryan, her gün ölüm tehdidi aldığını açıkladı.